Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Warszawa

Fundacja Edukacja dla Demokracji, założona w 1989 roku z inicjatywy polskich działaczy opozycyjnych i pedagogów z American Federation of Teachers, jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5330 PLN z 3000 PLN

127 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

177%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.10.2013.

Włącz się w Tadżykistan

O projekcie

Jednym z państw, w których działa Fundacja Edukacja dla Demokracji jest Tadżykistan - najbiedniejsza z byłych republik dawnego ZSRR. Mieszkańcy Tadżykistanu do dziś borykają się ze skutkami wojny domowej, która trwała tam w latach 90. ubiegłego stulecia. Trudną sytuację materialną rodzin potęguje fakt, że bardzo wielu mężczyzn wyemigrowało do Rosji.

Fundacja od kilku lat wspiera niewielkie, lecz prężnie działające organizacje zrzeszające tadżyckie kobiety - tzw. Kluby Kobiet. Kilka lat temu zainicjowaliśmy akcję pt. "Tadżycka krowa", w ramach której zbieraliśmy środki na zakup krów. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy projekt pt. "Uszyjemy swoją przyszłość", w ramach którego zorganizowane zostały szkolenia zawodowe (cukiernicze, krawieckie, etc.), a na tadżycką wieś trafiły maszyny do szycia.

Uczestniczki naszych projektów, mimo trudnych warunków materialnych, nie poddają się i poszukują nowych źródeł zarobkowania, tak, aby przestały być zależne wyłącznie od uprawy roli. W kolejnych wsiach powstają nowe Kluby Kobiet, w których kobiety razem chcą pokonywać codzienne trudności. Bardzo wiele z nich nadal nie ma kapitału, by sfinansować zakup potrzebnych im do pracy narzędzi, takich jak maszyny do szycia czy narzędzia do przędzenia. W zebraniu tych środków  chcemy je wspierać.

W tym roku w Tadżykistanie realizujemy dwa projektu. Na północy kraju to "Siła kobiet w Klubach Kobiet", zaś na południu "Z duchem czasu". Południe Tadżykistanu to obszar, w którym sytuacja jest najtrudniejsza i w pierwszym rzędzie to właśnie kobietom z tej części kraju chcemy pomóc. Tamtejsze Kluby Kobiet powstały dopiero w tym roku. Uczestniczki przechodzą szkolenia z zakresu przedsiębiorczości. Tworzą własne biznesplany. Szczególną wagę przywiązujemy do odpowiedniego przygotowania liderek, tak, aby zdolne były poprowadzić swoje Kluby do sukcesu. Nabyte przez nie umiejętności zwiększają szansę, że uda im się osiągnąć sukces w swoim własnym kraju. Działalność Klubów jest stałym elementem naszej troski, a o naszej współpracy regularnie informujemy na specjalnie utworzonej stronie na Facebooku.

Członkiniom Klubów nie brakuje chęci do pracy. Potrzebują tylko naszego wsparcia, by zrobić pierwszy krok.

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Włącz się w Tadżykistan!

mediateka.ngo.pl | 2013-09-30

W ramach projektu „Z duchem czasu” Fundacja Edukacja dla Demokracji prowadzi działania na rzecz wsparcia lokalnych społeczności w południowym Tadżykistanie. Uczestniczki projektu mają szansę nie tylko zdobycie nowych umiejętności współdziałania w grupie, ale także pozyskanie niezbędnych środków do prowadzenia niewielkiego biznesu.

Pomoc dla Klubów Kobiet staje się jeszcze łatwiejsza

civicportal.org | 2013-08-30

Na portalu Polakpotrafi.pl trwa zbiórka środków na potrzeby działalności tadżyckich Klubów Kobiet, szczególnie na południu kraju.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.10.2013 18:06