Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja IBRAS

Fundacja IBRAS

Rokietnica

Fundacja IBRAS rozwija potencjał młodzieży w Szamotułach i Rokietnicy.

Tworzymy EDUKATORNIE czyli grupy młodych ludzi, którzy chcą dzieli się swoimi pomysłami, uczyć od siebie i innych, zmieniać swoje społeczności lokalne.

CO ROBIMY W TWOJEJ OKOLICY?
• gry miejskie
• konkursy
• street art. – murale w przestrzeni miejskiej
• Dzień Odkrywania Pasji
• Warsztaty dla młodzieży
• Półkolonie dla dzieci
• Czytanie bajek w świetlicach wiejskich
• Spotkania, wernisaże i ..wiele, wiele więcej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

215 PLN z 5000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2015.

Wspólne Grillowanie 2015 w Parku Zamkowym w Szamotułach

O projekcie

Jesteśmy zespołem EDUKATORNI SZAMOTUŁY przy Fundacji IBRAS. Bierzemy odpowiedzialność za miejsce w którym żyjemy i zachęcamy do tego innych. Planujemy i robimy różne wydarzenia dla mieszkańców Szamotuł.

Planując w lutym tego roku w Zespole Edukatorni wydarzenia na lato zastanawialiśmy się jak wyciągnąć ludzi z domów. Ktoś wspomniał o tym, że w Niemczech i Australii ludzie grillują wspólnie w parkach, a w Polsce parki są mało wykorzystane i latem niewiele się w nich dzieje.

Pomyśleliśmy: spróbujmy coś takiego zrobić w Szamotułach. Parki są, Szamotulanie lubią grillować – uda się. Tak Wspólne Grillowanie pojawiło się na liście wydarzeń Edukatorni Szamotuły. Zrobiliśmy to "po partyzancku", mając niewielkie środki. Był to pilotaż, chcieliśmy sprawdzić, czy ludziom się spodoba.

Wystartowaliśmy w niedzielę 6 lipca o 16:30. Mieszkańcy chętnie korzystali z udostępnionych oraz własnych grilli. Uczestnicy dopisali. Część rozłożyła koce na słońcu, inni wybrali cień przy drzewach. Niektórzy biesiadowali, inni tylko obserwowali. Niektórzy przychodzili sami, inni z rodziną, parami albo w grupie znajomych i każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce.

Podczas Wspólnego Grillowania rozmawialiśmy z mieszkańcami oraz przeprowadziliśmy krótką ankietę. W wydarzeniu najbardziej podobała się możliwość spotkania się ze znajomymi, okazja wyjścia na świeże powietrze oraz loteria z nagrodami i atrakcje dla dzieci. Wiemy też, że następnym razem musimy zadbać o toi-toje oraz możliwość kupienia produktów na grilla. Uczestnicy chcieliby też muzyki na żywo i żeby przyszło więcej ludzi.

W tym roku chcemy zrobić Wspólne Grillowanie jak należy :) dlatego prosimy Was o wsparcie naszego projektu. Przywróćmy razem życie parkom, zaczynając od Parku Zamkowego w Szamotułach.

Cały film prezentujący pomysł:

Każdy uczestnik będzie mógł przyjść i grillować na terenie parku. Będziemy wypożyczać na miejscu grille z węglem. Celowo nie będziemy rozdawać jedzenia i sztućców, żeby nie zrobić „wigilii w Radomiu” :) Te produkty będziemy oferować odpłatnie. Zorganizujemy również muzykę, toalety i pojemniki na śmieci.

Potrzebujemy środków na Toi Toie, pojemniki na popiół, promocję wydarzenia, zakup grilli i węgla, podpałkę, kosze na śmieci. 

Mamy środki na oprawę muzyczną oraz połowę kwoty na animację dzieci.

Działająca w Szamotułach grupa rekonstrukcyjna AK-WiN zorganizuje pokaz potyczki partyzanckiej z II Wojny Światowej. Na rekonstrukcje zaproszone zostaną zespoły rekonstrukcyjne z Wielkopolski oraz grupa miłośników historii z Niemiec.

Potrzbujemy środi na dojazd członków grup rekonstrukcyjnych z Niemiec i Wielkopolski, materiały, wynajem sprzętu.

Za dużo nie chcemy zdradzać żeby nie "spalić" flash moba. Koncert po flash mobie odbędzie bez podwyższonej sceny. Muzycy będą grać wśród uczestników. Będzie można róznież zamówić piosenkę z dedykacją. 

Potrzebujemy środków na zatrudnienie muzyków, lepszy sprzęt nagłaśniający.

Grillowanie niby prosta rzecz, a wiele osób nie umie tego robić lub nie wie, że można tez grillować inne produkty poza karkówką, kiełbasą i kaszanką. Zaoferujemy uczestnikom możliwość podpatrzenia jak to robi profesjonalista lub profesjonalistka. Będzie to znakomita okazja do nauczenia się czegoś pożytecznego :)

Potrzebujemy środków na wynajem profesjonalnego sprzętu oraz zaproszenie znanej osoby.

Mamy środki na kucharza.

Materialne z logo EDUKATORNI

Niematerialne acz mega ciekawe.

Zespół EDUKATORNI:

Animator zespołu:

Jacek Sańko - animator, ekonomista, przedsiębiorca społeczny od wielu lat związany z edukacją formalną i pozaformalną realizując projekty ze szkołami, nauczycielami i uczniami. Jako prezes współtworzy Fundację Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej. Pracuje na rzecz uwspółcześnienia edukacji w Polce tak, aby rozwijała ludzi i przygotowywała młodzież do świata, który jeszcze nie istnieje.

Prywatnie miłośnik sztuk walki (praktykuje Karate Kyokushin), filozofii stoickiej i nowych technologii.

 

Więcej o nas na stornie www.ibras.org

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2015 15:03