Dołącz do naszej społeczności!

Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

Kategoria - Sport

12%

Postęp

3142 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Kampania crowdfundingowa Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

Cel Projektu

Od prawie roku poszukujemy wsparcia finansowego niezbędnego do zorganizowania wyjazdu na Mistrzostwa Świata Petanque na Tahiti. Wasza finansowa pomoc to ostatnia nasza szansa na zorganizowanie funduszy na nasz wyjazd.

Stań się częścią naszego projetu. Dołącz do grona ludzi wspirających naszą dyscyplinę sportu. Pomóż nam zainteresować innych grą w kule, bądź w grupie ludzi mających otwarty umysł na nowe trendy i przyczyń się do rozpropagwania naszej dyscypliny.

Kampania crowdfundingowa Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014My potrafimy - w końcu wygraliśmy

Rok temu zdobyliśmy tytuł Mistrzów Polski w petanque. Dyscyplina ta jest coraz bardziej popularna w Polsce, a super popularna wszędzie indziej. W petanque, bule, kule, gra się na całym świecie od ponad 100 lat. Najwięcej osób kule rzuca we Francji, gdzie petanque posiada status gry narodowej. Bule są pod względem liczby graczy z licencją zawodniczą trzecią dyscypliną na świecie.

Gra w formie towarzysko – rekreacyjnej fascynuje ludzi prostotą reguł oraz możliwością rywalizacji między dziećmi a dorosłymi i staruszkami, gdzie każdy ma szansę wygrać bez względu na swoją sprawność oraz tężyznę fizyczną.

Na poziomie sportowym jest grą precyzyjną, gdzie ogromne znaczenie ma taktyka oraz opanowanie graczy. Wielogodzinne turnieje są wymagające fizycznie, a duża liczba przeciwników zmusza do nieustannego skupienia oraz powtarzalności dobrych rzutów.

Projekt Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014O nas – cztery różne światy

A więc wygraliśmy! Dopięliśmy swego, choć chętnych było sporo! Wspólnie, jako drużyna, próbowaliśmy 4 lata z rzędu, za każdym razem kończąc zawody minimum w półfinale.

Dla nas petanque to pasja, hobby, sposób spędzania wolnego czasu, narkotyk. Każdy z nas jest niespełnionym sportowcem, a kule pomagają nam zaspokoić głód adrenaliny, rywalizacji i radości z gry w drużynie. Nie jest ważne, że nie mamy z tego kasy, wręcz musimy dokładać do wyjazdów. Ważne jest, że jesteśmy razem, możemy na siebie liczyć, wspieramy się w chwilach niepowodzeń. Każdy z nas jest z innej bajki, z innego świata, jednak na boisku stanowimy jedną drużynę.

Nasza mistrzowska załoga składa się z 4 graczy. Każdy gra w kule od minimum 10 lat, łącząc pasję z życiem rodzinnymi i zawodowym. W weekendy wyjeżdżamy na turnieje w Polsce lub poza jej granicami aby móc krzyżować kule z najlepszymi graczami. W tygodniu, poza godzinami pracy oczywiście, trenujemy aby podnosić swoje umiejętności. 

Nasz sport, oprócz oczywistej przyjemności i radości z gry, niesie ze sobą wiele wyrzeczeń rodzinnych, towarzyskich i finansowych. To wszystko opłaciło się jednak, ponieważ pozwoliło nam osiągnąć największy sukces w naszej karierze sportowej, czyli złoty medal Mistrzostw Polski i dało przepustkę do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata organizowanych w tym roku na Tahiti.

 Kampania crowdfundingowa Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

Projekt – gdzie pójdzie Wasza kasa

Naszym celem jest dopięcie budżetu na wyjazd na MŚ na Tahiti 2014. Petanque niestety nie jest sportem kwalifikowanym, dlatego mamy niewielką szansę ubiegania się o dotację naszego wyjazdu z państowego budżetu.

Mistrzostwa Świata w Petanque odbywają się w tym roku na TAHITI. Super – pomyślicie, jednak nie do końca, jeśli fundusze jakimi się dysponuje są bardzo ograniczone. My z trudem znaleźliśmy na globusie tę niewielką wysepkę, a co dopiero móc tam dotrzeć.

Budżet naszego wyjazdu to 43 000 zł. Do tej pory dzięki własnym staraniom, pomocy naszych klubów oraz Polskiej Federacji Petanque udało nam się zebrać 17 500 zł. Brakuje 25 500, co stanowi najważniejszą część naszego wyjazdu, czyli koszt 4 biletów lotniczych.

Jeżeli przypadkiem pracujecie w linii lotniczej obsługującej ten kierunek i możecie nas przemycić w bagażu, problem mamy rozwiązany! W życiu nie ma lekko, więc podejrzewamy, że takiego szczęścia nie będziemy mieli i dlatego musimy wyciągać ręce po Wasze złocisze. 

Pomóżcie nam dopiąć budżet i zrealizować nasz wyjazd na MŚ. Przekażcie info o naszej grze oraz o nas samych swoim znajomym, rodzinie, przyjaciołom i wrogom. Patrząc na ilość zrealizowanych projektów oraz skalę pomocy udzielonej przez "polakpotrafi" z marazmu i niewiary w wyjazd, znowu pojawiła się u nas iskierka nadziei.

Złota nie obiecujemy, bo nie chcemy Was wkręcać. Francuzi, Włosi, czy zawodnicy z Thailandii są faworytami ale dajemy słowo, że wyciśniemy z siebie wszystko aby ugrać jak najwięcej!

Dla tych, którzy zdecydują się nas wesprzeć mamy prezenty niespodzianki podzielone według wartości zasilającego przelewu.

 Kampania finansowania społecznościowego Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

Ale o co chodzi? ...

Zapewne wszyscy, którzy nie słyszeli jeszcze o petanque zadają sobie właśnie to pytanie. Nasza gra jest bardzo prosta a reguły do ogarnięcia w małą chwilę. Przeciwko sobie grają dwie 3 osobowe drużyny. Pierwsza rzuca małą kuleczkę (świnkę- cochonnet) na odległość 6-10 m. Zawodnik tej drużyny rzuca swoją kulę, tak aby zatrzymała się najbliżej świnki . Drużyna przeciwna z takim smym założeniem wyrzuca swoją kulę i gra dopóty, dopóki nie będzie bliżej. W tym celu może wybijać kulę pierwszej drużyny, dopychać swoje kule lub po prostu plasować tak, aby jej kula zatrzymała się jeszcze bliżej. Partię może wygrać tylko jedna drużyna, zdobywając tyle punktów ile jej kul jest bliższych o najbliższej kuli przeciwników. Cały mecz gra się do 13 punktów, sumując punkty zdobywane na koniec każdej partii. 

Polecamy filmik nakręcony przez federację amerykańską, który w skrócie opisuje zasady i doskonale przedstawia klimat panujący w trakcie gry:

 

WYBRANE NAGRODY:

Zbiórka Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014Kampania crowdfundingowa Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014Projekt Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

 

POMAGAJĄ NAM:

Kampania crowdfundingowa Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014Zbiórka Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014Zbiórka Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014Kampania finansowania społecznościowego Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

PATRONUJĄ NAM:

Kampania crowdfundingowa Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014Zbiórka Mistrzostwa Świata Petanque - Tahiti 2014

45

Wspierający

3142 zł

Z całkowitej kwoty 25500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 25500 zł
wsparcia do 18:00 23.09.2014

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

4 Wspierających
Pozostało: 93 z 100

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Oryginalna przyprawa prosto z Tahiti - laska wanilii

7 Wspierających
Pozostało: 39 z 40

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Dyplom z podziękowaniami dla osoby wspierającej projekt.

1 Wspierający
Pozostało: 42 z 50

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Limitowany kubek z nadrukiem "Wspieram polski petanque - Tahiti 2014" lub z wybranym znakiem graficznym petanque (różne kolory)

8 Wspierających
Pozostało: 29 z 30

Nagroda za 40 zł lub więcej!

Pocztówka z Tahiti do powieszenia na ścianie Donatora.

1 Wspierający
Pozostało: 50 z 50

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Rabat 5% na zakupy w profesjonalnym sklepie ze sprzętem do gry http://www.kulki.eu/ oraz fachowe doradztwo w wyborze kul do gry

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 10

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Unikalno-oryginalna pamiątka niespodzianka z Tahiti

9 Wspierających
Pozostało: 19 z 20

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Konsultacje przez skype lub @ dotyczące sposobów trenowania gry w petanque, rozpisanie planu treningowego.

1 Wspierający
Pozostało: 27 z 30

Nagroda za 60 zł lub więcej!

Limitowany T-shirt z nadrukiem "Wspieram polski petanque - Tahiti 2014" lub z wybranym znakiem graficznym petanque (różne kolory)

3 Wspierających
Pozostało: 48 z 50

Nagroda za 65 zł lub więcej!

Pamiątkowy cochonnet (świnka) z MŚ na Tahiti

2 Wspierających
Pozostało: 28 z 30

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Limitowana koszulka polo z nadrukiem "Wspieram polski petanque - Tahiti 2014" lub z wybranym znakiem graficznym petanque (różne kolory)

2 Wspierających
Pozostało: 17 z 20

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Limitowana kurtka przeciwdeszczowa z nadrukiem "Wspieram polski petanque - Tahiti 2014" lub z wybranym znakiem graficznym petanque (różne kolory)

3 Wspierających
Pozostało: 93 z 100

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Filmowa relacja ze wszystkich meczów naszej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Tahiti.

7 Wspierających
Pozostało: 18 z 20

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Indywidualne szkolenie petanque dla 1 osoby we Wrocławiu, Łodzi lub Orawskim Białym Potoku na Słowacji z udziałem jednego reprezentanta.

2 Wspierających
Pozostało: 20 z 20

Nagroda za 400 zł lub więcej!

Indywidualne szkolenie petanque w Łodzi, Wrocławiu lub Orawskim Białym Potoku na Słowacji z udziałem jednego reprezentanta dla maksymalnie 9 osób.

0 Wspierających
Pozostało: 20 z 20

Nagroda za 400 zł lub więcej!

Rabat 50% na pobyt dla jednej osoby w pensjonacie Kącik na Słowacji wraz z 2 godzinnym szkoleniem petanque przeprowadzonym przez reprezentanta Polski na MŚ na Tahiti oraz nielimitowanym wstępem na bulodrom przy pensjonacie.

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Umieszczenie logo sponsora na koszulkach reprezentacji Polski

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 2500 zł lub więcej!

Grupowe szkolenie petanque dla firmy, dla 10 – 50 osób

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 4000 zł lub więcej!

Grupowe szkolenie petanque dla firmy, powyżej 50 osób

0 Wspierających

O projektodawcy

thaitipetanque

thaitipetanque

Łódź

Jesteśmy drużyną składającą się z 4 osób. Gramy ze sobą od ponad 3 lat. Wspólnie odnosimy sukcesy oraz napotykamy na porażki. Niestety nie jesteśmy niepokonani ale nieustannie staramy się aby tak było.
Kochamy nasz sport i na szczęście cały czas daje nam on wiele radości!
Zapraszamy wszystkich, lećcie w kulki razem z nami!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: