Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Omanski

Tomasz Omanski

Kaliningrad

Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie
Jestem Polakiem ktory od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Rosji z czego 8 lat spedzilem w obwodzie Irkuckim a od 13 lat mieszkam w Krolewcu (Kaliningrad)
Wspolnie z grupa naszych rodakow (Kamil i Asia) prowadzimy tu Polska organizacje zajmujaca sie promocja naszej ojczyzny jako nowoczesnego europejskiego kraju

Napisz wiadomość do Projektodawcy

34 PLN z 10000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2014.

Wideolekcje j. polskiego dla Polonii ze wschodu

O projekcie

Nasz projekt to kontynuacja istniejących już 14 wideolekcji języka polskiego, które zamieszczone sa na naszym kanale YouTube (www.YouTube.com/PolskieCentrumKLD). Lekcje te są absolutnie bezpłatne i przeznaczone dla osób rosyjskojęzycznych, pragnących otrzymać np. Kartę Polaka bądź podjąć studia w Polsce.

Docelowo planujemy 30 lekcji jako pełny kurs. W chwili obecnej nie mamy już środków na kontynuację projektu (nasz konsulat w Królewcu od 2 lat rozpatruje nasz wniosek o dofinansowanie wideolekcji). Co ważne, bardzo zależy nam na poprawieniu jakości wizualno-dźwiękowej naszych lekcji. Potrzebujemy 2 kamer oraz dobrego komputera.

Dodać należy, iż nasz kanał (www.youtube.com/polskiecentrumkld) odwiedziło już ponad 300 tys. osób, a pierwszą lekcję polskiego obejrzano 90 tys. razy.

A teraz parę słów o nas)

           

Jesteśmy organizacją pozarządową zarejstrowaną w Polsce (POLSKIE CENTRUM KULTURY). W Kaliningradzie i w Rosji działamy od listopada 2011 roku jako największy ośrodek nauki jezyka polskiego. Pisały o nas niejednokrotnie media w Polsce, zwłaszcza na Warmii i Mazurach.

Działamy generalnie w 2 kierunkach. Pierwszy z nich to sfera edukacyjna, czyli kursy języka polskiego, wymiana młodzieżowa, wideo-lekcje j. polskiego.

Drugim kierunkiem naszej dzialalnosci są media - wspołpracujemy ze wszystkimi mediami obwodu Kaliningradzkiego oraz największymi mediami w Rosji np. Interfax, Yandex itp. Codziennie na naszym portalu pojawia się od 4 do 8 artykułów o życiu i ważnych wydarzeniach w Polsce. Materiały te, z linkiem na nas, publikują inne rosyjskie, ukraińskie i białoruskie media.

Do naszych zadań należy rownież organizacja kontaktow bezpośrednich między polskimi i rosyjskimi dziennikarzami. O naszej pracy poczytać mozna na naszym portalu:

 www.polska-kaliningrad.ru 

Zmuszeni jestesmy właśnie tu, u Państwa szukać źródeł pomocy finansowej z tego prostego powodu, iż takiej pomocy nie otrzymujemy od instytucji państwowych w wykonaniu których, polityka tzw. "pomocy dla Polonii na wschodzie" to wielka porażka. Jesteśmy przekonani, iż POLAK POTRAFI pokazać wszystkim, jak powinna wygladać nasza praca i pomoc na rzecz naszych rodaków na wschodzie!!!

Podajemy link na nasze pierwsze wideolekcje http://www.youtube.com/watch?v=Ab7kYg38nyo&feature=c4-overview-vl&list=PLEU--KnSVISTrs5TnaNTAJKGsl9ChZNY5

 

 

 Podstawowym celem naszego projektu jest ULEPSZENIE  jakosci lekcji oraz mozliwosc ich kontynuacji

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2014 18:06