Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

jolanta.kossakowska

jolanta.kossakowska

Warszawa, Polska

Wokalistka grająca na instrumentach smyczkowych (fidel, skrzypce, gęśle). Frontmenka zespołu Mosaik, łączącego polską muzykę tradycyjną z Orientem. Tworzyła i wykonywała muzykę z femi-folk-punkową grupą Pochwalone. Brała udział w nagrodzonym Paszportem Polityki projekcie R.U.T.A. i nagrała z nim 2 albumy. Jest laureatką Złotych Gęśli, nagrody specjalnej Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3350 PLN z 3300 PLN

37 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2018.

wymarzony teledysk do piosenki TRAUMLIED

O projekcie

scroll down for English 

Pewnej nocy przyśniły mi się słowa do piosenki. Później przyszła mi do głowy melodia i kilka skrzypcowych ozdobników. Czas mijał, piosenka nabierała kształtu, aż w końcu nagrałam ją w studiu. Od tamtej pory nucę ją sobie, gdy siadam do pianina i zabieram ją czasem razem z innymi piosenkami na scenę.

 

Tej zimy spotkałyśmy się z Anią Błaszczyk, autorką klipu do piosenki mojego zespołu, Mosaik. Ania nakręciła piękny obraz do "Samobójstw", utworu punkowej grupy Moskwa, który wykonaliśmy wtedy w brawurowej etniczno-akustycznej wersji. Teraz znów rozmawiałyśmy z Anią o nowych sensach, jakie potrafi obudzić w muzyce obraz. Zapadła decyzja - nakręcimy teledysk do mojej piosenki!

 

Od razu zaczęłyśmy planować co, jak, gdzie i z kim. Mamy pomysł, dostęp do sprzętu i dużo życzliwości ze strony osób, które chcą się włączyć w realizację teledysku. Właściwie wszystko, czego potrzebujemy na tym etapie, to środki finansowe na zorganizowanie planu zdjęciowego w kwietniu tego roku. Dlatego chciałabym prosić Was o wsparcie w urzeczywistnieniu wymarzonego klipu.

 

Jeśli szczęście nadal będzie nam sprzyjać, to latem będziemy już mogli wspólnie świętować publikację teledysku do mojej piosenki „Traumlied”. A może już wcześniej spotkamy się na planie zdjęciowym?

 

Jeśli udałoby się zdobyć więcej środków, niż przewiduje ta zbiórka, zrealizujemy klip do kolejnej z moich piosenek. Nie uskarżamy się na brak pomysłów. Tymczasem w zamian za udział w urzeczywistnieniu tego muzyczno-filmowego marzenia czekają na Was upominki i nagrody.

 

Komu się przyśniła muzyka:

 

 

Jolanta Kossakowska

 

Wokalistka grająca na instrumentach smyczkowych (fidel, skrzypce, gęśle). Frontmenka zespołu Mosaik, łączącego polską muzykę tradycyjną z Orientem. Tworzyła i wykonywała muzykę z folk-punkową grupą Pochwalone. Brała udział w nagrodzonym Paszportem Polityki projekcie R.U.T.A. i nagrała z nim 2 albumy. Jest laureatką Złotych Gęśli, nagrody specjalnej Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. Śpiewała po polsku i po armeńsku w Nowej Zelandii w filmowym projekcie Johna Psathasa No Man's Land.

 

Kto zobaczył muzykę:

 

 

Anna Błaszczyk

 

Ukończyła PWSFTviT w Łodzi. W 2006 r. założyła firmę produkcyjną BLASZANKA STUDIO, aby realizować autorskie filmy dokumentalne (Człowiek. Henryk Musiałowicz; Kaczyka. Jest takie miejsce) oraz filmy taneczne (InSide). Z wielką przyjemnością tworzy również multimedialne oprawy dużych wydarzeń koncertowych (np. Koncerty Muzyki Filmowej), teledyski, wizualizacje do spektakli (Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam).

 

A to owoce dotychczasowej współpracy Ani Błaszczyk i zespołu Mosaik, czyli klip do punkowej piosenki w intrygującej folkowej odsłonie wyprodukowany przez Blaszanka Studio:

 

Jeśli zdecydujecie się wspomóc ten projekt dorzucając się do zbiórki, rozpuszczając wici wśród znajomych albo nawet trzymając kciuki za nasz sukces - to serdecznie dziękuję!

 

************************************************************************* 

 

One night I heard a poem in my dream. Then the melody and some violin ornaments came to my mind. The As the time was passed, the song was gaining its shape. Finally, I recorded it in the studio. Since then I have been humming my dream song from time to time while playing piano. Sometimes I take it with me on stage, together with other songs.

 

One day last winter I met Ania Błaszczyk, who had produced a clip to Samobójstwa - a cover of a punk song by Moskwa, played in a brave ethno version by my band Mosaik. And again, Ania and I discussed Ania how an image brings a brand new dimension to the music. We decided to make a videoclip to my song!

 

Immidiately, we started planning how, where and with whom. We have an idea, access to the equipment and lots of good will of the people who are ready to join us. All we need more is the money to finance the setting for a clip to be filmed in April. This is where you come in. I want to ask you for your support in making my dream clip come true.

 

If we keep as lucky as we are now, we will be celebrating the premiere of the clip to my song Traumlied this summer. Maybe you want to join me sooner, on the set?

 

If we manage to collect more money than the necessary minimum, we are going to make a clip to another of my songs. We have more ideas. What we can offer you now are the rewards (on the right side of this site) for taking helping to make this dream come true.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.04.2018 22:10