Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Salezjański Wolontariat Misyny - Młodzi Światu

Salezjański Wolontariat Misyny - Młodzi Światu

Kraków, Polska

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją. Powstaliśmy w 1997 roku i od tego czasu pracujemy na rzecz krajów najbardziej potrzebujących naszego wsparcia. Naszym celem jest przywrócenie człowiekowi godności i zapewnienie każdemu takich narzędzi, dzięki którym będzie mógł wziąć odpowiedzialność za siebie, swoją rodzinę i społeczeństwo. Oprócz projektów pomocowych realizowanych na czterech kontynentach, prowadzimy w Polsce rozbudowany program edukacji globalnej, poprzez który pokazujemy innym jak mądrze nieść wsparcie najbardziej potrzebującym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15741 PLN z 14700 PLN

146 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.12.2016.

Wykończymy szkołę w Kenii!

O projekcie

Czy uczyłeś się kiedyś siedząc w małej sali ściśnięty między innymi uczniami niczym sardynka? 

Tak właśnie wygląda szkolne życie uczennic szkoły technicznej Don Bosco Boys’ Town w Nairobi. Ale…

Możemy to zmienić! Budynek już stoi, potrzeba tylko krzeseł i ławek.

Nie siedź z założonymi rękami! Podaj krzesło dziewczynie z Nairobi i pomóż jej zdobyć wymarzony zawód :)

Afrykańska Szkoła Życia

Don Bosco Boys’ Town to wyjątkowe miejsce! Jest nie tylko szkołą, ale również domem dla około dwóch setek młodych ludzi z ubogich środowisk Nairobi i okolic (głównie mieszkańców największego w Nairobi slumsu Kibera).

Jak nazwa wskazuje, początkowo było to miejsce przeznaczone tylko dla chłopaków, którzy uczyli się, by zostać ślusarzami, mechanikami czy stolarzami. Z czasem salezjanie postanowili dać szansę również dziewczynom, otworzono nowe kierunki, takie jak krawiectwo, czy informatyka. Obok konkretnych umiejętności, młodzież otrzymuje tu wsparcie i nadzieję na lepszą przyszłość. W dynamicznie rozwijającym się Nairobi ukończenie tego typu kursów otwiera przed młodymi kobietami nowe możliwości znalezienia pracy.

Szkoła cieszy się dużym prestiżem wśród pracodawców, a jej ukończenie daje gwarancję zatrudnienia. Sprawmy, aby coraz więcej dziewczyn mogło z tej szansy korzystać!

Liczba uczennic wzrasta, problemem jest jednak brak miejsca.  Dwie niewielkie sale lekcyjne i jadalnio-przebieralnia to za mało. Dziewczyny muszą jeść posiłki siedząc na chodniku przed budynkiem. Podobnie jest z odrabianiem lekcji i nauką – wiele z nich nie ma warunków w domach, gdzie często zwyczajnie brakuje miejsca, nie mówiąc już o dostępie do prądu.


Obecnie w szkole uczy się 175 chłopców i 35 dziewcząt. Nowy budynek to szansa na zdobycie wykształcenia dla 250 dziewczyn rocznie (60 dziewcząt na rocznych kursach i ok. 50 na czterech kursach 3-miesięcznych). Dziewczyny kształcą się m .in. w obszarach: krawiectwa, informatyki, prac biurowych. Mogą tu też uczęszczać na kursy z zakresu doradztwa zawodowego, a nauczyciele mogą podnosić swoje kwalifikacje na różnych szkoleniach.

Nowy budynek otworzy drzwi szkoły dla większej liczby uczennic i zapewni im komfort nauki. Dzięki dofinansowaniu z programu MSZ Polska Pomoc udało nam się już postawić mury. Potrezbujemy jeszcze tylko środków na pełne wyposażenie budynku.

Możesz sprawić, aby dziewczęta ze slumsów Nairobi miały gdzie się uczyć. Potrzebujemy Twojej pomocy. Ufunduj krzesło (a może stolik?). Każdy grosz się liczy.

 

 

Sara & Monika

Wolontariuszki SWM Młodzi Światu od kilku dobrych lat. Szósty rok swojej znajomości świętują w Nairobi wspólnie koordynując projekt. Sara wykorzystuje swoje umiejętności organizacyjne przy realizacji szkoleń oraz akcji promocyjnej szkoły. Afrykańskie wieczory przeznacza na spotkania z uczniami, podczas których pomaga im przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli szukacie Moniki, pewnie jest na budowie, gdzie nadzoruje powstawanie nowego budynku. Po godzinach najchętniej gra w badmintona ze studentami Boys’ Town (zazwyczaj przegrywając) lub uczy interpretowania rysunków technicznych. Razem dziewczyny tworzą zgrany team, wspólnie podejmując kolejne wyzwania – między innymi zapamiętanie imion 180-ciu uczniów szkoły!

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją. Tą pasją jest drugi człowiek, któremu oddajemy swój czas, umiejętności, a przede wszystkim serce. Od 19 lat pracujemy w duchu św. Jana Bosko na rzecz ludzi w krajach najbardziej potrzebujących. Naszym celem jest przywrócenie człowiekowi godności i zapewnienie każdemu takich narzędzi i warunków życia, dzięki którym będzie mógł wziąć odpowiedzialność za siebie, swoją rodzinę i społeczeństwo.  

Wspiera nas 

 

Darek Malejonek  

 

 

Już wkrótce dzięki Twojemu zaangażowaniu dziewczyny z Nairobi rozpoczną naukę w nowo wyposażonych salach. Będzie to dla nas wszystkich największą nagrodą. Jednak… razem z uczniami Don Bosco Boys’ Town chcemy Ci w szczególny sposób podziękować za pomoc.

Za wsparcie naszej akcji kwotą powyżej 10 zł otrzymasz specjalne podziękowanie od uczniów Don Bosco Boys’ Town na maila lub na Facebooku. A powyżej 20 zł specjalnie nagrany filmik z Afryki (do wyboru: lekcja suahili, wirtualna przejażdżka matatu lub piosenka grana na gitarze przez uczniów).

 

Za pomoc w wykończeniu szkoły kwotą przekraczającą 50 zł możesz otrzymać bilety wstępu do Wiosek Świata – Parku Edukacji Globalnej w Krakowie.

Wspierając naszą akcję kwotą powyżej 100 zł otrzymasz jedno ze zwierząt z afrykańskiej ekipy (małą drewnianą rzeźbę) lub oryginalną afrykańską pocztówkę wysłaną do Ciebie prosto z Kenii + breloczek (do wyboru: wizerunek Masaja, bębenek z masajskimi koralikami, afrykański zwierzak).

Za wspracie o wartości równej lub wyższej niż 200 zł trafi do Ciebie afrykański naszyjnik z ręcznie wykonywanych korali Kazuri (takie rzeczy tylko w Kenii!) + pakiet za 20 złotych.

Jeśli dorzucisz nam 300 zł już pakuje się do Ciebie ciężki słoń lub niebezpieczny czarny nosorożec z prawdziwego hebanu - oryginalna afrykańska rzeźba.

Jeśli pomożesz wykończyć szkołę kwotą 500 zł trafi do Ciebie oryginalna afrykańska rzeźba - największy słoń w stadzie.

Jeśli kupisz ławki o wartości 800 zł trafi do Ciebie zestaw afrykańskiej biżuterii + pakiet za 500 złotych.

Jeśli pomożesz kwotą powyżej 1 tys. zł otrzymasz pakiet za 800 zł + pakiet za 20 zł + imienne podziękowania od uczniów Don Bosco Boys’ Town na filmiku

W podziękowaniu za wsparcie powyżej 2 tys. zł Monika lub Sara przyjadą we wskazane miejsce w Polsce i zorganizują dla Ciebie oraz Twoich znajomych spotkanie, w takcie którego opowiedzą o Kenii, jej krajobrazie i mieszkańcach, a także podzielą się doświadczeniami z podróży. Na spotkaniu obejrzycie zdjęcia i filmy, a także dowiecie się o wszystkich szczegółach naszego projektu. Dziewczyny pokażą Wam, jak wyglądała rozbudowa szkoły i odpowiedzą na wszystkie pytania.

 Wszystkie nagrody zostaną przesłane/ zrealizowane po zakończeniu zbiórki.

Odwiedź stronę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, gdzie możesz na bieżąco śledzić poczynania Moniki i Sary z Nairobi na ich blogu.

Polub naszą stronę na Facebooku, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o wszystkich naszych aktualnych projektach i wydarzeniach.

Media o Twoim projekcie:

Monika Kubica z Pszczyny buduje szkołę w Nairobi! Możesz pomóc

wiadomosci.pless.pl | 2016-12-13

Monika Kubica z Pszczyny od kilku lat jest wolontariuszką Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". Obecnie koordynuje projekt "Wykończymy szkołę w Kenii", którego celem jest zakup krzeseł i ławek do szkoły w Nairobi.

Monika z Pszczyny buduje szkołę w Nairobi. Wspomóż projekt!

www.pszczynska.pl | 2016-11-29

Don Bosco Boys’ Town to wyjątkowe miejsce, które jest nie tylko szkołą, ale i domem dla dużej grupy młodych ludzi z ubogich środowisk Nairobi. W budowie szkoły pomaga Monika Kubica z Pszczyny, która wyjechała do Kenii w ramach Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.12.2016 17:05