Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mikołaj

Mikołaj

Poznań

Uczeń Technikum, wchłonięty przez informatykę, ciągle zdobywający wiedzę, miłośnik elektroniki i robotyki ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

360 PLN z 200 PLN

11 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

180%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2013.

Nadawanie współrzędnych satelitarnych skradzionego auta

O projekcie

Witam Serdecznie!

Na wstępie chciałem przeprosić za film nie mojego autorstwa, nie sądzę, by filmik z podzespołami elektronicznymi był dla wielu z Was zachęcający ;)

Chcę zbudować urządzenie, wysyłające na telefon komórkowy SMS ze współrzędnymi naszego skradzionego auta. Jeśli kierowca nie wpisze kodu w przeciągu np. 3 minut od uruchomienia zapłonu silnika lub nie zbliży małego urządzenia wielkości pendriva przyczepionego do kółka z kluczykiem od auta, wtedy uruchamia się odbiornik GPS, który co 10 minut pobiera współrzędne z satelity i wysyła je na telefon komórkowy właściciela pojazdu, który o kradzieży auta został poinformowany prawie od razu niż np. dopiero po skończonj pracy, lub kolejnej głębokiej nocy ;). Złodziej nie zna hasła, tymbardziej nie wie, że jakikolwiek "pendrive" trzeba zbliżyć np. pod pulpitem samochodu do nadajnika. W telefonie otrzymujemy do czasu zatrzymania pojazdu SMS ze współrzędnymi samochodu jaką drogę przebywał oraz o której godzinie (godzina to czas odebrania SMS'a), z takimi informacjami możemy udać się na komisariat i łatwo odzyskać nasze autko, i przy dużym (nie)szczęściu odkryć kryjówkę złodziei (ale fantazja...)

Szukam pieniędzy na moduł GPS oraz moduł GSM, reszte urządzeń (tj mikrokontroler sterujący całym urządzeniem oraz niezbędne podzespoły elektroniczne) posiadam w domu, gdyż elektronika to moje drugie hobby (zaraz po informatyce).

Szczegóły:
Nie znalazłem stron, gdzie takie urządzenie istnieje za tak niską cenę. Takie nadajniki wspołrzędnych montuje się w bardzo drogich pojazdach za niemałą kwotę. Chcę zbudować to znacznie mniejszym kosztem. Podrzucam jedynie link z opisem oraz ceną modułu GPS http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/10521
na dany moduł GSM jeszcze się nie zdecydowałem - nie mam konkretnego modelu, z którym chciałbym sterować.

Film mimo wszystko zamieszczam, który przedstawia działanie takiego lokalizatora (dużo droższej konstrukcji)

Licze na Waszą hojność ;)

Dziękuję i Pozdrawiam

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2013 00:12