Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wircyn

Wircyn

Kuńkowce

Uczeń - Wędrownik - Student - Wolny Człowiek - Budowniczy - Grododzierżca

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11960 PLN z 5000 PLN

127 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

239%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.11.2015.

Zbudować Wioskę Fantasy

O projekcie

 

‒ Witaj, wędrowcze. Trafiłeś w dobre miejsce. Widać, że od wielu dni jesteś w podróży. Nazywam się Bianka, jestem karczmarką. Wejdź do środka, ogrzej się przy ogniu, tylko bądź cicho, kilku gości już śpi na piętrze. Podam ci miodu i jadła, posil się. W łaźni jest gorąca woda, aby zmyć z siebie trudy podróży.

   Nasz Grododzierżca rozesłał posłów do ludzi w całym kraju. Do zbiórki nawołuje, dary rozdaje, do Wioski zaprasza. Nie słyszałeś o tym jeszcze? Posłuchaj zatem, jak brzmi poselstwo…

 

Co robimy, gdzie i dla kogo

Od pięciu lat w Kuńkowcach, na południowo-wschodnim krańcu Polski tworzymy wkomponowaną w miejscowy krajobraz niezwykłą scenografię. To miejsce dla wszystkich ludzi otwartych na fantazję.

W pięć lat udało się zrobić wiele. Stworzyliśmy niespotykaną scenerię średniowiecznej, warownej osady na wzgórzu. Wyposażyliśmy ją w funkcjonalne budynki, dzięki którym możemy wydawać wielkie uczty, podejmować gości wiktem, noclegiem i kąpielą, kuć własną broń i zbroje, a nawet hodować zwierzęta, takie jak kozy i drób. Zagospodarowaliśmy pobliski las wytyczając w nim ścieżki łączące liczne malownicze zakątki. Od dwóch lat tworzymy równolegle drugą, niedostępną i srogą „osadę dzikich”. W myślach zaś stworzyliśmy już cały rozległy park.

Skupialiśmy się głównie na rozwijaniu własnych pasji, pracy z miejscową młodzieżą, dziećmi i lokalną społecznością, ale tym co robimy przyciągnęliśmy uwagę turystów, graczy larpowych, podróżników, dziennikarzy czy outsiderów. Odwiedziło nas wielu nietuzinkowych ludzi, wielu zostało z nami na dłużej.

Dodatkowe materiały

Nie w sposób krótko opowiedzieć o wszystkim, czym jest Wioska Fantasy. Jeśli chcesz ją bliżej poznać, poniżej publikujemy kilka linków które pozwolą lepiej poczuć klimat osady, poznać załogę i dowiedzieć się więcej o organizowanych przez nas imprezach. Wciąż uważasz, ze to zbyt mało informacji? Jesteśmy otwarci na wszystkie pytania, zarówno przez komentarze na Polak Potrafi, jak i na naszej stronie na Facebooku.

Facebook - Mnóstwo zdjęć Wioski, załogi i naszych imprez

Wszystko, co Google wie o Wiosce Fantasy

Kompilacja zdjęć z wczesnych etapów budowy Wioski z komentarzem

Dla miłośników dłuższych tekstów - podsumowanie pięciu lat rozwoju Wioski oczami członka załogi

 

 

Najbliższy miesiąc, czyli crowdfunding

Od dnia rozpoczęcia tej akcji chcemy codziennie śledzić postępy i kontaktować się z Wami na bieżąco. Mamy do pokazania setki niepublikowanych materiałów: zdjęcia, filmy, relacje i artykuły, które zaprezentujemy. Będziemy nagrywać z Wioski filmy z podziękowaniami za wasze wpłaty, o przygotowaniu nagród i naszej pracy.

Następny sezon

Przyszły sezon w Wiosce Fantasy będzie należał do Was. Zobaczycie podczas odwiedzin, w jaki sposób funkcjonuje żywa scenografia; uruchomimy system użytkowników, dzięki któremu będziecie mogli dołączyć do nas, a wasze postacie ożyją; otworzymy sklep i wypożyczalnię kostiumów; wypełnimy kalendarz licznymi wydarzeniami, w których będziecie mogli brać udział. Tym, którym do nas za daleko, zaserwujemy vloga, liczne relacje filmowe, a także spotkamy się  z nimi podczas licznych wyjazdów na polskie i zagraniczne konwenty.

Przyszłe lata

Mamy ambitne plany stworzenia magicznego, unikalnego miejsca. Zaproponowania innowacyjnej rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Pogodzenia zdrowego, wspólnotowego życia blisko natury z pracą, najnowszą technologią i niezależnością.

 Budujemy osadę, tworzymy park, a potem wioskę tematyczną. Wioskę Fantasy. Możesz ją odwiedzić, zamieszkać w niej lub obserwować jej rozwój w Internecie.

 

 

Przyszły sezon będzie dla nas wyjątkowy, ponieważ tworzony razem z Wami. Stawiamy sobie proste cele. Po pierwsze – przeżyć zimę. Po drugie – przygotować się na wiosnę. Jeśli uzbieramy więcej, niż przewidujemy, przełoży się to na profity dla wszystkich wspierających. Przed nami kolejne zadania – zwyczajne, niecodzienne i te epickie. Duże, małe. Tworzenie rekwizytów i filmów. W kilku momentach zatrzymamy się na rozdrożu i zapytamy Was, w którą stronę pójść. Przedstawiamy Wam dwa pierwsze, kluczowe cele, mając w zanadrzu następne:

 

5 000 zł - nadchodzi zima

Zima to najtrudniejszy sezon w Wiosce zarówno dla załogi jak i zwierząt. Jeśli uda nam się zebrać na przygotowania przynajmniej 5 tys zł będzie to sukces tej akcji. Dzięki tej kwocie wyposażymy się w bardzo potrzebne środki gaśnicze, naprawimy instalacje wodociagową, wstawimy dodatkowe okna i wykonamy całą serię prac przygotowujących wioskę do sezonu mrozów.

10 000 zł - Goście w gospodzie

Ponieważ chcemy przyjąć gości tak dobrze, jak to możliwe wykonamy prace wykończeniowe w naszej karczmie i łaźni. Dzięki nim dotychczasowa "Karczma Pod Wisielcem" stanie się "Gospodą Pod Dębem", eleganckim lokalem znanym ze znakomitego jedzenia i wspaniałej łaźni, której nie powstydzi się nawet odwiedzające nas rycerstwo.

 

 

Planując nagrody staraliśmy się pomyśleć o tych, którzy będą chcieli odwiedzić naszą osadę i korzystać z nowych atrakcji, a także dla tych, którzy jak narazie nie planują wyjazdu. Część nagród zostanie przesłana na wskazany przez Was adres, część zaś -  gościna, uczty na Wiosce i inne - dostępne są dla ekip które odwiedzą nas na miejscu. Wraz z postępem akcji będą pojawiać się nagrody specjalne - dostępne tylko przez pewien czas lub w określonej ilości, więc zaglądajcie do nas często! Z czasem też dodamy stosowne wizualizacje do wszytskich nagród. 

1 zł - "Wpłata bez nagrody"

Wpłata bez nagrody to stały element strony projektu, którego nieda się usunać ani edytować. Nam jednak nie podoba się to stwierdzenie. Czy kiedykolwiek wrzuciliście złotówkę ulicznemu artyście, który koił Was muzyką albo szczególnie zabawnemu mimowi? Wrzućcie i nam, jeśli wymiana uśmiechów i wdzięczne spojrzenie też uznajecie za warościowe. 

 

10 zł - Zabierz głos w sprawie! 

Dziękujemy, że chcesz nas wesprzeć i zostawić po sobie ślad. W twoim imieniu napiszemy jedno zdanie - cytat lub życzenia - w przygotowanej przez nas Księdze Darczyńców.15 zł – Goniec z Wioski  

Oczekuj gońca, który wkrótce po zakończeniu zbiórki prześle do Ciebie pocztówkę wraz z życzeniami i podpisami załogi trafi na wskazany przez Ciebie adres. Dodatkowo, zdanie w naszej Księdze Darczyńców.


20 zł – Siano na siano

Rezygnujesz z nagrody, którą w zamian dostaną nasze kozy, w postaci dodatkowych smakołyków, które z pewnością urozmaicą ich zimową dietę. Dodatkowo umieścimy Twój wpis w naszej Księdze Darczyńców i pokażemy jak kozy cieszą się z prezentów. 

 

35 zł - Goniec Królewski

Otrzymasz listownie cegiełkę w postaci karty pocztowej z Wioski, a także mapę i list z podziękowaniami za wsparcie. 

 

60 zł – Gość Gospody 

Zapraszenie na weekend w Gospodzie Pod Dębem! Od przyszłego sezonu z radością ugościmy Cię w naszej karczmie na weekend z sesją RPG, planszówkami czy muzyką, dobrym towarzystwem i zabawą. Ćwierć strony w naszej Księdze Darczyńców na twój tekst lub ilustracje.

 

75 zł - Goniec Królewski plus nagroda niespodzianka

Otrzymasz nagrodę "Goniec Królewski" oraz nagrodę niespodziankę od naszych sponsorów, którą poznasz w ostatni dzień zbiórki, podczas relacji na żywo. Nagrody na loterię pochodzić będą od sponsorów oraz z naszych zasobów i przez całą akcję będziemy uzupełniać listę nagród. Ćwierć strony w Księdze Darczyńców.

 

100 zł – Fantasy Box  

Goniec z Wioski dostarczy do Twych rąk tajemnicze pudełko. Co jest w pudełku? Płyta DVD z kompletem naszych materiałów promocyjnych - filmów i zdjęć. plakat A3, plastikową zakładkę do książki z wilkorem, nagrodę niespodziankę oraz ćwierć strony w naszej Księdze Darczyńców.

 

150 zł - Oldskullowy Fantasy Box

Goniec z Wioski dostarczy do Twoich rąk, pudełko Fantasy Box oraz gipsową czaszkę naturalnej wielkości z pieczątką Wioski Fantasy i nagrodę niespodziankę od naszych sponsorów. Oprócz tego: ćwierć strony w naszej Księdze Darczyńców


300 zł -  Zaloguj się! 

Otrzymasz pakiet startowy mieszkańca Wioski, a w nim:
Zawartość nagrody Goniec Królewski oraz dodatkowo konto w systemie elektronicznym, karta bohatera, podstawowy strój fantasy (spodnie i koszula lub giezło, kaptur), poradnik gracza w wersji elektronicznej, przywilej zamieszkania na podgrodziu, ćwierć strony w naszej Księdze Darczyńców.

 

500 zł -  Zdobywca


Właśnie zdobyłeś gród! Pozostanie on na dzisiejszy wieczór i noc na Twoją wyłączność. Możesz bawić się ze swą świtą i ucztować do woli. Nocna straż zadba, aby nikt nieproszony nie przekroczył wrót osady.

 

1000 zł - Rycerz - tytuł honorowy

Dołączasz do grona rycerzy grodu. Zaczyna robić się poważnie. Wyślij nam projekt osobistej herbowej tarczy. Wykonamy ją i zawiesimy w naszym grodzie z podpisem, abyśmy na zawsze pamiętali o Twoim wsparciu. Tarcza, podobnie jak strój rycerski będzie do Twojego użytku kiedy przyjedziesz odwiedzić Wioskę Fantasy. Pół strony w Księdze Darczyńców będzie przeznaczone na Twoją opowieść lub ilustracje.

 

2500 zł - Rycerz w gościnie

Zapewnij niespotykaną zabawę swojej grupie znajomych, firmie czy organizacji. Niecodzienna impreza integracyjna z wykorzystaniem kostiumów i sprzętu (bezpieczna broń, łuki i pacyny, machiny oblężnicze oraz masa rekwizytów) na terenie naszej wioski. A wieczorem czas na iście rycerskie ucztowanie w naszym grodowym holu.

 

5000 zł - Zostań Legendą – tytuł honorowy

Zostań legendą naszego świata. Na zawsze pamiętać będziemy o wsparciu, jakie nam udzieliłeś, będziesz bohaterem pieśni i opowieści. Twój wkład upamiętni stworzona przez nas, według twojego pomysłu, epicka lokacja. Kiedy przyjedziesz już do Wioski Fantasy, zostaniesz potraktowany z honorami należnymi Twojemu statutowi, nie zabraknie dla Ciebie stroju, jadła, napitku ani noclegu. Przeznaczymy cała stronę w naszej Księdze Darczyńców na opowieść o wsparciu, jakiego nam udzieliłeś.

 

* Sezon na „Wiedźmina” – nagroda specjalna *

Przyłączamy się do cudownej fali entuzjazmu, jaki obecnie towarzyszy Wiedźminowi dzięki pracy CD Projekt RED. Ogłaszamy nagrodę specjalną zarezerwowaną dla twórców gry. Jeżeli CD Projekt dołączy się do zabawy, cały następny sezon w Wiosce Fantasy poświęcamy „Wiedźminowi” – zarówno temu książkowemu, jak i wykreowanemu przez gry komputerowe. Zorganizujemy cykliczne wydarzenia w klimacie Wiedźmina, będziemy tworzyć kostiumy, rekwizyty i scenografie, wszystko po to aby świat sagi ożył w naszej wiosce. Nie umieszczamy tu żadnych kwot. Mamy nadzieję, że firmie CD Projekt spodoba się pomysł. Jeśli podobnie jak my jesteś miłośnikiem sagi Sapkowskiego, zapnij pasy, bo czeka nas wspaniały sezon.

 

 

 

Podstawą funkcjonowania Wioski jest załoga. Mamy trzy poziomy przybywających do naszej osady: status mieszkańca, wolontariusza i gościa. Mieszkaniec grodu żyje w osadzie zachowując pełny klimat fantasy, wykonując pracę zgodną ze swoim zawodem – kowal kuje, strażnik czuwa, miodosytnik i piwowarnik też robią swoje. Drugim poziomem jest wolontariusz, który przyjeżdza na teren Wioski na czas konkretnego zadania, z kolei goście przyjeżdzają do Wioski spędzić miło czas, płacąc za usługi i wygody zapewniane przez ludzi różnych profesji.

Cały czas poszukujemy ludzi, którzy zechcą wzbogacić naszą załogę. Przyjechać chociaż na tydzień, dwa, zaprezentować swój talent, nauczyć nas czegoś. A być może zostać na dłużej. Nie możesz się powstrzymać, chcesz nas odwiedzić? Zapraszamy.

 

 

Dziekujemy za lekturę!

Jeżeli dotarłeś aż tutaj – już teraz dziękujemy Ci serdecznie za zainteresowanie. Naszą akcję planujemy rozwijać przez cały miesiąc, publikując nowe materiały i zdawać na bieżąco relacje z postępów. Ostatniego dnia akcji poprowadzimy relację na żywo. Tymczasem daj nam proszę znać, co sądzisz o Wiosce, czy o naszej akcji. Albo w komentarzach na PolakPotrafi, albo na naszym Facebooku. Przez cały czas będziemy odpowiadać na Wasze pytania i brać pod uwagę Wasze sugestie, co jeszcze możemy poprawić. Zbiórka ta jest dla nas początkiem nowej przygody i mamy nadzieję, że podejmiesz ją razem z nami.

Kontakt:
Remigiusz Maciupa 

e: wircyn@gmail.com  

t: +48512770641

 

Zakończenie

To był długi dzień, wędrowcze, zobacz, zapadł już zmierzch. Widzę, że moja opowieść cię zainteresowała. Jeżeli odwiedzisz nas za pół roku, za rok, zobaczysz, jak bardzo nasza osada się rozwinęła. Kto wie, może postanowisz zostać na dłużej? A tymczasem odpocznij. Woda w łaźni już gorąca, przyniesiemy piwo. Ale spójrz jeszcze na to. Tylko nie mów Grododzierżcy, że to zachowałam! Kilka lat temu narysowali to, snuli wielkie plany. Powiedzieli, że kiedy wszystko będzie już zbudowane, a wioska tętnić będzie życiem, postawimy jeszcze to. A wtedy jak kraj długi i szeroki wieść o Wiosce Fantasy będzie krążyć pośród ludzi. Mam nadzieję, że i wtedy przybędziesz do nas, spojrzysz, zachwycisz się i odpoczniesz. Nasza opowieść trwa już pięć lat. I dopiero się zaczyna...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.11.2015 20:08