Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Blanka Rylewicz

Blanka Rylewicz

Poznań

Jestem Studentką wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, moją pasją jest praca z dziećmi- tworzenie dla nich i razem z nimi. Pracuję jako animator zajęć artystycznych, uczestniczę w różnych projektach wspierających twórczość najmłodszych. Oprócz tego jestem dziennikarką kulturalną w Radio Afera, dzięki temu jestem bliżej sztuki i rozwijam swoje pasje które potem wykorzystuję w pracy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

859 PLN z 7000 PLN

37 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2014.

Wywrotka, gra edukacyjna dla dzieci

O projekcie

Witam Was!

 

Nazywam się Blanka, jestem studentką wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od kiedy pamiętam tworzę z dziećmi i dla dzieci - dlatego właśnie powstała "Wywrotka" gra edukacyjno logiczna.

 

graa


 

NA CZYM POLEGA  GRA WYWROTKA?

Jest to gra dla dwóch osób gdzie każdy gracz ma pięć pionków - cztery mniejsze które odpowiadają za pytania łatwe, oraz większy przypisany do kart o wyższym stopniu trudności. Gracz sam wybiera którym pionkiem chce ruszyć do przodu, następnie losuje pytanie i rzuca kostką , jeżeli odpowie dobrze rusza do przodu. Jeżeli zaś odpowie źle cofa się o ilość oczek na kostce do tyłu lub w przypadku nie rozpoczęcia jeszcze gry zostaje w tym samym miejscu.

Pytania można dopasować do każdego zakresu wiekowego i dla każdej tematyki.

Wygrywa ten, komu uda się przeważyć planszę na stronę przeciwnika.

wywrotka

Z CZEGO SKŁADA SIĘ PROJEKT?

W skład gry wchodzi zestaw pionków - pięć zielonych oraz pięć niebieskich, instrukcja do gry, karty z pytaniami, karty odpowiedzi, kostka oraz opakowanie.

gra

pioneczki

opa 

NA CO POTRZEBUJĘ FUNDUSZE?

Grę zaprojektowałam ponad rok temu, niestety mam tylko jedna sztukę Wywrotki. Zależy mi na tym aby gra była używana do celów edukacyjnych. Chciałabym wyprodukować więcej sztuk - abym mogła korzystać z niej podczas moich warsztatów. (niestety nie mogę oszacować ceny gry gdyż jest ona silnie zależna od tego ile ich się produkuje- ja na moją wydałam ok.400 zł + wkład własny w składanie pudełka, malowanie pionków itp.- gdzie przy większej produkcji opłacałoby się zrobić fabrycznie)  Często działam w ramach wolontariatu gdzie gra byłaby idealną atrakcją dla dzieci, pieniądze przeznaczę na udoskonalenie gry np. dodatkowy zakres pytań do czego będę potrzebowała specjalistów z tej dziedziny.Chcę również stworzyć stronę poświęconą temu produktowi, a dzięki moim warsztatom może ktoś zauważy produkt i będzie chciał rozpocząć produkcję , co umożliwi Państwu zakup gry w przystępnej cenie :) 

W razie pytań, proszę śmiało pytać!

 

Chciałam podziękować osobom które pomogły mi w przygotowaniu projektu na polakpotrafi.pl, a są nimi:

Marek Piątek

Eliasz Tomaszewski

Alicja Adamczyk

Maciej Janc

Oraz osobom które pomogły mi przy projektowaniu gry czyli:

dr inż. Adam Myszkowski

Nauczyciele liceum Plastycznego w Poznaniu

Ludmiła Kaźmierska

Mariola Pieprzyk

Ewa Lewandowska

Wielkie dzięki!

 
 

logo

Media o Twoim projekcie:

Wywrotka! Prosta gra stworzona przez poznaniankę [ZDJĘCIA]

poznan.naszemiasto.pl | 2014-02-24

Poznanianka Blanka Rylewicz stworzyła grę, dzięki której dzieci mają szansę... polubić matematykę. - Edukacja może być przyjemna! - przekonuje poznanianka, studentka wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, nauczycielka w poznańskiej szkole demokratycznej Trampolina. Na czym polega Wywrotka?

Wywrotka

startup.poznan.pl | 2014-02-24

„Wywrotka” gra edukacyjno strategiczna została stworzona przez Blamkę, studentkę wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Pasja Blanki? Wywrotka! Pomożecie?

xperia.nadotyk.pl | 2014-02-18

Na jej ślad trafiliśmy przypadkiem, a pomysł na grę, którą zaprojektowała wydaje nam się przecudnie prosty i edukacyjny zarazem. Ma Blanka Rylewicz jeszcze jeden dobry punkt u nas: to co robi, robi z wielką pasją!

Wywrotka, czyli poznanianka potrafi

www.lepszypoznan.pl | 2014-02-10

Nazywam się Blanka, jestem studentką wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od kiedy pamiętam tworzę z dziećmi i dla dzieci – dlatego właśnie powstała “Wywrotka” gra edukacyjno strategiczna. – Tak zaczyna się opis ciekawej gry, która powstała w Poznaniu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2014 18:06