Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mikołaj Trzaska

Mikołaj Trzaska

Gdańsk

Mikołaj Trzaska - urodzony w Gdańsku, saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor muzyki filmowej, w latach 1988- 91 studiował sztuki piękne. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz (wciąż aktywnego) Łoskotu. Jest czołową postacią krajowej sceny improwizowanej. Akompaniował także poetom - Świetlickiemu i Andruchowyczowi, tworzy projekty muzyczno-literackie z Andrzejem Stasiukiem. Dziś jest liderem, międzynarodowego tria Volumen, Riverloam Trio, Details In The Air, członkiem m.in., Shofar – wykonujacego muzykę żydowską. Przede wszystkim realizuje się na gruncie radykalnego free jazzu, współpracuje m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Michaelem Zerangiem, Clementine Gasser, Johnem Tchikai, Noelem Akchote. Jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej, współpracuje m.in. z Wojciechem Smarzowskim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4066 PLN z 10000 PLN

41 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

40%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 26.06.2019.

Wydanie muzyki z filmu “Kler”

O projekcie

Dzień dobry! 

Nazywam się Mikołaj Trzaska, jestem muzykiem, saksofonistą i klarnecistą basowym. Komponuję muzykę do filmów fabularnych i dokumentalnych oraz animacji.

Od wielu lat współpracuję z reżyserem Wojciechem Smarzowskim. Skomponowałem muzykę m.in. do „Róży”, „Domu złego”, „Wołynia”. Nasz kolejny wspólny film „Kler” miał premierę na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał nagrodę publiczności.

Praca nad muzyką do filmu “Kler” była pasjonującym, wieloetapowym procesem. W nagraniach studyjnych udział wzięła m.in. Klezmerska Orkiestra Teatru Sejneńskiego oraz duński perkusista i kompozytor Peter Ole Jorgensen.

Początkowo myślałem, że skomponowana przeze mnie ścieżka dźwiękowa jest ściśle związana z obrazem i nie może istnieć samodzielnie. Jednak, gdy powróciłem do materiału bazowego, odkryłem, że zarejestrowaliśmy kilka godzin wspanialej muzyki, która z przyczyn oczywistych, tylko w niewielkiej części została wykorzystana na potrzeby filmu. Od jakiegoś czasu zacząłem więc pracować nad płytą z soundtrackiem - wybieram najciekawsze utwory, następnie ponownie będę musiał gotowy materiał zmiksować by dobrze zabrzmiał na płycie. Mam nadzieję, że pracę nad „Klerem” uda mi się zakończyć w czerwcu, tak aby gotowa płyta trafiła do Państwa rąk najpóźniej w październiku. 

Bardzo mi zależy, z względów artystycznych, na wydaniu jej w naszym małym, niezależnym wydawnictwie fonograficznym „Kilogram Records”, które prowadzę od wielu lat z moją żoną Olą. Wydajemy małe nakłady z free jazzem i muzyką improwizowaną. Dużą wagę przykładamy nie tylko do wysokiej jakości artystycznej wydawanych materiałów, ale także Ola bardzo dba o stronę edytorską naszych kolejnych wydań. 

Marzy mi się aby „Kler” ukazał się na dwóch nośnikach – planujemy wydanie LP w nakładzie 300 sztuk i CD w nakładzie 600 sztuk. Czy nam się to uda, w dużej mierze zależy od Państwa.

Na wydanie „Kleru” mamy już 3500 złotych, aby cały plan się powiódł potrzebujemy jeszcze 10 000 złotych. Prosimy więc Państwa o wsparcie. I z góry dziękujemy za każdą wpłatę.


   

Media o Twoim projekcie:

Muzyka z filmu Kler na płycie? Jak zapłacicie

trojmiasto.wyborcza.pl | 2019-05-14

Chcesz posłuchać z płyty muzyki z filmu \"Kler\"? Pomóż jej kompozytorowi, Mikołajowi Trzasce, zebrać pieniądze na jej wydanie.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 26.06.2019 22:10