This project is also available in english version. Click here to change language.
O projekcie
Żyjemy w XXI wieku, a dziewczęta w Afryce, ze względu na brak produktów sanitarnych, w czasie menstruacji nie są wstanie uczęszczać na zajęcia szkolne. Mamy XXI wiek, a 139,9 tys. osób w Polsce, w tym 81,0 tysięcy kobiet, pada ofiarą przemocy w rodzinie. Lata zaniedbań w egzekwowaniu praw kobiet i dziewcząt sprawiły, że dzisiejsze pokolenie ma wiele do nadrobienia.
Mam na imię Karolina i jestem maturzystką z Liceum Ogólnokształcącego numer 3 w Opolu na profilu matematyczno-informatycznym. Starszą siostrą trzyletniego brata Łukasza i czternastoletniej siostry Agnieszki, animatorką ponad trzydziestu szóstoklasistów przygotowywujących się do sakramentu bierzmowania, korepetytorką z matematyki, tegoroczną członkinią sekretariatu modelowych obrad ONZ tzw. Silmun, na którym odpowiadałam za wolontariuszy i ambasadorką programu EuDiscover. Nieustannie staram się podejmować nowe wyzwania i inspirować innych do działania. W tym roku dostałam się na Women2Women. Jest to międzynarodowa konferencja dla dorastających liderek. Co roku na 10 dni do Bostonu, miasta w Stanach Zjednoczonych, przyjeżdża 100 licealistek z 30 krajów z całego świata. Podczas wyjazdu delegaci biorą udział w programie szkoleniowym mającym na celu zapewnienia im lepszych umiejętności przywódczych i jednocześnie są zobligowani do opracowania i wdrożenia wspólnego planu działania na rzecz zaangażowania obywatelskiego w swoich społecznościach. Reprezentanci muszą uzyskać wizę turystyczną B-2, aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych i uiścić koszt programu, który wynosi 3000$.
Po rozmowie z uczestniczką programu roku 2017 dowiedziałam się, że Polska jest jednym z niewielu krajów, w których Ambasada nie finansuje wyjazdu delegatek. Dlatego też potrzebuję Twojego wsparcia finansowego, gdyż na sfinansowanie całych kosztów uczestnictwa nie mogę sobie pozwolić. Zebrana kwota 10 000 złotych pozwoli mi na opłacenie uczestnictwa w konferencji.
W sytuacji kiedy zgromadzone środki na platformie polakpotrafi.pl przekroczą kwotę 10 000 złotych pieniądze przekażę leczenie i rehabilitację dziewięcioletniego Markusa Odelgi z Fundacji Krok po Kroku KRS:0000394013, który od pięciu lat walczy z rakiem mózgu.
Dla każdego wspierającego przygotowałam nagrody.
- Każdy wpłacający co najmniej 10 złotych otrzyma imienne podziękowanie na maila, stronę WWW lub konto na Facebooku.
- Osoby wpłacające 25 złotych lub większą otrzymają pocztówkę z Bostonu,
- Każdy wpłacający co najmniej 55 złotych otrzyma magnes z USA,
- Osoby wpłacające 105 złotych otrzyma wartościowy film,
- Każdy wpłacający co najmniej 255 złotych otrzyma jedną z trzech propozycji książkowych
Realizacja nagród odbędzie się do końca września 2019 roku.
Kontakt:
karolina.tulik@o2.pl
Bierzące informacje:
https://www.facebook.com/karolina.tulik
Media o Twoim projekcie:
Dwie nastoletnie Polki wśród 100 kobiet wybranych z całego świata. Będą walczyć o prawa kobiet
Co może wiedzieć 17 i 19-latka i o prawach i dyskryminacji kobiet? Bardzo dużo. Dwie młode Polki zostały wyróżnione i pojadą na międzynarodową konferencję dla dorastających liderek Women2Women w Bostonie. Women2Women to sieć złożona z obiecujących liderek, które angażują się w sprawy kobiet.
19-latka chce w USA uczyć się o prawach kobiet. Pomożecie ją tam wysłać?
Karolina jest jedyną Polką, której udało się zakwalifikować w tym roku do międzynarodowego programu Women2Women. Jest to 10-dniowa konferencja w Bostonie dla dorastających liderek, w której uczestnicy 100-licealistek z 30 krajów.
Opolanka w gronie 100 młodych osób z całego świata, które w Bostonie będą walczyć m.in. o prawa kobiet
- Chcę dzielić się swoim doświadczeniem, głośno mówić o prawach kobiet i ich sytuacji w różnych krajach - mówi Karolina Tulik.