Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sebastian Wasilewicz

Sebastian Wasilewicz

Lublin, Polska

Magister inżynier ogrodnictwa ; Mistrz Florystyki , Absolwent Akademii Marioli Miklaszewskiej ; copywriter NDiO Czasopismo fachowe Nasz dom i Ogród ; Florysta w kwiaciarni BloemigKado -Holandia , Twórca florystycznych inspiracji na kanał yt : „Twórzcie , Trenujcie , Inspirujcie „ Pasjonat roślin

Napisz wiadomość do Projektodawcy

100 PLN z 60000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.08.2021.

Wrośnij w to

O projekcie

Projekt „wrośnij w to” - ogólnopolska inicjatywa , która ma na celu zazielenić polskie blokowiska i klatki schodowe . Ubiegłoroczna pandemia i ciągła izolacja społeczeństwa żyjąca w w blokach z dużej płyty , uwypukliła problem braku roślin w najbliższym otoczeniu oraz ich pozytywnego wpływu na nasz nastrój i samopoczucie . Dodatkowo chcielibyśmy zainicjować akcje:  „ wymień się krzakiem ze swoim sąsiadem„ pozytywny gest , który dodatkowo wzbogaci nasze życie osiedlowo-sąsiedzkie i przyczyni się do zmieniania naszego najbliższego otoczenia .

 

Zazieleńmy nasze klatki schodowe i półpiętra . Jako magister ogrodnictwa i mistrz florystyki, wrażliwy na piękno kwiatów i roślin chcę dać impuls i  zmienić wspólnie z Wami  wygląd i rzeczywistość szarych , starych bloków i klatek schodowych . Podczas naszych spotkań będziemy aranżować i obsadzać Wasze blokowiska, w których mieszkacie i cieszycie się z życia .Przyjdziemy z pieknymi roślinami oraz krótkimi poradami jak dbać o nie , aby służyły Nam przez długi czas. 

 

 

Dla Kogo i po co to całe zamieszanie

Chcemy trawić do wszystkich tych , którzy są wrażliwi na piękno roślin i chcą coś zmienić dla siebie lub swojego sąsiada . Coraz więcej wycina się drzew i zieleni , powstaje coraz więcej powierzchni mieszkalnej … zadbajmy o nią tak, aby było w niej zielono i ekologicznie . Skoro zabierają nam przestrzeń na zewnątrz , zadbajmy o nią od środka . Rośliny mają ogromny wpływ na oczyszczanie powietrza którym oddychamy . Poddajmy się tej kuracji . Tam gdzie nie będziemy mogli wejść bezpośrednio do bloku , zorganizujemy osiedlowe spotkanie koło trzepaka (o ile jeszcze jest) , albo kosza na śmieci . Pomożemy dobrać roślinki do Waszych bloków .  Razem możemy więcej .  Chcielibyśmy spełnić swoje marzenie i przyjechać do Ciebie kamperem z holandii załadowanym po brzegi roślinami . 

 

 

 

 

Opowiemy o roślinach, jak najpiekniej potrafimy , przekażemy mieszkańcom rośliny z różnych zakątków świata i pokażemy gdzie im będzie najlepiej się " żyło" . Oczywiście wśród Was . 

 

 

 

 

KIedy i jak chcemy działać 

Kwiaty z całego świata pozyskamy z największej giełdy kwiatowej na świecie . Flora Holland w Amsterdamie dysponuje największych asortymentem kwiatów doniczkowych z całego świata . Kwiaty z Keni , Srilanki , Madagaskaru zawitają na polskie osiedla . Wszystkie rośliny zapakujemy w kampera i wyruszymy w Polskę .  Podróż planujemy na drugi tydzień sierpnia . 

Proces komponowania roślin będzie polegał na dobraniu odpowiedniego gatunku roślin do warunków panujących w danym obiekcie ( światło , przestrzeń , temp) . Do rośliny dobieramy odpowiednią osłonkę i element małej architektury pasujący do całości aranżacji . Całą naszą społeczno -roślinną inicjatywę będzie można śledzić na yt .  Planując podróż i osiedla , które ukwiecimy , będziemy się łączyć z lokalną społecznością za pomocą social mediów , tak aby projekt miał tez wartość edukacyjną . Opowiemy o pielęgnacji roślin i kwiatów . Budżet przewidziany na cały projekt to 60 000 tysięcy złotych. W ramach w/w budżetu z finansujemy zakup roślin i kwiatów , doniczki i osłonki , wynajem kampera ,  koszty podróży oraz zakup rejestratora video do wykonania cyklu vlogów na yt .

 

Czas się przedstawić  

Sebastian Wasilewicz

Magister inżynier ogrodnictwa , mistrz florystyki . Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz  Florystycznej Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie . Laureat konkursów florystycznych w kraju i za granicą . Stypendysta programu "Kultura w sieci" . Twórca projektu "WebFloraPolska finansowanego z promgramu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Florysta w holenderskich kwiaciarniach Acacia Fleur & Interieur oraz BloemigKado . Twórca filmów florystycznych na platformę YouTube oraz autor podcastów kwiatowych " kwiatowe odsłuchy na spotify oraz fb funpage FlowerMobile . Banita , blokers , wychowany w bloku od kilku lat mieszka i pracuje w kraju tulipanów.  #Twórzmy #Trenujmy #Inspirujmy to moje motto . 

https://www.facebook.com/sebastian.wasilewicz/

https://www.facebook.com/flowermobile

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.08.2021 18:06