Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Warszawa

Fundacja Edukacja dla Demokracji, założona w 1989 roku z inicjatywy polskich działaczy opozycyjnych i pedagogów z American Federation of Teachers, jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3415 PLN z 3000 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.12.2013.

Włącz zielone światło dla Tadżykistanu

RSS

Wspólnym wysiłkiem wsparliśmy Kluby Dodano 20.12.2013, godz. 19:15

Udało się :)

Akcja "Włącz zielona światło dla Tadżykistanu" zakończona sukcesem. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się wesprzeć nie tylko Klub Kobiet "Nawbahor" działający przy Centrum Podnoszenia Kwalifikacji w Gulszan, ale także Klub Kobiet "Orzu". W przypadku pierwszego - tak jak zakładaliśmy - udało się zebrać środki na sfinansowanie zakupu maszyny do haftu komputerowego. W przypadku drugiego - maszyny do szycia typu "Czajka", motoru do maszyny "Czajka" oraz maszyny typu owerlok. Jesteśmy przekonani, że ten sprzęt będzie wielkim wsparciem dla obu Klubów.

Szczegółowe podsumowanie całej akcji zamieściliśmy na naszej stronie
internetowej: http://civic.edudemo.org.pl/nowosci/tadzykistan/232-maszyna-nie-tylko-dla-gulszan

Dlaczego warto wspierać Gulszan? Dodano 13.12.2013, godz. 19:55

To już ostatnie dni naszej akcji. Za kilka dni ostatecznie poznamy wysokość całej zebranej kwoty. Jesteśmy przekonani, że w poniedziałek będziemy mieli do przekazania dobrą wiadomość.

Tymczasem chcielibyśmy zachęcić do przekazania dobrych wieści płynących z Gulszan. Na naszym facebookowym profilu "Na tadżyckiej wsi" zamieściliśmy zdjęcia wybranych absolwentek kursów organizowanych w Centrum Podwyższania Kwalifikacji wraz z uzyskanymi od nich informacjami o przydatności kursów. Przykładową historię zamieszczamy poniżej:Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi informacjami zapraszamy na nasze strony:
- http://civic.edudemo.org.pl/nowosci/tadzykistan/219-relacja-z-wizyty-w-centrum-podnoszenia-kwalifikacji-we-wsi-gulszan - relacja Ewy Sobiesak z listopadowej wizyty w Gulszan
- https://www.facebook.com/media/set/?set=a.340166332786513.1073741851.263663700436777&type=3 - relacje absolwentek kursów kroju i szycia

Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie znajomym informacji o możliwości wsparcia Centrum Podwyższania Kwalifikacji w Gulszan. Akcja "Włącz zielone światło dla Tadżykistanu" zakończy się w najbliższy poniedziałek.

Jak przebiegają nasze projekty? Dodano 04.12.2013, godz. 16:29

Maszyna do szycia, której zakup chcemy wspólnie sfinansować, ma służyć w Centrum Podwyższania Kwalifikacji w Gulszan. Gulszan znajduje się w wilajecie sogdyjskim, na północy kraju, gdzie Fundacja Edukacja dla Demokracji realizuje projekt "Siła kobiet w Klubach Kobiet" i gdzie prowadzi działania już od lat 90.

W tym roku po raz pierwszy pracowaliśmy także na południu kraju, w wilajecie chatlońskim. Tam zrealizowaliśmy projekt "Z duchem czasu". Wykorzystaliśmy wówczas nasze doświadczenia z pracy na północy kraju. I na przykładzie tego projektu chcielibyśmy pokazać jak taka praca wygląda, jakie działania są podejmowane i co o tym wszystkim sądzą kobiety, z którymi pracujemy.

Wszystkim zainteresowanym osobom polecamy ten oto film: https://vimeo.com/78536255


PS. Dodajmy, że to Kluby Kobiet z projektu "Z duchem czasu" były beneficjentami naszej pierwszej akcji crowdfundingowej: http://polakpotrafi.pl/projekt/wlacz-sie-w-tadzykistan . Dzięki akcji udało się m.in. sfinansować zakup dwóch krów dla dwóch Klubów Kobiet. Wiadomość z przedwczoraj: jedna z zakupionych krów ocieliła się! :)

Tadżykistan - jak to się zaczęło? Dodano 19.11.2013, godz. 10:29

W czasie naszych akcji na rzecz Klubów Kobiet w Tadżykistanie często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi tego, skąd właściwie nasza obecność w tym kraju. Jak i kiedy się to zaczęło? Dlaczego właśnie tam? Jak kupowanie krów ma się do działań Fundacji prowadzonych w innych krajach?

Zapraszamy do lektury tekstu przygotowanego przez Martynę Michalik: http://civic.edudemo.org.pl/nowosci/tadzykistan/213-dlaczego-tadykistan-dlaczego-krowy

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.12.2013 18:06