Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Pardiak

Piotr Pardiak

Poznan, Poland

Urodzony w Krakowie w 1991r.
- Absolwent Liceum Plastycznego w Krakowie
- Obecnie student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12036 PLN z 12000 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2017.

Wyjazd do Nowego Jorku na Targi Sztuki

O projekcie

 

CO SIĘ STAŁO?Dostałem się na
pierwsze targi sztuki #TheOtherArtFair w Nowym Jorku. Składając swoje zgłoszenie na to wydarzenie nie spodziewałem się, że to w ogóle możliwe zwłaszcza, że próbowałem dostać się na 16. edycję tego wydarzenia w Londynie. Mimo to nie poddałem się, próbowałem dalej i… udało się!!!


To dla mnie ogromne wyróżnienie i szansa by z ponad 750 zgłoszeń, zaistnieć w gronie 130 artystów, zaprezentować swoją twórczość oraz by znaleźć się na światowym rynku sztuki. Wybór ten nie jest przypadkowy. Zostałem wybrany przez ekspertów w dziedzinie sztuki: Solana Chehtman, Elizabeth Ferrer, Peter MacGill, Rachel Miller oraz Matthew Nichols. Cieszę się podwójnie bo mogę pojawić się tam jako Future Artist czyli artysta, który po raz pierwszy prezentować będzie się w Nowym Jorku.

 

 

 


CO TO ZA WYDARZENIE?

 

The Other Art Fair po szesnastu udanych edycjach w Wielkiej Brytanii i Australii, w dniach 1-4 czerwca 2017 roku debiutuje w samym sercu Nowego Jorku, prezentując 130 utalentowanych wschodzących artystów, szerokiej widowni. Każdy artysta został wybrany przez komitet selekcyjny ekspertów z dziedziny sztuki, dzięki czemu pasjonaci i miłośnicy sztuki mogą dodawać ich do swoich kolekcji z przekonaniem, że kupują od najlepszych i najbardziej obiecujących wschodzących artystów.

 

Całe wydarzenie organizowane jest przy współpracy z SaatchiArt z którym współpracuję już od paru lat. Platforma ta jest jedną z najlepiej rozwijających się e - galerii sztuki i posiada ponad 50 000 artystów z całego świata.

 

Więcej informacji (j.ang) na stronie: http://nyc.theotherartfair.com/

 

 

 

 

CO ZYSKUJĘ?

Będąc w Londynie zdałem sobie sprawę jak ogromne jest to wydarzenie. Jak wiele osób, mogę poznać i nawiązać współpracę. Poza tym będę miał możliwość spotkać się z kuratorami, nawiązać współpracę z czołowymi galeriami, a co najważniejsze porozmawiać o pracach i mojej twórczości. Co więcej spełnie jedno ze swoich nielicznych marzeń aby zobaczyć największe kolekcje w najważniejszych muzeach i galeriach sztuki. Będę miał możliwość odwiedzić: Guggenheim Museum, MoMA, David Zwirner Gallery, Soho Photo Gallery i wiele innych.

 

 

 

JAK MOŻECIE POMÓC?

 

 

Jak większość z Was wie, fotografia to coś co pochłonęło mnie bez miary. Porzuciłem wszystkie pozostałe dziedziny sztuki by skupić się na tej jednej. To moje ulubione medium, którego możliwości, pomagają inaczej widzieć i rozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Po za tym ostatnie wydarzenia związane z moją twórczością dały mi nadzieję by iść za ciosem. Teraz nadarza się okazja by pokazać to naprawdę szerokiej publiczności.

 

Targi odbywają się od 1 do 4 czerwca 2017, jednakże do końca kwietnia muszę uzbierać kwotę potrzebną do potwierdzenia mojego udział w wydarzeniu. Liczę na pomoc Waszą, Waszych znajomych (bliskich i dalekich) w osiągnięciu celu jakim jest pokazanie młodej polskiej fotografii na zagranicznym rynku oraz spełnieniu marzeń.

 

KOSZTORYS

 

 

Sam pokrywam koszty :

- wydruku i oprawy prac (ok. 2000 PLN)

- pobytu w Nowym Jorku

 

Potrzebuję pomocy w sfinansowaniu:

- transportu prac z Polski do Nowego Jorku oraz z Nowego Jorku do Polski (ok. 1500 PLN)

- biletów lotniczych (ok. 2000 PLN)

- kosztów uczestnictwa, które wynoszą 1830 $ ( ok. 7500 PLN)

 

Minimalna kwota, jaka potrzebna jest mi do realizacji tego przedsięwzięcia to 12.000 PLN

 

Jeżeli uda się uzbierać więcej niż 100% minimalnej kwoty to pozwoli mi to na zaprezentowanie większej ilości prac oraz pokazaniu różnorodności mojej twórczości.

 

ALTERNATYWA POMOCY


Chciałbym sam zapracować na swój sukces, dlatego możecie pomóc mi, nie tylko wspierając projekt, ale po prostu nabywając moje prace. Proszę w tym wypadku o kontakt mailowy (piotr.pardiak@gmail.com), lub poprzez witrynę (www.saatchiart.com/pardiak)

 

 

 

 

 

 NAGRODY:

 

 

TERMIN REALIZACJI NAGRÓD:


Wszystkie nagrody i podziękowania wysyłać będę w okresie czerwiec/ lipiec czyli tuż po powrocie z targów.

 

 

Zapraszajcie znajomych i nieznajomych. Wysyłajcie i informujcie kogo się da. Mamy 21 dni na osiągnięcie celu.

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2017 22:10