Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ogród Nadziei

Ogród Nadziei

Warszawa

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” działa od 2004 r., od 2005 r. jest organizacją pożytku publicznego. Nasza Fundacja to przestrzeń, gdzie osoby dotknięte nowotworem oraz ich rodziny znajdują pomoc psychologiczną i wsparcie. Walka z rakiem to nie tylko szpital i chemioterapia, dla naszych pacjentów opracowaliśmy Integralny Program Zdrowienia, który obejmuje wielostronne działania wspomagające proces leczenia onkologicznego w sferze ciała, umysłu i psychiki, a także uwzględniające rolę wsparcia społecznego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

775 PLN z 5000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

15%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2015.

Wydajemy katalog Jubileuszowej Aukcji Charytatywnej

O projekcie

 

ZBIERAMY środki na wydanie katalogu aukcyjnego i materiałów promocyjnych X JUBILEUSZOWEJ AUKCJI CHARYTATYWNEJ "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI".

 

Dochód z X AUKCJI CHARYTATYWNEJ jest przeznaczony w całości na realizację Integralnego Programu Zdrowienia dla osób chorych na raka i ich bliskich, który obejmuje wielostronne działania wspomagające proces leczenia onkologicznego w sferze ciała, umysłu i psychiki, a także uwzględniające rolę wsparcia społecznego.

Wspierając nasz projekt łączysz dobro i piękno:

  • pomagasz osobom chorym na raka i ich bliskim, potrzebującym wsparcia w trudnej sytuacji życiowej i w procesie zdrowienia,
  • przyczyniasz się do godnej prezentacji dzieł sztuki przekazanych przez artystów na aukcję.

 

O NAS

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” działa od 2004 r., będąc od 2005 r. organizacją pożytku publicznego. Podczas naszej pracy z osobami chorymi i ich bliskimi nauczyliśmy się, że zdrowienie to więcej niż leczenie. To proces, który angażuje człowieka na wszystkich poziomach: ciała, emocji, umysłu i duszy oraz relacji z innymi. Aby przyjmowane leczenie było skuteczne, osoby chore muszą odzyskać poczucie kontroli nad swoim życiem i przejąć dużą część odpowiedzialności za swoje zdrowie, rozwijając aktywną, zaangażowaną postawę w procesie zdrowienia. Proces ten wymaga udziału specjalistów i wsparcia osób w podobnej sytuacji życiowej. W tym celu wypracowaliśmy Integralny Program Zdrowienia. Otwieramy przed chorymi mozliwość lepszego radzenia sobie z trudną sytuacją życiową, poprawy jakości życia i wzmocnienia naturalnych mechanizmów odpornościowych, aby uruchomić w pełni indywidualny potencjał każdego chorego w jego drodze do zdrowia. 

Z naszej pomocy skorzystało już prawie 1800 osób.  Każdego roku w Integralnym Programie Zdrowienia uczestniczy około 200 osób.

Dążymy do tego, aby pomoc,  którą świadczymy była bezpłatna dla pacjentów.

I właśnie w tym celu, już od 10 lat, organizujemy Aukcję Charytatywną. Naszymi partnerami są Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Giełdowe, Giełda Papierów Wartościowych, Dom Aukcyjny Rempex i Artinfo.pl.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbędzie się 14 października w holu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas aukcji zostanie wylicytowanych blisko 100 prac. Wśród artystów, którzy w tym roku zdecydowali się przekazać swoje dzieła znaleźli się m.in. Magdalena Abakanowicz, Stanisław Baj, Natalia Bażowska, Sukhi Barber, Alicja Bielawska, Agata Bogacka, Dobrawa Borkała, Dorota Buczkowska, Iwona Chmielewska, Jan Dobkowski, Wiktor Dyndo, Maurycy Gomulicki, Łukasz Huculak, Bogdan Korczowski, Róża Litwa, Daria Malicka, Franciszek Maśluszczak, Eugeniusz Minciel, Krzysztof Pająk, Julka Paluszkiewicz, Paweł Pierściński, Kamil Sipowicz, Tomasz Szerszeń, Małgorzata Szymankiewicz, Urszula Wilk, Andrzej Żurek.

     

Aukcję poprzedzi wystawa prac w holu Centrum Giełdowego przy ul. Książęcej 4 w Warszawie w terminie 7-11 października.

 Nasza aukcja jest najbardziej prestiżową imprezą tego typu w stolicy. Jesteśmy jedyną fundacją, którą oficjalnie wspiera Muzeum Narodowe w Warszawie.

 

PO CO AUKCJA:

Dochód z aukcji jest przeznaczony w całości na realizację Integralnego Programu Zdrowienia. Koszt jego realizacji wynosi ok. 250 tys. zł rocznie. Proponujemy naszym podopiecznym:

  • konsultacje 

          - psychoonkologiczne

          - dietetyczne

  • terapię psychoonkologiczną 

         - indywidualną i par

         - grupową

         - terapię tańcem i ruchem w grupie

  • grupy wsparcia 

         - dla osób chorych i ich bliskich

         - dla osób w żałobie

  • warsztaty 

         - Terapii Simontonowskiej

         - antystresowe

         - asertywnej komunikacji

         - zdrowego gotowania

  • muzykoterapię

         - relaksacyjną

         - Voice Therapy

  • jogę relaksacyjną
  • trening Mindfulness

 

DLACZEGO KATALOG JEST TAKI WAŻNY:

Katalog aukcyjny to podstawowy element promocji aukcji i odpowiedniej prezentacji dzieł artystów. Wielu z nich wspiera naszą działalność już od lat, przekazujac swoje prace. Zależy nam na tym, żeby zarówno nasza aukcja, jak inne aukcje charytatywne w Polsce miały wysoką jakość i idący za tym prestiż społeczny, przyciągając dzięki temu kolekcjonerów świadomych zarówno wartości sztuki, jak i wagi celu, jakiemu służą. Wysokiej jakości katalog pozwala nam realizować ideę piękna.

Przygotowanie i druk wysokiej jakości katalogu pochłania znaczną część środków przeznaczonych na organizację aukcji. W związku z tym, że środki zgromadzone w wyniku aukcji pokrywają także koszty jej organizacji, zależy nam na uzyskaniu dodatkowego wsparcia finansowego. Dzięki temu większa część środków z aukcji będzie mogła trafić na rzecz potrzebujących osób. To z kolei pozwala nam realizować ideę dobra.

 

NASI ARTYŚCI:

Podczas Aukcji zostanie wylicytowanych blisko 100 prac. Wśród artystów, którzy w tym roku zdecydowali się przekazać swoje dzieła znaleźli się m.in.

Magdalena Abakanowicz, Sukhi Barber, Natalia Bażowska, Edward Dwurnik, Stanisław Młodożeniec, Marek Sułek, Waldemar Borowski , Witold Popiel, Kamil Sipowicz, Marcin Painta, Justyna Adamczyk, Anna Biadun, Alicja Bielawska, Dobrawa Borkała, Dorota Buczkowska, Iwona Chmielewska, Jerzy Dmitruk, Jan Dobkowski, Lena Dobrowolska, Anna Pawlak, Wiktor Dyndo, Maurycy Gomulicki, Anna Grzelewska, Łukasz Huculak, Małgorzata Jenta-Dmitruk, Bogdan Korczowski, Anna Kruszak, Róża Litwa, Agnieszka Łukaszewicz, Daria Malicka, Franciszek Maśluszczak, Eugeniusz Minciel, Chris Niedenthal, Krzysztof Pająk, Julka Paluszkiewicz, Jan Pamuła, Paweł Pierściński, Joanna Rusinek, Tomasz Szerszeń, Małgorzata Szymankiewicz, Wojtek Więckowski, Urszula Wilk, Andrzej Żurek.

    

PARTNERZY AUKCJI:

Artinfo,  Centrum Giełdowe, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Media Connect, Muzeum Narodowe w Warszawie, Dom Aukcyjny Rempex.

 

PATRONI HONOROWII AUKCJI:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Business Centre Club, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Prezydent m.st. Warszawy.

 

NAGRODY: 

Wśród nagród mamy:

płyty CD z podpisami artystek:

       

 

lekcje jogi:

   

Zaproszenie dla 2 osób na koncert Devy Premal i Mitena 4 października

obraz Waldemara Borowskiego "Neaderpatia"

 i wiele innych.

Liczymy gorąco na Waszą pomoc. Dla wspierających przygotowaliśmy wartościowe nagrody, m.in. prace artystów.

Film promujący tę kampanię, powstał również dzięki wsparciu pracą wolontaryjną ludzi dobrej woli, za co my i nasi podopieczni dziękujemy im z całego serca.

 

Wspierając ten projekt pomożesz nam pomaga. 

 

Informacja o X Charytatywnej Aukcji na naszej stronie:

http://www.ogrodnadziei.org.pl/biezaca-aukcja/

Link do wydarzenia Aukcja na fb:

https://www.facebook.com/Aukcja-Charytatywna-ziarno-Sztuki-ogr%C3%B3d-Nadziei-514364005386749/timeline/?ref=hl

Informacja na stronie jednego z Partnerów Medialnych:

http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/637,x-aukcja-charytatywna-ziarno-sztuki-ogrod-nadziei#.VfAbb5c4Gf7

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2015 14:02