Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Free Frog TV

Free Frog TV

Grodzisk Mazowiecki, Polska

Idea Free Frog TV, czyli internetowej telewizji o nurkowaniu i podwodnym świecie, powstała przy Festiwalu Filmów o Nurkowaniu i Podwodnym Świecie
Free Frog Scuba Diving Film Festival w 2013r.
Pomysł urzeczywistniliśmy z zamiarem integracji środowiska twórców podwodnej sztuki filmowej, amatorów i profesjonalistów, aby korzystając z doświadczeń jednych i drugich wyznaczyć pewną jakość tego co możemy i chcemy tworzyć aby cieszyć naszych przyjaciół płetwonurków i zachęcać do nurkowania innych.


Oczywiście! Wszystkiego nie da się osiągnąć od razu, zwłaszcza że nie stoją za nami wielkie pieniądze wytwórni czy korporacji medialnych. Nasze plany budżetowe leżą gdzieś pomiędzy listą zakupów produktów spożywczych a rachunkami za przedszkole dzieci. Jednak pierwsze kroki zostały wykonane.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

351 PLN z 5900 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2015.

Wielojęzyczna Telewizja o nurkowaniu i podwodnym świecie

O projekcie

Free Frog TV to funkcjonująca od dwóch lat pierwsza, polska  telewizja o nurkowaniu i podwodnym świecie. Powstała z myślą o propagowaniu wszelkich odmian nurkowania oraz promowaniu Polski jako świetnego miejsce dla turystyki nurkowej.  W tym czasie stworzyliśmy ponad 100 różnego typu filmów i programów o tematyce nurkowej, dostępnych za pośrednictwem naszego serwisu internetowego pod adresem www.freefrog.tv.  Dzięki formule internetowej nasze filmy były oglądane przez widzów z 123 krajów świata, a średnia ilość odtworzeń naszych filmów to blisko 6 tyś. miesięcznie.

Sam pomysł na telewizję zrodził się podczas przygotowań i organizacji do pierwszego w Polsce festiwalu filmów o nurkowaniu i podwodnym świecie Free Frog  Scuba Diving Film Festival, którego byliśmy pomysłodawcami i twórcami.

Po dwóch latach rozwijania telewizji i pracy na systemie do jej obsługi i zarządzania, doszliśmy do wniosku, że jest on na tyle nowatorski i uniwersalny, że moglibyśmy spróbować rozpropagować go w innych krajach, w których nurkowanie i zamiłowanie ludzi do podwodnego świata jest co najmniej takie jak w Polsce. Wspaniale było by stworzyć wielonarodową sieć, współpracujących ze sobą redakcji, działających lokalnie w przestrzeni, którą doskonale znają. Takie redakcje byłyby w stanie w prosty sposób wymieniać się w niej swoją twórczością, dzieląc się przy tym ze społecznością nurkową  i  ludźmi z innych krajów, ważną dla nich wiedzą.  Z pewnością jest to pomysł dość ambitny i dalekosiężny, jednak  w dniu kiedy pomyślałem po raz pierwszy o telewizji nurkowej, ta myśl również wydawała mi się zupełnie abstrakcyjna, a tym czasem Free Frog TV funkcjonuje już dwa lata.

Wyobraźcie sobie telewizję internetową, która posiada sześć, może dziesięć kanałów językowych, w której ludzie z sześciu  czy dziesięciu krajów robią to co my robimy od dwóch lat. Do tego działa jeden kanał, w którym co miesiąc są prezentowane najciekawsze filmy jakie powstały w danym miesiącu, wśród wszystkich redakcji. Niezależnie w jakim języku narodowym zostały stworzone, na tym kanale zawsze mają napisy angielskie.  Niemalże nieosiągalne, jednak jeżeli zostało już wymyślone, to w zasadzie pozostaje tylko to zrealizować, a przynajmniej spróbować to zrealizować.

 

 

Od czegoś musimy zacząć.

Tym początkiem musi być modernizacja oprogramowania do zarządzania stroną internetową Free Frog TV, gdyż jest to główne narzędzie, które umożliwi realizację tego pomysłu.

Obecnie strona posiada menu w języku polskim, podobnie jak system do zarządzania treścią strony. Aby móc zaprezentować nasz pomysł ludziom z innych krajów i pokazać im jak prosto można go wprowadzić za pomocą narzędzi, już istniejących, system musi posiadać możliwość wprowadzania dowolnego języka, aby zarówno prezentacja jak i późniejsza eksploatacja były jak najbardziej przyjazne wszystkim użytkownikom.

Dzięki tej modernizacji stworzymy możliwość tworzenia wersji językowych serwisu w miarę potrzeb.

To umożliwi nam nawiązanie współpracy z twórcami filmów o nurkowaniu i podwodnym świecie  z innych krajów i wymianę z nimi filmów. Będziemy mieli możliwość tworzenia kolejnych redakcji Free Frog TV w innych krajach, które będą mogły wspólnie tworzyć i pracować na rzecz wzajemnej popularyzacji  wiedzy o najpiękniejszych miejscach do nurkowania, branży nurkowej i wyjątkowych osobach związanych z nurkowaniem.

  

Wasze wsparcie umożliwi nam dotarcie do jeszcze większej liczby widzów na Świecie, którzy dzięki niemu będą mogli dowiedzieć się, że Polska to kraj ludzi kreatywnych z niegasnącą pasją tworzenia i tradycjami w wielu dziedzinach.   

Również nasza praca, filmy i programy będą mogły być świadomie odbierane przez naszych widzów w innych krajach i w większym stopniu będziemy promować  Polskę jako atrakcyjny kierunek dla turystyki nurkowej i nie tylko.

Nurkowanie to jedna z wielu dziedzin, w której Polska ma ogromne osiągnięcia, warto to podkreślać i głosić. Dzięki Waszemu wsparciu serwis Free Frog TV ma szanse stać się doskonałym  narzędziem do tego celu. 

Na koniec na tak zbudowanym fundamencie, będziemy mogli pomyśleć o propagowaniu idei festiwalu Free Frog Scuba Diving Film Festival,od którego wszystko się zaczęło, jednak teraz także w formule międzynarodowej.

A jeśli to się uda, kiedyś będziecie mogli powiedzieć, że byliście tu w chwili kiedy to się zaczeło i odcisnęliście swój odcisk dłoni, który zmienił przyszłość.

 

W przypadku zebrania większej ilości środków niż potrzebujemy, w pierwszej kolejności nadwyżkę przeznaczymy na  dopracowanie kwestii współpracy  serwisu strony z urządzeniami mobilnymi. Co zdecydowanie zwiększy wygodę przy korzystania z serwisu Free Frog TV, przy użyciu urządzeń mobilnych. Jeżeli  okazało by się, że środków zostało jeszcze więcej, pozostała część zasiliłaby fundusz produkcyjny, dzięki któremu, na bieżąco  tworzymy nasze filmy.

 

Aby  nie generować dodatkowych kosztów w tym i tak kosztownym projekcje, chcieliśmy zaproponować odstąpienie od " sprzedawania nagród ".

W zamian proponujemy utworzenie systemu punktacji.

Każda osoba która wspiera nasz projekt otrzymuje tyle punktów ile wpłaci środków na konto projektu.

Na koniec  powstanie na naszej stronie www.freefrog.tv specjalna zakładka "KSIĘGA DONATORÓW", w której opublikujemy listę osób i firm, które nas wspierały.

Osoba z największą liczbą punktów pojawi się na liście z numerem 1. Kolejne będą osoby gromadzące odpowiednio mniejsze ilości punktów.

"KSIĘGA DONATORÓW"  będzie niepodważalnym dowodem na Wasz wkład w projekt i będzie dostępna tak długo jak długo będzie istniało Free Frog TV.

Dodatkowo wszyscy wspierający, otrzymają na wskazany przez siebie adres mailowy, pamiątkowy Certyfikat Mecenasa Free Frog TV w formie elektronicznej z podziękowaniami od twórców telewizji, na wskazany adres email.

                        

 

Wszyscy wspierający kwotą powyżej 40 PLN, otrzymają poniższy certyfikat dodatkowo w formie papierowej, na wskazany adres pocztowy.

 

Wszyscy wspierający nasz projekt kwotą powyżej 70 PLN, będą mogli skomponować własną płytę z wybranymi przez siebie piecioma naszymi filmami. Płytę prześlemy na wskazany adres.

                  +  

 

Wszyscy wspierający nasz projekt kwotą powyżej 100 PLN,  będą mogli skompilować własną płytę z wybranymi przez siebie siedmioma naszymi filmami. Dodatkowo płyta będzie zawierała składankę niepublikowanych scen z różnych produkcji. Płytę prześlemy na wskazany adres.

             + 

       

Wszyscy wspierający nasz projekt kwotą powyżej 250 PLN,  będą mogli skompilować własną płytę z wybranymi przez siebie siedmioma naszymi filmami. Dodatkowo płyta będzie zawierała, składankę niepublikowanych scen z różnych produkcji. Ponadto osoba taka będzie informowana przez okres 3 miesięcy o planowanych terminach realizacji kolejnych programów i będzie mogła dołaczyć do naszej ekipy w miejscu realizacji jednego programu. Będzie mogła wcielić się w rolę redaktora Free Frog TV, przeprowadzić wywiad na planie i poznać kulisy naszej pracy, czy też stać się dźwiękowcem lub oświetlaczem planu, a jej wkład zostanie uwieczniony w napisach końcowych, po zrealizowanej produkcji.

   ++

               

Wszyscy wspierający nasz projekt kwotą powyżej 500 PLN, będą informowani przez okres 6 miesięcy o planowanych terminach realizacji kolejnych programów i będzie mogła dołaczyć do naszej ekipy w miejscu realizacji dwóch programów.  Osoba taka będzie mogła wcielić się w rolę redaktora Free Frog TV, przeprowadzić wywiad na planie i poznać kulisy naszej pracy, czy też stać się dźwiękowcem lub oświetlaczem planu, a jej wkład zostanie uwieczniony w napisach końcowych, po zrealizowanej produkcji.

Osoby te będą mogły również skompilować własną płytę z wybranymi przez siebie siedmioma naszymi filmami. Dodatkowo płyta będzie zawierała, składankę  niepublikowanych scen z różnych produkcji.

+++

           

Wszyscy wspierający nasz projekt kwotą powyżej 750 PLN,  zostaną oznaczeni w napisach końcowych jako Mecenasi Free Frog TV we wszystkich naszych produkcjach przez dwa miesiące po udanym zakończeniu projektu na Polakpotrafi.pl.

Ponadto osoba taka będzie informowana przez okres 6 miesięcy o planowanych terminach realizacji kolejnych programów i będzie mogła dołaczyć do naszej ekipy w miejscu realizacji dwóch programów.  Będzie mogła poznać kulisy naszej pracy i wcielić się w rolę redaktora Free Frog TV, przeprowadzić wywiad na planie, czy też stać się dźwiękowcem lub oświetlaczem planu, a jej wkład zostanie uwieczniony w napisach końcowych, po zrealizowanej produkcji.

Osoby te będą mogły również skompilować własną płytę z wybranymi przez siebie siedmioma naszymi filmami. Dodatkowo płyta będzie zawierała, składankę niepublikowanych scen z różnych produkcji.

 

+++2x

 

Wszyscy wspierający nasz projekt kwotą  1000 PLN,  zostaną oznaczeni w napisach końcowych jako Mecenasi Free Frog TV we wszystkich naszych produkcjach przez trzy miesiące po udanym zakończeniu projektu na Polakpotrafi.pl.

Ponadto osoba taka będzie informowana przez okres 6 miesięcy o planowanych terminach realizacji kolejnych programów i będzie mogła dołaczyć do naszej ekipy w miejscu realizacji dwóch programów.  Będzie mogła poznać kulisy naszej pracy i wcielić się w rolę redaktora Free Frog TV, przeprowadzić wywiad na planie, czy też stać się dźwiękowcem lub oświetlaczem planu, a jej wkład zostanie uwieczniony w napisach końcowych, po zrealizowanej produkcji.

Osoby te będą mogły również skompilować własną płytę z wybranymi przez siebie siedmioma naszymi filmami. Dodatkowo płyta będzie zawierała, składankę  niepublikowanych scen z różnych produkcji.

 

+++2x

 

 

 

Jesteśmy rodziną i grupą przyjaciół.

Adam Wasiak - reżyser, operator, montażysta,  redaktor w Free Frog TV pasjonat nurkowania i miłośnik podwodnego świata. Twórca pierwszego w Polsce festiwalu filmów o nurkowaniu i podwodnym świecie Free Frog Scuba Diving Film Festiwal. Instruktor nurkowania oraz prezes Stowarzyszenia Grupa Wsparcia Podwodnego  "Oxygen".

Justyna Wasiak - redaktorka w Free Frog TV, nauczycielka, tłumaczka języka niemieckiego, płetwonurek, miłośniczka historii nurkowania, członek Historical Diving Societ  Poland.

Sławek Wesołowski - kompozytor, muzyk, człowiek tworzący dźwięki w Free Frog TV, płetwonurek.

 

Marcin Bylina - redaktor i lektor freefrog.tv. Miłośnik książek w wersji audio, steków i domowego piwa. Wciągnięty w podwodny świat przez twórcę freefrog.tv.

 

 

 

Więcej na stronie telewizji: www.freefrog.tv

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2015 18:06