Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Ciach

Tomasz Ciach

Warsaw, Poland

Urodziłem się w 1988 roku. Od pięciu lat jestem związany z rodzimowierstwem. Tyle samo lat jeżdżę prywatnie na Przystanek Woodstock, gdzie największą radość sprawia mi poznawanie nowych, nietuzinkowych osób. W 2015 roku zapoczątkowałem akcję Rodzimowiercy na Woodstocku, którą, wraz z poszerzającym się zespołem, planujemy rozwijać w kolejnych latach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3768 PLN z 3000 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

125%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2016.

Wioska Słowiańska - ASP Woodstock

O projekcie

Witajcie wszyscy Ci, którym szczególnie bliska jest rodzima, słowiańska wiara i kultura.

Podczas najbliższego przystanku Woodstock wspólnie zorganizujmy Wioskę Słowiańską, promującą naszą rodzimą tradycję. Za pomocą serwisu Polak Potrafi i przy Waszym wsparciu pragniemy pozyskać środki na nowy, większy namiot ekspozycyjny, w którym przyjdzie nam Was gościć, a być może także na lepsze nagłośnienie i sprzęt rejestracyjny, który pozwolić zaprezentować nasze przedsięwzięcie także tym, którzy na tegoroczny Woodstock nie dadzą rady dotrzeć.

Jak to się zaczęło

Wielu sympatyków słowiańskiej wiary i kultury odwiedza Przystanek Woodstock. Gdy na łąkach pod Kostrzynem, z roku na rok coraz częściej napotykaliśmy znajome twarze, postanowiliśmy w końcu, w 2015 roku, nieoficjalnie zorganizować wspólne spotkanie. Odzew przerósł nasze oczekiwania. Zainteresowanie słowiańszczyzną było tak duże, że w 2016 roku postanowiliśmy oficjalnie wystąpić do organizatorów festiwalu o udostępnienie nam powierzchni w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Wówczas narodził się pomysł Wioski Słowiańskiej, w ramach której moglibyśmy zaprezentować szereg wykładów, spotkań literackich, warsztatów i paneli dyskusyjnych.

Na co zbieramy

Byśmy jednak mogli sprostać Waszym oczekiwaniom, postanowiliśmy wystartować na Polak Potrafi z projektem, który umożliwi nam pozyskanie środków na namiot ekspozycyjny, nagłośnienie oraz inne materiały, potrzebne do realizacji projektu. W zależności od tego, który próg finansowy uda nam się przekroczyć, w pierwszej kolejności zakupimy odpowiedni namiot, później nagłośnienie, następnie niewielką turystyczną kamerę, dzięki której relacje ze spotkań umieścimy w internecie. Wszystkie te przedmioty zamierzamy wykorzystywać w przyszłych spotkaniach tego rodzaju, w kolejnych latach. Tym samym zwracamy się do wszystkich bywalców Przystanku Woodstock oraz jego sympatyków, którzy chętnie odwiedziliby nas w ramach ASP, o wsparcie naszego projektu.

Czym jest Akademia Sztuk Przepięknych
i organizowana przez nas Wioska
Słowiańska

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce spotkań i dyskusji podczas odbywającego się cyklicznie festiwalu Woodstock. Każdego roku jest tam wiele organizacji pozarządowych, prowadzących działalność edukacyjną, kulturalną i artystyczną. W ramach ASP pragniemy przybliżyć wam sztukę piękną i bliską, bo zakorzenioną w tej ziemi, stanowiącą łącznik z naszymi słowiańskimi przodkami. Może znajdziecie u nas coś, o czym słyszeliście kiedyś od Waszych babć. Może wspólnie uda nam się znaleźć kulturowy łącznik między pokoleniami…

Projekt Wioski Słowiańskiej w ramach ASP jest niezależną inicjatywą społeczną. W jego organizację i wsparcie może włączyć się każdy, komu rodzima słowiańska wiara i kultura jest szczególnie bliska. Zarówno indywidualne osoby, jak i reprezentanci innych grup i związków zajmujących się promowaniem i upowszechnianiem słowiańskiej kultury.

Niniejsza zbiórka nie jest w żaden sposób związana ze zbiórką organizowaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Projekt ten dotyczy zbiórki wyłącznie na cele wymienione na tej stronie

Progi naszej akcji

 

PRÓG I: 3.000 - namiot o rozmiarach 3x6 m. - nieduży, za to stosunkowo lekki i łatwy do szybkiego rozstawienia;

PRÓG II: 4.000 - tzw. namiot handlowy, ekspozycyjny, będący naszym priorytetem, o rozmiarach 5x8 m. (większy, mocniejszy i trwalszy od poprzedniego, który na pewno posłuży nam co najmniej kilka lat) lub dwa namioty o miejszych wymiarach z możliwością połączenia do rozmiaru zbliżonego do 5x8 m;
PRÓG III: 5.000 - jak wyżej + lepsze, posiadające własne zasilanie i dwa bezprzewodowe mikrofony, nagłośnienie;
PRÓG IV: 6.000 - jak wyżej + kamera przenośna (wszystko co uda się zgromadzić ponad próg IV przeznaczone zostanie na dodatkowe materiały wykorzystane przy realizacji warsztatów, takie jak np. glina do zajęć z garncarstwa).

 Przykładowe nagrody oferowane
w podziękowaniu za wsparcie

Udział w spotkaniu z Konradem Lewandowskim na temat eksperymentalnej kuchni słowiańskiej podczas trwania Przystanku Woodstock. Nagroda ekstremalna, ze względu na ograniczone miejsce i dostępność produktów, przewidziana dla ok. 20 osób. 

Smycz o szerokości 15 mm, do której przypiąć można klucze, telefon lub każdy inny niewielkich rozmiarów przedmiot noszony na co dzień przy sobie. Smycz w kolorze czarno-zielonym z naniesionym prasłowiańskim motywem z popielnicy, odkrytej na stanowisku archeologicznym w Białej w województwie łódzkim, datowanej na III-IV wiek n.e.
Nagroda uzyskana od najstarszego rodzimowierczego związku wyznaniowego.

Koszulka męska w kolorze zielonym, z symbolem orła trzymającego w szponach rybę pod którym biegnie napis "www.RODZIMOWIERCA.prv.pl".
Nagroda limitowana - dostępne jedynie 5 sztuk w rozmiarze M.
Nagroda uzyskana od najstarszego rodzimowierczego związku wyznaniowego.

Historyczna koszulka Rodzimego Kościoła Polskiego w kolorze czarnym z symbolem Rąk Boga wpisanym w żółty okrąg na lewej piersi, wokół którego biegnie napis "Poznaj swoje dziedzictwo" oraz pierwszy adres strony internetowej związku.
Nagroda limitowana - dostępne jedynie 2 sztuki w rozmiarze XXL i 3 sztuki w rozmiarze XL, wyłącznie krój męski.
Nagroda uzyskana od najstarszego rodzimowierczego związku wyznaniowego.

Specjalnie dla tej akcji zaprojektowana płucienna torba z prasłowiańskim solarnym symbolem Rąk Boga. Ostateczna kolorystyka (zielona torba z zółtym nadrukiem lub biała torba z zielonym nadrukiem) nie jest jeszcze ustalona i uzalezniona będzie od możliwości technicznych producenta.
Prezentujący się z dyskretną elegancją znaczek z zapięciem typu PINS, umożliwiającym wpięcie go np. w klapę marynarki lub żakietu. Znaczek przedstawia tarczę słoneczną z wpisanym w nią symbolem "Rąk Boga". Wykonany został w tzw. nowym srebrze (mosiądz wysokoniklowy) i mierzy zaledwie 14 mm średnicy.
Wykonana w tzw. nowym srebrze (miedzi wysokoniklowej) 25 mm zawieszka, z pełnym symbolem Rąk Boga (czyli dodatkowo zawierającym pojedynczo i podwójnie złamane prawoskrętne swargi, będące prasłowiańskimi symbolami solarnymi i gromowładnymi).
Nagroda uzyskana od najstarszego rodzimowierczego związku wyznaniowego.
Książka "Utopie" Konrada T. Lewandowskiego z dedykacją (lub osobisty hejt od autora na FB). Publikacja zawiera dwie mikropowieści, które przedstawiają skrajne alternatywy historii Polski - jako zdechrystianizowanej, pogańskiej konfederacji oraz chrześcijańskiego imperium obejmjującego Litwę, Czechy, Węgry i Niemcy.
Weteran wojny smoleńskiej Stanisław Jakub Lawendowski herbu Paprzyca, woźny trybunału ziemi liwskiej, specjalizuje się w doręczaniu pozwów wyjątkowo agresywnym adresatom. Bywa, że jak weźmie skwitowanie odbioru, to wyrok nie jest już konieczny. Czasem jednak zawodzą naturalne sposoby i aby sprawiedliwości stało się zadość, niezbędna jest pomoc czarnej magii.
"Wierni Bogom. Zaginione dziedzictwo" - debiutancka powieść Marcina Marchwińskiego (z imienną dedykacją autora) przedstawiająca alternatywną historię Polski poczynając od wydarzeń w 966 roku.
Figurka Matki Mokoszy do domowego ołtarzyka. Rzeźba współczesna w drewnie świerkowym, 24 cm. Nagroda przewidziana wyłącznie dla jednej, pierwszej osoby.

Uwaga: w przypadku nagród wysyłanych za granice, dodatkowy koszt wysyłki pokrywa wspierający.
 

Drobna część naszej licznej ekipy
organizującej Wioskę Słowiańską

Tomasz Ciach, znany wśród przyjaciół również jako Gaius. Pomysłodawca i główny koordynator projektu "Wioska Słowiańska".
Władimir Ostrogniew Kaczmarski, merytoryczne i techniczne wsparcie projektu, którego pomoc jest nie do przecenienia.
Jan Gosiewski, wykładowca i nasz wioskowy bajarz, znawca słowiańskich legend i podań.
Kasandra Lipińska, wykładowczyni i nasza kobieca strona organizacyjna.
Interesuje się mitologią słowiańską i germańską oraz rodzimą słowiańską wiarą. Od dziecka żywiła miłość m.in. do przyrody, Matki Natury oraz rękodzielnictwa. Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock połączy te dwie sympatie. Jej zajęcia dotyczyć będą rękodzieła, wyglądu, kultury materialnej. Skupi się zarówno na męskiej jak i kobiecej części słowiańskiego życia.
Adrian Cieśliński od lat interesuje się naukami humanistycznymi, szczególnie upodobał sobie historię okresu średniowiecza, a dokładnie zakres dotyczący Słowiańszczyzny. Jego zajęcia dotyczyć będą tego, w czym czuję się najlepiej - demonologii...

 Dołącz do nas na Facebooku
https://www.facebook.com/wioska.slowianska/

https://www.facebook.com/events/1612545532314103/

Media o Twoim projekcie:

Wioska Słowiańska na ASP Przystanku Woodstock - zostań mecenasem słowiańskiej kultury!

interia360.pl | 2016-01-27

W 2016 roku po raz pierwszy podczas Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock, w ramach planowanej Wioski Słowiańskiej, ma zostać szerzej zaprezentowana również nasza rodzima, tradycyjna, słowiańska kultura.

Wioska Słowiańska - zostań mecenasem słowiańskiej kultury!

www.wiadomosci24.pl | 2016-01-24

W 2016 roku po raz pierwszy podczas Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock, w ramach planowanej Wioski Słowiańskiej, ma zostać szerzej zaprezentowana również nasza rodzima, tradycyjna, słowiańska kultura.

"Wioska Słowiańska" na Woodstocku 2016

irka.com.pl | 2016-01-14

Osoby interesujące się kulturą Słowian, pogaństwem, neopogaństwem, Rodzimowierców i rodzimokulturowców zapraszamy na Woodstock 2016, zostanie zorganizowana wioska słowiańska!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2016 12:12