Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartłomiej Trela

Bartłomiej Trela

Tarnów

Biegacz amator. Pokonuje swoje słabości aby pokazać innym że jeśli naprawdę czegoś pragniesz i masz trochę samozaparcia możesz to zrealizować. Staram się zarażać pasją do sportu innych poprzez swoje relacje z biegów, te pisane i wideo.

W ciągu trzech lat od przebiegnięcia pierwszego kilometra ukończyłem 9 maratonów, trzy ponad 100 km Ultramaratony, oraz kilkadziesiąt innych biegów ulicznych i górskich.

Chce zostać pierwszym biegaczem z Astmą który ukończy Ultra-Trail World Tour (Puchar Świata w Ultramaratonach) oraz pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi pomimo Astmy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12097 PLN z 12000 PLN

117 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2015.

Z Astmą po Koronę Ultramaratonów

O projekcie

Ten dział będzie aktualizowany na bieżąco w kolejne ważne wydarzenia dotyczące całego projektu.

Zapraszam do kliknięcia OBSERWUJ oraz udostępniania na FACEBOOK.

Od kilkunastu lat zmagam się z astmą i migrenowymi bólami głowy. Kiedy mój stan zdrowia zmusił mnie praktycznie do rezygnacji z jakiejkolwiek aktywności, postanowiłem diametralnie odmienić swoje życie. W trzydzieste urodziny założyłem po raz pierwszy buty biegowe i tak zaczęła się moja wielka przygoda z tym sportem.

Już po 14 miesiącach treningów przebiegłem pierwszy maraton w 3:28:14. Jedynie około 10% maratończyków uzyskuje lepsze wyniki, co jeszcze bardziej zmotywowało mnie do dalszej pracy.

Kolejny rok przyniósł kolejny kamień milowy - pierwszy 100 km ultramaraton górski. Zaledwie w tydzień po tym wydarzeniu przebiegłem Maraton we Wrocławiu, dwa tygodnie pózniej Maraton w Warszawie i kolejny Maraton w Poznaniu. Na wiosnę dołożyłem Maraton w Dębnie oraz Krakowie i tak zostałem 614 osobą, mogącą pochwalić się Koroną Maratonów Polski.

Projekt "Z Astmą po Koronę" był moim wielkim marzeniem od kilku lat. Jednak żeby go zrealizować musiałem się wziąć ostro do treningu. Jednym z głównych celów tego projektu jest rozpowszechnianie biegania i turystyki górskiej wsród osób na co dzień zmagających się z astmą, ale przede wszystkim pokazanie w pełni zdrowym osobom, jak można miło spędzać czas z rodziną, jednocześnie realizując swoje marzenia sportowe.

Ażeby poprzeć to twardymi dowodami, musiałem sam pokazać, co da się zrealizować przy odrobinie chęci, szczypcie samozaparcia i systematycznym treningu.

Przez ponad trzy lata razem z żoną i obecnie trzy letnim synem, zwiedziliśmy prawie całą Polskę i część Europy, spotkaliśmy niesamowitych ludzi i braliśmy udział w kilkunastu niezapomnianych imprezach biegowych. Zawsze z każdej z nich przywoziliśmy zdjęcia, materiały wideo, które przeradzały się w relacje publikowane na portalach, mediach społecznych oraz w prasie. Przyciągnęły one uwagę dziesiątek tysięcy osób, z czego jestem niezmiernie szczęśliwy.

Dzięki wsparciu na Polak Potrafi udało się zapoczątkować projekt "Z Astmą po Koronę Ultramaratonów", którego celem jest ukończenie 11 największych Ultramratonów zaliczanych do Pucharu Świata - Ultra-Trail World Tour

Ukończenie Lavaredo Ultra Trail (119 km) poniżej 22 godzin, dało mi możliwość ubiegania się o start w najstarszym i najbardziej elitarnym ultramaratonie na świecie - Western States. Start to za dużo powiedziane - raczej możliwość wylosowania startu. Ponieważ władze Parku Narodowego, na którego rozgrywany jest ten 160 km ultramaraton, pozwalają na start około 380 zawodnikom. Jedynie 270 z tych miejsc przeznaczonych jest do losowania. Niektórzy zawodnicy już 7 rok z rzędu mieli nadzieję na szczęście w losowaniu.

Wiedząc, że szanse na wylosowanie w pierwszym roku to zaledwie 5%, zapisałem się na kolejne zawody z cyklu UTWT, a nawet na Mistrzostwa Świata w biegach górskich odbywające sie w Chamonix (Francja).

Jakie było moje ogromne zdziwienie kiedy to karteczkę z moim nazwiskiem wylosowano z pośród 6601 takich samych cienkich pasków papieru i to za pierwszym razem!

Niestety mój, rozciągnięty do granic możliwości budżet, nie przewidywał takiej możliwości. Nie żebym nie wierzył w moje szczęscie, ale z matmy jestem całkiem niezły i wszystkie liczby nie wskazywały na taki obrót sprawy.

Dlatego zwracam się właśnie do Was z prośbą, o urzeczywistnienie tego ogromnego marzenia, jakim jest start, w tym najstarszym Ultramaratonie, jako trzeci Polak w ponad 37- letniej historii biegu.

Moim celem będzie nie tylko samo ukończenie, ale ukończenie poniżej 24 godzin. Pierwszy Polak, który przebiegł Western States w jeden dzień - to będzie mnie pchać do mety od pierwszych kilometrów.

Więcej o samym biegu i losowaniu możesz przeczytać tutaj...

 

W mojej "karierze" biegowej, trwającej zaledwie cztery lata, udało mi się ukończyć:
- 9 Maratonów,
- 7 Ultramaratonów,
- 8 Półmaratonów
(górskich i ulicznych),
- 10 Biegów na 10 km,
- Kilkanaście zawodów górskich na dystansach od 10 km do 42 km,
- Koronę Maratonów Polskich
w ciągu jednego roku,
- Ukończenie dwóch ultramaratonów zaliczanych do Pucharu Świata.

W sumie 42 starty w zawodach.
Razem z treningami dały dystans 14 000 km i ponad 200 km przewyższeń.


Najważniejsze wydarzenia w ostatnim roku to:

Ukończenie Lavaredo Ultra Trail, zaliczanego do Pucharu Świata.

Zdobycie Mont Blanc (4810 m n.p.m.) - pierwszy szczyt do Korony Ziemi w ramach projektu "Z Astmą po Koronę". Udało mi się to w zaledwie dwa tygodnie po starcie w 120 km ultramaratonie.

Poczyniłem także pierwszy krok w kierunku zdobycia Korony Tatr tj.14 najwyższych szczytów w Tatrach. Na pierwszy ogień podbiłem najwyższy z nich - Gerlach 2665 m n.p.m.

Ukończenie morderczego Ultramaratonu Trans Gran Canaria. Ponad 127 km i 8666 metrów przewyższenia. To tak, jakby się wspiąć na Mont Blanc dwa razy pod rząd w ciągu jednej doby.

Dwukrotnie również, pomagałem innym spełniać swoje cele sportowe, będąc pacemakerem podczas 13 i 14 Cracovia Maraton. Wspólny wysiłek na dystansie 42 km 195 m i motywowanie ludzi do pokonania psychicznej bariery, aby na mecie zameldować się w wymarzonym czasie, daje ogromne poczucie radości.

Poniżej kilka wybranych nagród. Wszystkie, dokładnie opisane nagrody, znajdziesz po prawej stronie.

Czekolada EXTRAVANACE

Okrągła, ręcznie formowana i zdobiona tabliczka, wykonana z najlepszej jakości mlecznej belgijskiej czekolady.

Pakiet FAN

Unikalny BUFF®, który zostanie stworzony specjalnie na tą okazję. Nie będzie go można kupić, ani nigdzie dostać.

To specjalnie dla Was wykonany nie jakiś zwykły, reklamówkowy pseudo BUFF, a wysokiej jakości oryginalny High UV BUFF® (Coolmax® )

Pakiet SUPER FAN

Wysokiej jakości koszulka techniczna firmy Salomon z kolekcji biegowej.

Z nadrukiem stworzonym w limitowanej serii. Dostępna tylko poprzez akcje Polak Potrafi.

Pakiet MEGA FAN!

Idealny, współgrający komplet.
BUFF® i koszulka techniczna Salomon
stworzone w jednym, spójnym stylu graficznym, nawiązującym do całej akcji "Z Astmą po Koronę".

Wszystkie nagrody rzeczowe będą wysyłane na przełomie lipca i sierpnia. Wiąże się to z produkcją odpowiedniej ilości gadżetów w danym rozmiarze. Inne nagrody będą realizowane w możliwie najkrótszym treminie. Nagrody takie jak: bieg w maratonie, wspólny wyjazd, wspinaczka w Tatrach, będą ustalane indywidualnie .

Jeśli projekt zostanie ufundowany, osoby które wybrały nagrodę wymagającą wysyłki, bardzo proszę o jak najszybsze przesłanie danych potrzebnych do jej realizacji.

Wyjazd i udział w tych zawodach wiąże się niestety z dość sporymi wydatkami. Aby dobrze się zaaklimatyzaować i zapoznać z kluczowymi fragmentami trasy, muszę przylecieć odpowiednio wcześniej. Noclegi w Squaw Valley (start), w szczycie sezonu są absurdalnie drogie. Niestety po biegu też nie da się wsiąść do samolotu i udać się w 24- godzinną podróż prosto po 160 km Ultramaratonie.
Na szczęście sprzęt potrzebny do udziału został już zakupiony.

Koszty całego przedsięwzięcia w zaokrągleniu:
- wiza + paszport - 900 pln
- wpisowe - 1500 pln
- przelot na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa - 3900 pln
- koszt noclegów + wyżywienie - 3200 pln
- wynajem samochodu +paliwo - 1700 pln
- ubezpieczenie - 300 pln
- żele, odżywki i inne nieprzewidziane wydatki - 500 pln

Biorę udział w zawodach i walczę o jak najlepszy czas. Oczywiście start i mam nadzieję, że metę, również mijam z wysoko podniesioną flagą Polski.

Zabieram ze sobą najwspanialszych kibiców na Ziemi. Będzie to nie tylko ogromne wsparcie moralne, ale przede wszystkim niezastąpiony support na punktach odżywiania. Celując w wynik poniżej 24 h, potrzebuje szybkich i perfekcyjnie przygotowanych zmian.

Pozwoli mi opłacić kolejny start w zawodach Pucharu Świata. W Sierpniu biorę udział w najsławniejszym w Europie Ultramaratonie - Ultra Trail du Mont Blanc.

Jest to 160 km bieg górski dookoła masywu Mont Blanc, z łączną sumą podbiegów ponad 10 000 m.

Łącznie z nim będę miał ukończonych 4 z 11 biegów Pucharu Świata, w ciągu zaledwie 14 miesięcy.

Więcej materiałów prasowych i TV już wkrótce...

Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju całego projektu.

Jeśli chcesz współtworzyć ten wyjątkowy i ambitny projekt, skontaktuj się ze mną. Masz pytanie lub chcesz porady w tematyce bigów górskich i ulicznych, również zachęcam do kontaktu.

Trela Bartłomiej
e-mail: pokonajastme@gmail.com

Zapraszam na moją stronę www oraz do polubienia strony na Facebook. Zobacz filmy z dotychczasowych startów i przygód górskich na Youtube. Więcej zdjęć na Instagram.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2015 18:06