Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Workcamp Krakow

Workcamp Krakow

Kraków, Poland

Projekt Workcamp jest akcją ogólnopolską, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym placówkom pożytku publicznego. Jesteśmy studentami i absolwentami Politechniki Krakowskiej na kierunku budownictwo, jednocześnie jesteśmy członkami Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oddziału Małopolskiego w Krakowie. W tym roku będziemy przeprowadzać remont „Pogotowia Opiekuńczo- Wychowawczego” w Tarnowie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3000 PLN z 2500 PLN

81 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016.

Workcamp Kraków - II edycja 'Bo razem zbudujemy więcej'

O projekcie

Jesteśmy studentami i absolwentami Politechniki Krakowskiej na kierunku budownictwo, jednocześnie jesteśmy członkami Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oddziału Małopolskiego w Krakowie. Na co dzień większość naszego czasu pochłaniają studia, nauka, egzaminy. Wakacje, to okres, kiedy możemy od tego odpocząć. Bezczynność nie jest jednak naszym powołaniem, jesteśmy stworzeni do działania. Dlatego swój wolny czas chcemy spędzić przyczyniając się do poprawy warunków życia dzieci doświadczonych przez los i borykających się z wieloma trudnościami, ktore pomagamy im przezwyciężyć.

 

Celem projektu Workcamp jest pomoc najbardziej potrzebującym placówkom pożytku publicznego.  W tym roku spośród zgłoszonych placówek wybraliśmy „Pogotowie Opiekuńczo- Wychowawcze” w Tarnowie.

Cała nasza załoga to studenci. Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych miast i środowisk. Jednak widzimy, że życie nie jest tak samo łaskawe dla każdego. Pomimo tego, że najbardziej widoczne są różnice materialne, doskonale wiemy, jak wielkie znaczenie ma ciepło rodzinnego domu.

Dobry dom, to dom ciepły i przytulny. Nie jesteśmy w stanie stworzyć rodzinnej atmosfery, o to od lat dbają wychowawcy. Możemy jednak polepszyć komfort życia wychowanków. Poprzez wykonanie prostych prac remontowych, takich jak malowanie ścian i sufitów, uzupełnianie ubytków, malowanie futryn drzwiowych, wygładzanie nierówności chcemy poprawić estetykę pomieszczeń zajmowanych przez wychowanków placówki.

Chcemy, żeby mieszkające tam dzieci dobrze czuły się w swoim domu. Pragniemy im zapewnić wygodę i bezpieczeństwo w miejscu ich codziennego życia - starań, rozmów, zabaw.

Ponadto, jako studenci wchodzący właśnie w dorosłość, dobrze wiemy, że czasem bywa ciężko. Pamiętamy, że w ciepłym i przyjaznym domu wszystko wydawało się łatwiejsze – nawet wizja samodzielnego życia. Chcemy zapewnić te same - lub chociaż podobne - uczucia wychowankom poprzez wyremontowanie placówki. Aby poczuli się tam niczym w prawdziwym domu.

W kwietniu udaliśmy się do naszej docelowej placówki, w celu dokonania oceny stanu pomieszczeń i określenia zakresu niezbędnych do wykonania prac. Zdjęcia z tego wyjazdu mogą Państwo zobaczyć poniżej.

Aktualny stan budynku

 

Dobre chęci to bardzo dużo, ale żeby faktycznie pomóc, potrzeba również środków finansowych. Koszt remontu oszacowaliśmy na około 7 tysięcy złotych, z czego znaczną część pochłonie zakup farb.

Prace w dużej mierze polegać będą na wypełnieniu ubytków oraz odświeżeniu ścian i sufitów. Chcemy również zastąpić wysłużone i zniszczone wyposażenie łazienek, (tj. lustra, wodoszczelne gniazdka elektryczne, itp.) nowymi bezpiecnieszymi dla uźytku wychowanków. Do realizacji przedsięwzięcia niezbędna będzie gładź gipsowa oraz wszelkie potrzebne narzędzia, od wiader po wałki, gryfy i pędzle, mnóstwo drobniejszych przyrządów niezbędnych do prowadzenia prac malarskich, takich jak taśmy malarskie, folie i tektury zabezpieczające oraz w przypadku łazienek również środki do odgrzybiania.

Zgodnie z założeniem projektu, będącego akcją non-profit, nie czerpiemy z niego korzyści materialnych. Uczymy się poprzez pracę, a zebrane fundusze w całości przeznaczamy na zakup materiałów, które zostaną wykorzystane na polepszenie warunków bytowych podopiecznych placówki. 

W przypadku zebrania kwoty większej niż pierwotnie założono, dodatkowe środki finansowe przeznaczymy na kupno nieobjętego kosztorysem wyposażenia pomieszczeń. Planujemy kontynuować projekt w latach następnych, dlatego nadwyżka finansowa pomoże nam w rozpoczęciu działań w roku przyszłym i pozwoli na dalszy rozwój naszej idei.

Łączny koszt przedstawionych powyżej materiałów to 6000 zł

Łączny koszt przedstawionego powyżej wyposażenia to 1000 zł

 

Crowdfunding  jest wyjątkową i niepowtarzalną inicjatywą, która pozwala zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców swój pomysł. Mamy nadzieję, że uznają Państwo nasz projekt za godny uwagi i okażą nam swoje wsparcie.

Poprzez umieszczenie swojego projektu na portalu Polak Potrafi, chcemy nie tylko pozyskać potrzebne nam środki finansowe, ale również podzielić się ze społeczeństwem samą ideą projektu Workcamp, który realizowany jest na terenie całej Polski przez pozostałe oddziały Koła Młodych PZITB.

Tegoroczne prace będą kontynuacją zeszłorocznej edycji Workcamp’u, podczas której wyremontowaliśmy jedno skrzydło placówki. Dwunastu uczestników, w ciągu 6 dni wyremontowało 11 pomieszczeń, pomalowało łącznie 600 m2 ścian oraz 290 m2 sufitów. Ze względu brak wystarczającej ilości środków w roku ubiegłym remont drugiego skrzydła zmuszeni byliśmy przełożyć na ten rok.

Poniżej znajdą Państwo kilka zdjęć z ubiegłorocznej edycji projektu oraz krótki filmik przedstawiający efekty naszej pracy ;)

 

Państwa wsparcie ma dla nas wielkie znaczenie, dlatego naszym ogromnym marzeniem jest sprawienie Wam radości nagrodami, które z przyjemnością dla Was przygotujemy. Ze względu na przewidywany czas realizacji projektu oraz charakter nagród, które są unikatowymi „pamiątkami z placu boju”, ich rozesłanie możliwe będzie dopiero po zakończeniu prac. Możemy jednak obiecać Państwu, że wysyłka nagród nastąpi do końca lipca 2016 roku.

Media o Twoim projekcie:

WASZE INFORMACJEBędzie remont POW w Tarnowie – Studenci z Politechniki Krakowskiej realizują projekt Workcamp!

tarnow.in | 2016-06-29

STUDENCI POMAGAJĄ POW „Pogotowie Opiekuńcze” w TARNOWIE. Studenci przeprowadzą remont w jednej z placówek pożytku publicznego w Tarnowie. Prace potrwają cały tydzień, dzięki którym nowy wyraz otrzyma skrzydło dziewczęce placówki. Potrzebne Wasze wsparcie aby projekt mógł być zrealizowany. Więcej informacji pod linkiem do portalu PolakPotrafi.plStudenci Politechniki Krakowskiej wyremontują pogotowie opiekuńcze w Tarnowie

www.radiokrakow.pl | 2016-06-29

Studenci budownictwa Politechniki Krakowskiej w czasie wakacji wyremontują charytatywnie budynek pogotowia opiekuńczego w Tarnowie. Sami zdobywają środki na materiały budowlane, wszystkie prace wykonają za darmo. Również w poprzednie wakacje studenci remontowali tę placówkę. Udało się wówczas odświeżyć tzw. skrzydło chłopięce – studenci wyremontowali 11 pomieszczeń. W te wakacje odnowią drugie skrzydło, tzw. dziewczęce, na którego remont zabrakło środków rok temu.

Studenci PK odmienią kolorami Pogotowie Opiekuńcze w Tarnowie

www.pk.edu.pl | 2016-06-29

Studenci i absolwenci budownictwa na Politechnice Krakowskiej w czasie wakacji wyremontują charytatywnie budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie przy ul. Chemicznej. Sami zdobywają środki na materiały budowlane, wszystkie prace wykonają za darmo. - Chcemy, żeby wychowankowie ośrodka żyli w nim wygodniej, bezpieczniej i bardziej kolorowo. W przyjaznym domu każda przeszkoda wydaje się łatwiejsza do pokonania - mówi Mateusz Kreska, koordynator przedsięwzięcia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016 14:02