Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylka Rayska

Sylka Rayska

Kąty Wrocławskie

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego z dużym doświadczeniem zawodowym, instruktorka tańca orientalnego w GOKiS Kąty Wrocławskie, dobry organizator imprez artystycznych i tanecznych dla dzieci i dorosłych, pasjonatka kultury Orientu, prezes nowo powstałej fundacji \" Dzieci Orientu\", zaangażowana w działalność dobroczynną i humanitarną w południowych i północnych Indiach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2525 PLN z 2500 PLN

24 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2013.

Wyprawa edukacyjna z młodzieżą polską do Indii

O projekcie

W lutym 2013 roku odwiedziłam szkołę podstawową dla sierot  Vidya Jhoti Educational Society w Dommeru, Andra Pradesh w południowych Indiach. Zawiozłam tam rysunki polskich uczniów.

W odpowiedzi indyjskie dzieci również narysowały tak jak umiały najpiękniej . Wówczas zobaczyłam jak bardzo są utalentowane.

Odwiedziłam jeszcze dwa sierocińce w Nakkapalli i Prathipadu.Wszędzie widziałam bardzo uzdolnione indyjskie dzieciaki.

 

Po powrocie radość na twarzach polskich uczniów, którzy widzieli swoje prace w Indiach. Wpadłam na pomysł, że nasza młodzież ma tak wiele do zaoferowania indyjskim dzieciom. Wielu młodych ludzi tańczy, gra, rysuje, fotografuje. Chciałabym zabrać dwoje, troje młodych ludzi na kolejną wyprawę do Indii, aby przez co najmniej 10 dni prowadzili tam wspólnie ze mną dodatkowe, artystyczne zajęcia i zabawy z indyjskimi sierotami. Talentów nie można zakopać, talentami należy się dzielić.

Na wyprawę chciałabym zabrać licealistów, studentów,młodych nauczycieli, instruktorów różych sekcji z domów kultury - chciałabym, aby to był projekt cykliczny. To byłaby pierwsza wyprawa, ale spodziewam się, że młodzi ludzie pokochają Indie tak jak ja i będą chcieli tam wracać. Założyłam fundację "Dzieci Orientu" KRS 0000463180 z kapitałem początkowym 1000 zł, a to nie wystarczy na dofinansowanie wyprawy. Dlatego potrzebuję Waszego wsparcia. Jesli podoba Wam się moja wizja i widzicie sens takiej wyprawy to wesprzyjcie ten projekt.

Na co chciałabym przeznaczyć zebrane pieniadze?   Oczywiście kwota 2500 zł nie wystarczy na podróż do Indii, ale pomoże załatwić wstępne formalności jak wyrobienie paszportów, szczepienia, opłata wizowa itp.  Gdyby udało się zebrać więcej, to dofinansowałabym rezerwację biletów do Indii. 

 

 Plan wyprawy :  (Termin jest jeszcze odległy, ale to już najwyższy czas, aby zbierać fundusze, rezerwować bilety itp)

6-7 luty 2014 lot Wrocław - Hyderabad- Rajahmundry. Dojazd do Dommeru. Zakwaterowanie w hotelu.

8-20 luty  2014 - spotkania, zabawy i zajęcia z dziećmi w Sierocińcu " First Fruits" w Dommeru, codzienne zajęcia w szkole podstawowej Vidya Jhoti Educational Society , wycieczki do okolicznych wiosek plemiennych, nad rzekę Godavari,zwiedzanie Rajahmundry, 14 lutego- w Walentynki przewidziany udział w indyjskim weselu

21-24 luty 2014 - wycieczka do  Domu Dziecka " Flying Kites" w Nakkapalli. Zakwaterowanie w prywatnym domu, codzienne zabawy i zajęcia artystyczne z dziećmi, wycieczka nad Ocean Indyjski

25-26  luty 2014 - wycieczka do Sierocińca " River of Life"  w Prathipadu. Zakwaterowanie w prywatnym domu, zabawy i zajęcia artystyczne z dziećmi

27 luty 2014 - powrót do Rajahmundry, wylot do Polski

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.07.2013 00:12