Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Tuszyńska-Szudobaj

Małgorzata Tuszyńska-Szudobaj

Krępa Kaszubska

biolożka, hipoterapeutka, instruktorka jazdy konnej, a przede wszystkim pasjonatka koni i zwierząt. Po kilkunastu latach w dużym mieście przeniosła się na wieś aby stworzyć ośrodek hipoterapii i jazdy konnej. Tak powstała Koniczynka w Krępie Kaszubskiej, w której, wraz z mężem, zaraża bakcylem pasji końskiej dzieci, młodzież i dorosłych - również osoby niepełnosprawne...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1644 PLN z 6407 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

25%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2013.

Wiata Simona – ciepło i pasja - konie

O projekcie

Weź udział w rozwoju miejsca przyjaznego hipoterapii i nauce jazdy konnej. Wesprzyj projekt, który uczyni oczekiwanie na jazdę konną lub hipoterapię przyjemniejszym dla uczestników, a widzom i gościom da komfort podziwiania swoich pociech w czasie zajęć.


Wiata Simona
to miejsce, w którym odbywać się będzie edukacja tolerancji poprzez integrację dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych miejsc kraju, w różnym wieku, różnej narodowości i różnego pochodzenia oraz osób niepełnosprawnych. Będzie to miejsce, dzięki któremu, nie tylko jeźdźcy, będą mogli w lepszych warunkach podziwiać piękno koni i jazdy przy kawie, herbacie i przepysznych daniach przygotowywanych na miejscu przez właściciela ośrodka i pasjonata kuchni.

Koniczynka
to mały, kameralny ośrodek hipoterapii i jazdy konnej znajdujący się w Krępie Kaszubskiej w woj. pomorskim (między Lęborkiem a Łebą). Prowadzimy hipoterapię czyli terapię przy pomocy konia dla osób niepełnosprawnych oraz uczymy i doskonalimy jazdę konną dzieci, młodzieży i dorosłych.

To nasza pasja i staramy się zarażać nią innych. Stworzyliśmy infrastrukturę ośrodka, mamy też halę, na której możemy prowadzić hipoterapię i jazdy konne regularnie, niezależnie od pogody.

Do pełni szczęścia brakuje nam, a właściwie dzieciakom i ich rodzicom, jedynie miejsca, gdzie mogliby usiąść w cieple, napić się gorącej herbaty, zjeść coś dobrego... I przy okazji móc obserwować przez okno postępy podczas jazdy swoich dzieci, znajomych. … Mamy już takie miejsce – jest to postawiona przez nas solidna wiata, w którą  trzeba wstawić okna i ją obudować…. Nazwiemy ją „Wiata Simona”.

Simon,
a właściwie Simoni, to koń wspaniały, cierpliwy, ufny. Ulubieniec dzieci i dorosłych. Wspaniały towarzysz rajdów, terenów i jazd na padoku. Koń, którego niedawno straciliśmy, a który z pewnością biega teraz po "niebieskich łąkach", nadal kochany przez wszystkich.

Co roku, podczas Wakacji w siodle, odwiedza nas wielu młodych jeźdźców z całej Polski oraz spoza granicy naszego kraju. To wspaniałe połączenie realizacji pasji z nauką tolerancji.

Jeżeli chodzi o jedzenie, to gwarantujemy, że będzie pyszne, bo robione z sercem i pasją przez właściciela ośrodka Grześka :)

Prosimy o wspracie zabudowy wiaty. Poniżej schemat zabudowy przodu wraz ze zdjęciem wiaty (zabudowa dotyczyć będzie wszystkich czterech ścian).


Zapraszamy na nasze strony:
www.koniczynka.eu
www.facebook.com/koniczynka.konie

Pozdrawiamy i z góry serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którym umieścimy specjalne, dodatkowe podziękowania (po wyrażeniu zgody mailowo) na stronie www.koniczynka.eu oraz naszej stronie facebookowej www.facebook.com/koniczynka.konie

Gosia i Grzesiek Tuszyńscy
Koniczynka

PS. Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia poglądowe, żebyście zobaczyli, jak wiata wygląda teraz i mogli łatwiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała po przebudowie :)

Wizualizacja zewnętrzna

 

A poniżej wizualizacja wstępna jak będzie można odpocząć :)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2013 20:08