Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Grzegorzewicz

Andrzej Grzegorzewicz

Skokowa, Polska

Jestem dyrektorem szkoły podstawowej w Skokowej. Jestem też tutaj trenerem kreatywności. Moja drużyna złożona z uczniów klasy III osiągnęła w tym roku ogromny sukces. Otrzymała Nagrodę Specjalną RENESANSU na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, za wyjątkowe umiejętności w zakresie inżynierii, projektowania i prezentacji. Tym samym otrzymała paszport do USA w celu reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville, koło Atlanty. Dzięki wsparciu sponsorów polecieliśmy do USA, a tam dzieciaki zostały 7-mą drużyną świata. Na kolejnej Olimpiadzie, w marcu tego roku, znowu odnieśli wielki sukces. Zdobyli Nagrodę Specjalną za Wyzwanie Na Już i uzyskali prawo do reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie w USA. Natomiast Andrzej Grzegorzewicz otrzymał tytuł trenera roku 2016/17 w międzynarodowym programie Destination Imagination.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5531 PLN z 5500 PLN

53 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.05.2016.

KANGUROWCY lecą na Olimpiadę do USA

O projekcie

Nazywam się Andrzej Grzegorzewicz. Jestem dyrektorem Szkoły Podstawowej w Skokowej i jednym z certyfikowanych trenerów kreatywności w programie Destination Imagination. Opowiem Ci dlaczego pojawiłem się na portalu polakpotrafi.pl. Być może masz do mnie pytania, jak te poniżej. To moje zdjęcie z Olimpiady Kreatywności w 2014 roku.

A to jest moja bardzo kreatywna drużyna KANGUROWCY - grupa uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej w Skokowej, która na początku kwietnia tego roku zdobyła Nagrodę Specjalną "Renesansu" na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu.

Dlaczego potrzebujemy Twojej pomocy?

Musimy zgromadzić wystarczającą ilość funduszy dla drużyny KANGUROWCÓW, aby mogła polecieć na Światową Olimpiadę Kreatywności, do stanu Tennesie, w USA i reprezentować tam Polskę. Przy pomocy portalu polakpotrafi.pl chcemy zgromadzić na ten cel kwotę 5500 zł. Pokryje ona koszty pobytu w USA dwójki dzieci (z siedmiorga, które lecą na Olimpiadę).

Dlaczego KANGUROWCY lecą do USA?

Drużyna KANGUROWCÓW zdobyła tzw. Nagrodę Specjalną "Renesansu", jedną z dwóch takich nagród przyznanych na tegorocznej XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni (1 - 3 we Wrocławiu. Ta nagroda to jednocześnie zaproszenie do udziału w Światowym Finale Olimpiady Kreatywności w Knoxville, w stanie Tennessiee, w USA. Informowała o tym także TVP 3 Wrocław. Telewizyjna relacja jest dostępna tutaj. Na zdjęciu miasto Knoxville, w stanie Tennessiee (USA), w którym 24 maja rozpocznie się Światowa Olimpiada Kreatywności.

Za co KANGUROWCY otrzymali nagrodę? 

Drużyna KANGUROWCÓW otrzymała nagrodę za niezwykłe umiejętności i zdolności oraz wysiłek włożony w przygotowanie wyzwania (zadania) w obszarach inżynierii, projektowania i prezentacji. Tą nagrodą wyróżniono tylko dwie drużyny z 200 drużyn (ponad 2000 uczestników) uczestniczących w zmaganiach na XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu. Nasza drużyna pokazała zaskakujący dla wszystkich, bardzo kreatywnie wymyślony i zrealizowany projekt tzw. technowskazówki zastosowanej w rozwiązaniu zagadki przedstawionej w wyzwaniu teatralnym "Na tropie". Możesz obejrzeć to na naszym filmie.

Kim są KANGUROWCY? 

Drużyna KANGUROWCÓW to 7-miu uczniów, dziesięciolatków: Julka, Magda, Ala, Sara, Judyta, Emilka i Mateusz, z klasy III, z niedużej Szkoły Podstawowej w Skokowej, w Gminie Prusice. Dwa lata temu zgłosili się do udziału w wielkim, międzynarodowym programie Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni. Na zdjęciu członkowie drużyny KANGUROWCY trzymają torby z podarunkami dla drużyny bliżniaczej. Po prawej stronie stoją trenerzy drużyny: Dominika Fortuna i Basia Łojko. Z tyłu za nimi stoi druga nasza drużyna - znakomici MIKUSIE.

Tutaj możesz poznać szkołę do której lubią chodzić.

Co to jest DESTINATION IMAGINATION? 

Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 30 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. W programie odkrywane są "nieoszlifowane dokumenty", a dzieci o wielu zdolnościach stają się min.: inżynierami, naukowcami, aktorami, analitykami, komikami, muzykami. Więcej informacji na temat programu znajdziesz na stronie kreatywnosc.pl

Co to jest Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności?

Olimpiada jest finałem kilkumiesięcznej pracy uczniów szkół wszystkich etapów edukacyjnych oraz studentów w programie. Jest to pokaz kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Podstawowym założeniem Programu jest przeświadczenie, że kreatywność jest nie tylko umiejętnością wysoce pożądaną we współczesnym świecie, ale również umiejętnością, której można się nauczyć. Drużyny przygotowują wyzwanie wybrane spośród kilku kategorii: technicznej, naukowej, konstrukcyjnej, teatralnej, improwizacyjnej i zasięg społeczny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj i tutaj

Kto opiekuje się drużyną KANGUROWCÓW?

Drużyna ma trzech trenerów - nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Skokowej. Są nimi: Basia Łojko, nauczyciel języka angielskiego, Dominika Fortuna, nauczyciel przyrody (obie na zdjęciu z drużyną) i twórca projektu - matematyk i dyrektor szkoły Andrzej Grzegorzewicz. 

Kto czuwa nad projektem w naszej szkole? 

Projektem zarządza zespół złożony z rodziców KANGUROWCÓW i nauczyciele - trenerzy, działający w programie Destination Imagination "dowodzony" przez dyrektora szkoły i jednocześnie trenera drużyny - Andrzeja Grzegorzewicza.

Dlaczego warto w nas zainwestować? 

Odkryliśmy, że przy pomocy programu Destination Imagination możemy zbudować, stworzyć szkołę, w której dzieci się nie nudzą, do której wreszcie lubią chodzić, w której rozwijają swoje talenty, za którą trochę tęsknią w czasie wakacji i ferii, bo tutaj nauka to wciągająca zabawa, a zabawa to jednocześnie poważna nauka. W programie jesteśmy już 3 lata. Drużyna KANGUROWCÓW to jedna z trzech naszych drużyn. W naszej szkole dzięki programowi DI i Olimpiadzie uczniowie uczą się współpracy, skutecznej komunikacji, kreatywności (zauważania tego czego inni nie widzą), wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu, odporności na stres i trudności, otwartości na świat i ludzi.

Na co przeznaczymy nadwyżkę środków?

Dodatkowe środki zainwestujemy w pobyt następnych członków drużyny.

To nie jedyne nasze osiągnięcie

Rok temu inna nasza drużyna otrzymała na Olimpiadzie Kreatywności nominację do Nagrody Specjalnej "Renesansu". Za wyśmienicie przygotowane wyzwanie teatralne. Ich profesjonalizm pokazuje kolejny film.

Tegoroczni laureaci w zeszłym roku zajęli w swojej kategorii IV miejsce. W tym roku oprócz Nagrody Specjalnej zdobyli III miejsce w kategorii wyzwanie teatralne. W zeszłym roku zespół naszych uczniów wygrał konkurs ogłoszony przez Gazetę Wyborczą i fundację mBanku na film: "Nieskończoność w oczach dziecka". Pisała o tym Gazeta wyborcza. Tutaj możesz kliknąć, żeby obejrzeć film GW (od 3 min możesz posłuchać mojego wywiadu). Uczestniczyliśmy w Festiwalu Szkół z Klasą 2.0 biorąc przy okazji udział w programie TVP 1 "Świat się kręci". W programie Szkoła z Klasą 2.0 otrzymaliśmy tytuł szkoły eksperckiej. Uruchamiamy w szkole własną telewizję, wydajemy własną gazetę.

Można nas znaleźć na portalu Facebook:

https://www.facebook.com/Szkoła-Podstawowa-w-Skokowej-214721432067454/?ref=aymt_homepage_panel

oraz stronie szkoły:

http://spskokowa.szkolnastrona.pl

Nagrody w projekcie będą realizowane do końca czerwca 2016 roku

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.05.2016 14:02