Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

wiedzazwami

wiedzazwami

Lublin, Polska

Jesteśmy małżeństwem, które postanowiło wykorzystać wiedzę i pasję a następnie przekuć je w sukces. Jarek ma doświadczenie jako operator filmowy i montażysta, chociaż na co dzień negocjuje niełatwe kontrakty. Ja Iza, pracuję w liceum jako polonistka i egzaminator nowej matury. To dlatego wiemy, czego tak naprawdę potrzeba by zachęcić ludzi do zdobywania wiedzy, przydatnej w czasie egzaminu, lecz nie tylko. Wiedza z Wami odpowiada na wiele pytań, dotyczących matury, ale ma też ambicję w zupełnie inny sposób przedstawiać życie znanych pisarzy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

117 PLN z 6000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2016.

Wiedza z wami, niezwykłe lekcje dla maturzystów online

O projekcie

Już w maju do matury przystąpi ponad ćwierć miliona ludzi. W ubiegłym roku egzamin dojrzałości zdało niecałe 75%, niewiele więcej niż w roku 2014. Niestety tegoroczne próbne egzaminy pokazują, że matury może nie zdać nawet połowa abiturientów. 

Szkolne lekcje często są sztampowe, nudne i nie zostają w głowach uczniów nawet 5 minut. Co robić? Przygotowywać się - w sposób nowoczesny, ciekawy,  skuteczny. I od tego jest mój kanał. Mam już blisko ćwierć miliona wyświetleń i wiele listów oraz komentarzy z podziękowaniami oraz gratulacjami.

Umiem uczyć i lubię to robić. Chętnie korzystam z nowoczesnych mediów, wprowadzam nowatorskie rozwiązania i techniki. Chcę by młodzież  nie tylko się uczyła, ale również pokochała swój ojczysty język (Izabela).

Zobacz nasz film o celach jaki sobie postawiliśmy i jacy jesteśmy tzn.  jak prowadzi lekcje Izabela, bo operator i montażysta (czyli jej mąż) jest ukryty - to Izabela jest osobą medialną.

 

Z tych lekcji będą mogli korzystać kolejne pokolenia maturzystów - także wasze dzieci, a może i wnuki;-)

 

Cel

Dlatego naszym marzeniem jest uruchomienie dla maturzystów kursów przygotowujących online. Będą one miały  postać  seminariów, prowadzonych za pomocą platformy YouTube na żywo! Dodatkowym celem jest  zwiększenie ilości filmików edukcyjnych, przygotowujących do matury.

Co zrobimy jak dostaniemy środki na projekt?

Dwa  razy w tygodniu przygotujemy specjalną lekcję na żywo, trwającą 30 minut. ⅔ zajęć będzie poświęcone wybranej przez uczniów tematyce maturalnej, np: potencjalne pytania na maturze ustnej. Przyjmie to formę  prelekcji, wykładu z przykładami praktycznymi. Następne 10 minut byłyby to czas odpowiedzi na pytania maturzystów, które zadawaliby podczas trwania  takiej transmisji. Planujemy także w tym celu  dodatkowo nagrać kilka filmów aby skutecznie uruchomić takie transmisje na żywo i kontynuować prace na kanale. Do tego celu potrzebujemy kilku narzędzi, których jeszcze nie posiadamy. Jednak wkrótce, dzięki Wam może się to zmienić! :)

Zobacz nasz film o Bolesławie Prusie nagrany w Nałęczowie. Izabela siedzi obok pisarza na ławce:)

Jeden z filmów nagranych jednym tchem - film to jedna długa scena. Izabela jest dobra w tym co robil: miała średnią 5,6 w liceum i była w grupie najlepszych uczniów w województwie, otrzymała także dyplom magistra polonistyki z wyróżnieniem oraz certyfikatem jakości ksztalcenia.

Chcemy poprawić swoje nagrania by było dobrze słychać, niestety przez brak dobrego sprzętu niektóre nagrania nie ujrzały światła dziennego  lub poszły bo ich wartość merytoryczna była tak dobra, że szkoda je było zostawić. To przykład nagrania, w którym dźwięk po prostu zepsuł całkiem dobry film - tego chcemy
w przyszłości uniknąć.

 

Wspierasz inicjatywę z której skorzystają miliony młodych ludzi

 

W co zainwestujemy zdobyte środki?

Po pierwsze - profesjonalna kamera - chcemy mieć swój sprzęt a nie pożyczany - jest to dla nas duże utrudnienie. Wiadomo, że kiedy masz coś co należy do Ciebie, to korzystasz tego kiedy chcesz, nie  ma ograniczeń. 

Po drugie - mikrofon bezprzewodowy - bo w naszym przekazie  istotny jest dźwięk, dlatego chcielibyśmy pozyskać profesjonalny bezprzewodowy mikrofon typu “klips”, który będzie można podłączyć do kamery i dzięki temu nie będziemy ograniczeni kablem, a ja, prowadząc zajęcia, jestem w nieustannym ruchu, bo przecież co chwila coś demonstruję, pokazuję.

Po trzecie: profesjonalne oświetlenie -  nagrywamy często na zewnątrz, nie boimy się nagrań wieczornych czy w porze jesieni lub zimy. Jednak chcąc realizować transmisję na żywo z pomieszczenia czy też nagrywać odcinki jak do tej pory, nie bacząc na zachmurzenie, deszcz czy brak naturalnego światła chcielibyśmy dobrze oświetlić naszego wykładowcę czyli Izabelę :)

Chcielibyśmy zakupić również profesjonalne oprogramowanie do edycji filmów. To dlatego by oglądający nas maturzyści ( i nie tylko) mogli cieszyć się widokiem naprawdę doskonale przygotowanego materiału.

Ponadto planujemy  zakup statywu aby kamery by nie ustawiać sprzętu na książkach czy trzymać go w ręku,  jak również chcemy zakupić zielone tło i blendę.

Jeśli zbierzemy więcej środków...

Jeśli zbierzemy więcej niż przewidziana przez nas kwota to planujemy nagrać jeszcze więcej odcinków i UWAGA! zatrudnić specjalnie matematyka do nagrania kilku wybranych lekcji dla naszych maturzystów, zgodnie z duchem kanału “Wiedza z Wami”! A więc : nie nudno, nie rozwlekle i rozmawiając z maturzystami!
Planujemy też wyjechać w trasę i nagrać lekcje w specjalnych miejscach, związanych z naszymi pisarzami, poetami, słowem “wielkimi Polakami”!

Wprowadzilismy odgałęzienie kanału "Pisarze bez cenzury" tutaj o jednym z naszych noblistów:

 

Po co to robimy?

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2016 17:05