Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Prezes_oz

Prezes_oz

Krosino

Jesteśmy osobami w średnim wieku. W trakcie czternastoletniego pobytu zawodowego na terenie Anglii, Australii, Canady, Nowej Zelandii, przyglądając się i porównując sytuacje społeczne
i możliwości poszczególnych rejonów, nasunęła nam się myśl i powstał pomysł na stworzenie czegoś na miarę potrzeb w naszej ojczyźnie.W naszym życiu zawodowym jesteśmy ściśle związani z hotelarstwem. Posiadamy również doświadczenie i specjalistyczną wiedzę z zagadnień social welfare, nursing homes and health care, oraz doświadczenie i wiedzę
w zarządzaniu i organizacji pracy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

57 PLN z 100000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.01.2014.

Wioska Seniora

O projekcie

 

Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających nasz projekt.

 

Chcemy wybudować pierwszą w Polsce Wioskę dla Seniorów, która będzie społeczną inicjatywą w części jej powstawania.   Po jej powstaniu będzie samofinansującą się jednostką utrzymywaną ze składek, subwencji i dotacji. Proponowany projekt w sektorze opiekuńczo - leczniczym nie ma standaryzacji, tego się nie praktykuje, jednak projekt, który prezentujemy ma w swoim założeniu standard ***** obiektu pod każdym względem świadczenia usług.

  

Dlaczego Twoje wsparcie jest tak ważne?

Ponieważ instytucje rządowe i pozarządowe byłe i obecne nie radzą sobie z tym problemem a społeczeństwo osób starszych potrzebuje takiej inicjatywy by móc mieć odwagę łączyć się we wspólnoty mieszkaniowe wspierające się wzajemnie. 

       

W pełni ufając w solidarność tych, którym zależy i problem ten nie jest obojętny, postanowiliśmy postawić wszystko na jedną kartę. Poświęciliśmy już setki godzin pracy oraz włożyliśmy kawał serca i pieniędzy w to, aby przygotować projekt od strony organizacyjnej, merytorycznej  i technicznej, jednak znaczącym i jedynym źródłem jego finansowania od roku jesteśmy tylko My. Zakupiliśmy grunt 11.000 m.2 i mamy prawomocne zezwolenia na wybudowanie tego osiedla. 

Stan istniejący na dziś:
- Własność gruntu (7500 m.2 przeznaczone pod inwestycje oraz 3500 m.2 rezerw inwestycyjnych)
- Zarys projektu inwestycyjnego oraz operaty szacunkowe
- Biznes plan
- Karta projektu
- Wydane pełnomocne Warunki Zabudowy dla projektu
- Wstępne uzgodnienia geodezyjne
- Uzgodnienia energetyczne i wodnokanalizacyjne
- Wstępne opracowania i kosztorysy architektoniczne dla projektu
- Uzgodnienia z wykonawcą i wstępne przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych
- Statut dla przyszłej Fundacji
- Strona informacyjna www dla projektu
Generalnie na chwilę obecną potrzebne jest już tylko wsparcie finansowe dla całkowitego wdrożenia projektu w życie.
     

Chcemy powołać do życia fundację, która będzie współuczestniczyć w realizacji projektu oraz w przyszłości stanie się współadministratorem obiektu. Jako fundacja będziemy mogli wystąpić z odpowiednimi dokumentami o pozyskanie środków unijnych. Twoje wsparcie będzie sygnałem, że ten projekt jest potrzebny. Każde, nawet najmniejsze wsparcie jest tutaj istotne, gdyż finansowanie społecznościowe w Polsce dopiero raczkuje, jednak jest nieodzownym elementem funkcjonowania obywatelskiego społeczeństwa demokratycznego.

Po zakończeniu projektu dodamy pełne rozliczenie środków i ich przeznaczenie na stronie internetowej projektu, a także wszystkich darczyńców - oczywiście za ich pisemną zgodą.

       

Każdy przejaw dobrego serca jest potrzebny dla tego przedsięwzięcia.

Pomyśl, że ktoś z Twoich bliskich może kiedyś potrzebować naszego wsparcia i pomocy.

    

„ MÓC TO CHCIEĆ !!! ”

Całe przedsięwzięcie przewiduje zamknięcie się kwotą dziesięciu milionów złotych plus środki trwałe własne, które posiadamy. Kwota, o której mowa w tym ogłoszeniu JEST TYLKO cząstką stanowiącą procent wartości projektu potrzebną do powołania do życia fundacji i kapitału początkowego co pozwoli nam wyjść z projektem na zewnątrz i jako Organizacja Pożytku Publicznego dalej go realizować. 

  

Projekt zakłada zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami wybdowanie 11 domów w zabudowie szeregowej z przeznaczeniem dla 22 małżeństw

oraz budynk hotelowy, sanatoryjny pełniący funkcję domu opieki, piętrowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia.

Część gastronomiczna: 54 miejsca konsumpcyjne.

Część hotelowo - sanatoryjna: 54 miejsca noclegowe.

24 pokoje hotelowo - sanatoryjne z łazienkami,

stołówka, kuchnia, zaplecze kuchenne, zaplecze sanitarne, zaplecze socjalne, zaplecze magazynowe, kaplica, salka kinowa, palarnia,

kotłownia, gabinety lekarskie, pomieszczenia do rehabilitacji, basen kryty. 

 

                          

Nie stój z boku - to też jest projekt dla Ciebie !!! 

POMÓŻ INNYM POMOŻESZ SOBIE !!!!   

 Tak więc jeśli dysponują Państwo możliwościami wsparcia czy to poprzez wsparcie bezpośrednie czy to poprzez polecenie naszego projektu firmą, instytucją i pomocą związaną z pozyskaniem finansowania dla naszego projektu, czy to poprzez kontakty z inwestorami czy darczyńcami bądź pozyskaniu finansowania od organizacji grantodawczych, chętnie skorzystamy.

Serdecznie dziękujęmy za poświęcony nam czas.!!!

MY TO WIEMY !!!!!

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.01.2014 18:06