Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr_Zakens

Piotr_Zakens

Poznań

współprowadzący kino Rialto w Poznaniu,
Przewodniczący Rady Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych,
Członek Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
Ekspert Cyfryzacji Kin
Laureat Medalu Młodej Sztuki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

kasa

kasa


55405 PLN z 120000 PLN

841 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

46%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.01.2021.

Kino Rialto - wsparcie w czasach zarazy

O projekcie

Kochani,

Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy zmuszeni zwrócić się do Was o pomoc, jednak obecnie przez pandemię znaleźliśmy się w tak trudnej sytuacji, że musimy to zrobić. Aby kino Rialto przetrwało nadchodzące miesiące potrzebujemy szybkiego i realnego wsparcia, na które w tej chwili właściwie znikąd nie możemy liczyć. 

Obecne ograniczenia działalności kulturalnej i kryzys branży filmowej postawił nas w dramatycznym położeniu. Mimo braku nakazu zamknięcia kin, nie możemy w ciągu najbliższych miesięcy liczyć na poprawę sytuacji na tyle, by wpływy z biletów pokrywały nawet podstawowe koszty funkcjonowania. Reżim sanitarny w naszym przypadku to obecnie możliwość sprzedaży maksymalnie 25% miejsc na sali i konieczność zakładania maseczek. Jednak to nie tylko te ograniczenia są powodem naszej fatalnej sytuacji. Decydujący jest kryzys na całym rynku filmowym - przesuwanie premier, niepewność produkcji, brak spójnego programu pomocowego dla branży. Jeśli nawet jakiś plan współfinansowania kin powstanie, to najprawdopodobniej pokryje tylko częściowo nasze koszty.

Wszyscy liczymy na to, że pandemia zostanie opanowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jednak aby rynek się ustabilizował potrzebne będzie co najmniej kolejne pół roku. Dlatego poszukujemy w tej chwili wsparcia na poziomie przynajmniej 120 tysięcy. Taka kwota umożliwiłaby nam przetrwanie najgorszego czasu i uchroniła przed zamknięciem.

Rialto istnieje od ponad 80-ciu lat, w tym czasie stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc poznańskich Jeżyc. Łączymy w sobie tradycję (u nas odbył się pierwszy seans w powojennym Poznaniu) z nowoczesnością (w 2011 zainstalowaliśmy jako pierwsi w Polsce projektor cyfrowy o rozdzielczości 4K). Znani jesteśmy z pokazów shortów, klasyki filmowej, seansów dla dzieci, seniorów, eventów sportowych i spotkań z gośćmi. W 2015 zostaliśmy uznani za najlepsze kino w Polsce (nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), a nasz neon to najbardziej kultowy neon Poznania w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego".

Nie jesteśmy oczywiście bierni także w obecnej sytuacji. Aktywnie uczestniczymy w pracach zespołów kryzysowych branży kinowej, poszukujemy dodatkowego finansowania zarówno w różnych programach pomocowych, jak i u sponsorów prywatnych, jesteśmy obecni również online na platformie streamingowej mojeekino.pl. Cały czas działamy, wyświetlamy filmy, organizujemy specjalne pokazy. Wiemy jednak, że teraz to prawdopodobnie nie wystarczy.

Prosimy Was zatem o wsparcie. To najważniejsze - finansowe. Ale też o wsparcie promocyjne - udostępniajcie naszą zbiórkę, mówcie o niej swoim znajomym. 

Gdy uznacie, że zagrożenie minęło, wróćcie do kin!

Kina na pewno już nie będą takie jak kiedyś, ale gorąco wierzymy, że z Waszą pomocą przetrwamy. 

Media o Twoim projekcie:

Właśnie skończyły się nam pieniądze. Poznańskie kino Rialto jest w dramatycznej sytuacji i prosi o wsparcie

poznan.wyborcza.pl | 2020-11-04

Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się właśnie na platformie Polakpotrafi.pl. Jeśli się nie powiedzie, kino nie przetrwa drugiej fali pandemii.

Kino Rialto uruchomia zbiórkę na PolakPotrafi. Potrzeba 120 tys. zł – jak włączyć się do akcji?

gloswielkopolski.pl | 2020-10-28

Z uwagi na pandemię i związane z nią liczne obostrzenia, branża kinowa zmaga się z największym kryzysem w swojej 65-letniej historii. Jej skutki boleśnie odczuwają multipleksy, ale też małe, kameralne kina – takie jak poznańskie Kino Rialto, które właśnie uruchomiło specjalną zbiórkę na portalu Pola

Ratujmy Kino Rialto! Poznańskie kino uruchamia zbiórkę. Potrzeba 120 tys. zł – jak włączyć się do akcji?

poznan.naszemiasto.pl | 2020-10-28

Z uwagi na pandemię i związane z nią liczne obostrzenia, branża kinowa zmaga się z największym kryzysem w swojej 65-letniej historii. Jej skutki boleśnie odczuwają multipleksy, ale też małe, kameralne kina – takie jak poznańskie Kino Rialto, które właśnie uruchomiło specjalną zbiórkę na portalu Pola

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.01.2021 06:06