Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mikołaj Kostka

Mikołaj Kostka

Katowice, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

26505 PLN z 25000 PLN

199 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.01.2018.

Wydajemy płytę - FOLLOW DICES

O projekcie

 

 

Cześć, tu Mikołaj Kostka!


Wraz z zespołem Follow Dices podjęliśmy decyzję o wydaniu debiutanckiego albumu.
Celem naszego przedsięwziecia jest pozyskanie funduszy na długi i skomplikowany proces wydawczy.

Muzyka jest dla nas opowieścią o świecie, zapisem naszym odczuć, wrażeń i emocji. Pragniemy podzielić z Wami naszą intymną opowieścią ubraną w kształt akustycznego kwartetu jazzowego. Oczyma wyobraźni widzimy już moment, w którym gotowy album będzie mógł znaleźć się w Waszych i Naszych rękach - jednak, aby mogło to nastąpić potrzebujemy Waszej pomocy.

Na miejsce nagrań wybraliśmy niepowtarzalne MONOCHROM STUDIO w Gniewoszowie, aby w tej zjawiskowej przestrzeni, wpisanej w górski pejzaż, zdala od zgiełku i codzienności, wydobyć esencję naszych muzycznych wrażliwości.

 

 

 

 

 

 

O NAS

 

Mikołaj Kostka

 

Esteta skrzypcowego brzmienia. Poszukiwacz, eksperymentator, wrażliwiec. Balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.

 

Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający czynnie w Raczkowski/Kostka Duo oraz formacji Follow Dices, laureata Hanza Jazz Festival, oraz wyróżnioniego na Blue Note Poznań Competition.

 

 

 

 

 

 

 

Franciszek Raczkowski

 

Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość.

 

Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m. in.'Time' Przemka Kleczkowskiego i 'Hala' zespołu Królestwo Beskidu), oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet oraz Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz). Jest również laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego debiutancki album (Franciszek Raczkowski Trio - Apprentice, wydawnictwo ForTune), zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym - Jan Ptaszyn Wróblewski stwierdził, że to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość. Ta sama muzyka znalazła się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów (Polish Pianism, wydawnictwo CorePort, 2017).

 

 

 

 

 

 

Jan Jerzy Kołacki

 

Kontrabasista, dyrygent, wokalista.

 

Student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2011 r. ukończył studia licencjackie na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, a w 2016 r. z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kontrabasu prof. Piotra Czerwińskiego. W roku 2013-2014 był stypendystą LLP Erasmus w prestiżowej Universitat der Kunste w Berlinie u prof. Michaela Wolf'a. Laureat wielu konkursów, min. III miejsca na III Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie. Twórca i kontrabasista kwartetu Follow Dices, laureata tegorocznej edycji Hanza Jazz Festiwal, wyróżnionego na Blue Note Jazz Competition w 2017 r.

 

 

 

 

 

 

 

  Adam Wajdzik

 

Absolwent PSM II st. w Poznaniu, obecnie student kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na wydziale instrumentalnym na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie perkusji dr Przemysława Jarosza. Uczestnik wielu kursów i warsztatów prowadzonych m.in. przez Pawła Kaczmarczyka, Krzysztofa Gradziuka, Derricka McKenzie. Jako perkusista współpracuje z wieloma formacjami, wykonującymi muzykę różnych gatunków (jazz, funk, fusion, pop, rock). Zdobywca wielu nagród, m.in. I nagrody na VIII RCK Pro Jazz w Kołobrzegu (zespół Izotop) czy I nagrody na XIII Hanza Jazz Festiwalu z formacją Follow Dices.

 

 

 

 

 

NASZA MUZYKA

 

https://soundcloud.com/miko-ajkostka/follow-dices-ludowiak

 

https://soundcloud.com/miko-ajkostka/follow-dices-svantetic-krzysztof-komeda

 

https://soundcloud.com/miko-ajkostka/follow-dices-czerwony-szlak

 

 

 

CEL PROJEKTU

 

Celem naszego projektu jest wydanie debiutanckiego albumu.

Jest to żmudny i skomplikowany, a przede wszystkim bardzo kosztowny proces, na który składają się:

WYPOŻYCZENIE STUDIA NAGRANIOWEGO – 3000 zł

NAGRANIE – 4000 zł (w tym stroiciel i zakwaterowanie dla zespołu oraz fotografa)

MIKS I MASTERING – 3000 zł

PROJEKT OKŁADKI – 2000 zł

REKLAMA – 7000 zł (sesja zdjęciowa, filmy promocyjne, media)

DRUK OKŁADKI ORAZ TŁOCZENIE PŁYT – 6000 zł.

 

 

HARMONOGRAM PROJEKTU

 

ZEBRANIE PIENIĘDZY - 11.12.2017 – 11.01.2018

NAGRANIE - 20-21.01.2018

MIKS I MASTERING - 22-23.01.2018

PROJEKT OKŁADKI, REKLAMA, DRUKOWANIE OKŁADEK I TŁOCZENIE PŁYT – luty – kwiecień

ROZLICZENIE NAGRÓD – kwiecień

PREMIERA I TRASY PROMOCYJNE PŁYTY, DALSZA REKLAMA – początek maja, czerwiec, lipiec

 

 DLACZEGO CROWDFUNDING?

 

Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, ponieważ jest to popularna i nowoczesna forma wspierania ciekawych i twórczych projektów. Dzięki PolakPotrafi.pl każdy z Was może mieć swój udział w wydaniu Naszej płyty i tym samym stać się integralną częścią całego przedsięwzięcia. Bo to właśnie dla Was, naszych odbiorów, tworzymy muzykę i dokładamy wszelkich starań, by docierała do Was w najlepszej możliwej postaci!Czekamy na Was i już teraz dziękujemy za każdą pomoc!

 

FOLLOW DICES

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.01.2018 22:10