Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ton Van Anh

Ton Van Anh

Warszawa

Dziennikarka, działaczka społeczna. Urodzona w Wietnamie, przyjechała do Polski jako dziecko. Publicystyką zajęła się jeszcze w średniej szkole. Prowadzi Biuro Pomocy Imigrantom w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa. Jest członkiem zespołu ekspertów do spraw migracji Rzecznika Praw Obywatelskich. Zaangażowana także w działalność wolnościowej i demokratycznej opozycji Wietnamu. W 2011r., prezydent Bronisław Komorowski przyznał jej polskie obywatelstwo po tym, jak formalnie została pozbawiona wietnamskiego paszportu jako wróg ludu. Lubi tłumaczyć poezję i gotować.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

63 PLN z 3000 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 13.02.2014 18:06

Wietnamski Nowy Rok

O projekcie

 

Dużymi krokami zbliża się azjatycki Nowy Rok księżycowy – Rok Konia. Z tej okazji pragniemy zaprosić Warszawiaków – Polaków i Wietnamczyków na otwarte spotkanie w niedziele 2 lutego br., w godz. 14:00 - 17:00, siedziba Gazety Wyborczej, ul. Czerska 8/10, Warszawa. Publiczność obejrzy przygotowany przez dzieci spektakl pt. „Dzieci Smoka”, film fabularny "Hanoi - Warszawa" w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz, laureat wielu krajowych i zagranicznych nagród oraz film dokumentalny "Wietnamczycy" w reżyserii Ton Van Anh. Zapraszamy także na dyskusję z autorkami filmów. O noworocznej kuchni wietnamskiej opowiedzą i poczęstują jej specjałami tłumaczka literatury polskiej Nguyen Thai Linh oraz Jan Kuroń. Wietnamscy i polscy muzycy wystąpią z krótkimi koncertami tradycyjnej muzyki wietnamskiej oraz muzyki fusion, swój kunszt zaprezentują też tancerze. Andrzej Marat zaprosi na wystawę "Mały Lotos", złożoną z fotografii żyjących w Polsce Wietnamczyków. Przewidywane są także specjalne zajęcia dla dzieci i dorosłych (taniec ze Smokiem, warsztaty origami).

 

 

Przez cały czas trwania imprezy w stoisku Amnesty International będzie można napisać kartkę do odsiadującej 7 lat więzienia wietnamskiej opozycjonistki Do Thi Minh Hanh

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,135754,15316029,Polsko__ratuj_15_tysiecy_Wietnamczykow.html


Część wydarzeń przewidzianych w programie Nowego Roku 2 lutego br. zrealizowano wcześniej w ramach projektu "Wietnam - Ba Lan" w teatrze Stara Prochownia 21 grudnia 2013r. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem warszawskich widzów i był przez nich wysoko oceniony. Większość pracy przy programie będzie świadczona nieodpłatnie zaś wszelki nadmiar pozyskanych datków przeznaczony zostanie na działania statutowe SWS (www.sws.org.pl). 

Budżet projektu jest wyliczony tak, że nie ma niebezpieczeństwa jego odwołania, rachunki jednak będziemy musieli płacić już po spotkaniu, dlatego zbiórka trwa dłużej.

 

Zapraszamy do profilu naszego wydarzenia na Facebook-u:

https://www.facebook.com/events/246157798899282/?ref_dashboard_filter=upcoming&source=1