Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dorota Abbe

Dorota Abbe

Poznań

Strona grupy teatralnej działającej w Ośrodku dla Bezdomnych nr 1 w Szczepankowie pod opieką aktorki Teatru Nowego w Poznaniu, Doroty Abbe.

Pierwszy spektakl grupy to "Powrót wikingów" w reżyserii Doroty Abbe. Opowiada on o ich losach, o różnych przyczynach bezdomności, o próbach wychodzenia z niej. Punktem wyjścia była chęć przekonania mieszkańców Poznania o konieczności stworzenia w mieście ogrzewalni dla bezdomnych. Fundusze na nią zostały przyznane, ale protesty poznaniaków uniemożliwiają znalezienie miejsca, w którym mogłaby zaistnieć. Panowie poprzez swój spektakl chcą pokazać, że nie są ludźmi drugiej kategorii, chociaż często tak właśnie się ich postrzega. Chcą zaprosić nas na moment do swojego świata. Opowiedzieć nie tylko o tym, przez co przeszli, ale też o swoich marzeniach i planach. Chcą nam spojrzeć w oczy i sprawić, żebyśmy przynajmniej przez tę godzinę nie odwracali się od nich.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7199 PLN z 5000 PLN

172 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2014.

Zbuduj teatr razem z bezdomnymi - Grupa Wikingowie

Dodano: 17.12.2014, 13:21
  adam czaplarski
adam czaplarski
zdjecia zassałem, dzieki....przegrywaja tylko ci, co uwierzyli, ze juz sie nic nie da zrobic i przestaja walczyć. A upadamy, by sie podnieść i walczyc dalej..tyle z mojej strony
Dodano: 29.10.2014, 17:42
  Favi
Favi
Gratuluję ufundowania projektu! Ze swojej strony chciałabym zaproponować jedną rzecz: w opisie projektu są całe akapity o organizatorach, a zabrakło mi choć kilku słów o bohaterach projektu.
Dodano: 25.10.2014, 23:32
  changeling
changeling
Piękna inicjatywa. Nie mogę się doczekać aż będę miał możliwość obejrzenia tego spektaklu. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w przygotowaniach :).
Dodano: 18.10.2014, 20:34
  mZungu
mZungu
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej pięknej inicjatywy! Niestety nie byłam jeszcze na żadnym spektaklu, ale szykuję się na 3 próbę generalną by zobaczyć WAS Kochani w akcji! Zdjęcia są powalające, jesteście naprawdę PIĘKNI!
Dodano: 11.10.2014, 19:58
  Edzia
Edzia
Widziałam przedstawienie Wikingów .
Warto żyć , kiedy widzi się tak niezwykłą determinację aby zmienić swoje życie i nadać mu sens. Pomagając im możemy poczuć się lepiej , a dzięki temu dobremu samopoczuciu może zdołamy uratować paru ludzi od upadku i damy im siłę na rozpoczęcie lepszego życia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2014 18:06