Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mikołaj Trzaska

Mikołaj Trzaska

Gdańsk

Mikołaj Trzaska - urodzony w Gdańsku, saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor muzyki filmowej, w latach 1988- 91 studiował sztuki piękne. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz (wciąż aktywnego) Łoskotu. Jest czołową postacią krajowej sceny improwizowanej. Akompaniował także poetom - Świetlickiemu i Andruchowyczowi, tworzy projekty muzyczno-literackie z Andrzejem Stasiukiem. Dziś jest liderem, międzynarodowego tria Volumen, Riverloam Trio, Details In The Air, członkiem m.in., Shofar – wykonujacego muzykę żydowską. Przede wszystkim realizuje się na gruncie radykalnego free jazzu, współpracuje m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Michaelem Zerangiem, Clementine Gasser, Johnem Tchikai, Noelem Akchote. Jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej, współpracuje m.in. z Wojciechem Smarzowskim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4066 PLN z 10000 PLN

41 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 26.06.2019 22:10

Wydanie muzyki z filmu “Kler”

O projekcie

Dzień dobry! 

Nazywam się Mikołaj Trzaska, jestem muzykiem, saksofonistą i klarnecistą basowym. Komponuję muzykę do filmów fabularnych i dokumentalnych oraz animacji.

Od wielu lat współpracuję z reżyserem Wojciechem Smarzowskim. Skomponowałem muzykę m.in. do „Róży”, „Domu złego”, „Wołynia”. Nasz kolejny wspólny film „Kler” miał premierę na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał nagrodę publiczności.

Praca nad muzyką do filmu “Kler” była pasjonującym, wieloetapowym procesem. W nagraniach studyjnych udział wzięła m.in. Klezmerska Orkiestra Teatru Sejneńskiego oraz duński perkusista i kompozytor Peter Ole Jorgensen.

Początkowo myślałem, że skomponowana przeze mnie ścieżka dźwiękowa jest ściśle związana z obrazem i nie może istnieć samodzielnie. Jednak, gdy powróciłem do materiału bazowego, odkryłem, że zarejestrowaliśmy kilka godzin wspanialej muzyki, która z przyczyn oczywistych, tylko w niewielkiej części została wykorzystana na potrzeby filmu. Od jakiegoś czasu zacząłem więc pracować nad płytą z soundtrackiem - wybieram najciekawsze utwory, następnie ponownie będę musiał gotowy materiał zmiksować by dobrze zabrzmiał na płycie. Mam nadzieję, że pracę nad „Klerem” uda mi się zakończyć w czerwcu, tak aby gotowa płyta trafiła do Państwa rąk najpóźniej w październiku. 

Bardzo mi zależy, z względów artystycznych, na wydaniu jej w naszym małym, niezależnym wydawnictwie fonograficznym „Kilogram Records”, które prowadzę od wielu lat z moją żoną Olą. Wydajemy małe nakłady z free jazzem i muzyką improwizowaną. Dużą wagę przykładamy nie tylko do wysokiej jakości artystycznej wydawanych materiałów, ale także Ola bardzo dba o stronę edytorską naszych kolejnych wydań. 

Marzy mi się aby „Kler” ukazał się na dwóch nośnikach – planujemy wydanie LP w nakładzie 300 sztuk i CD w nakładzie 600 sztuk. Czy nam się to uda, w dużej mierze zależy od Państwa.

Na wydanie „Kleru” mamy już 3500 złotych, aby cały plan się powiódł potrzebujemy jeszcze 10 000 złotych. Prosimy więc Państwa o wsparcie. I z góry dziękujemy za każdą wpłatę.


   

Media o Twoim projekcie:

Muzyka z filmu Kler na płycie? Jak zapłacicie

trojmiasto.wyborcza.pl | 2019-05-14

Chcesz posłuchać z płyty muzyki z filmu \"Kler\"? Pomóż jej kompozytorowi, Mikołajowi Trzasce, zebrać pieniądze na jej wydanie.