Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Poznańska Scena Młodych

Poznańska Scena Młodych

Poznań, Poland

Poznańska Scena Młodych to projekt edukacyjny Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania w ramach którego w Piwnicy Artystycznej przy Zespole Szkół Komunikacji działa “otwarta szkoła talentów”. Podstawą działań są regularne lekcje śpiewu oraz praca nad koncertem finałowym. Do tej pory Scena przygotowała 6 koncertów, w których wzięły udział dziesiątki młodych ludzi, nie tylko z Poznania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

631 PLN z 10000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.01.2016.

Poznańska Scena Młodych - Koncert w Warszawie

O projekcie

Zbieramy środki na pokrycie kosztów koncertu Poznańskiej Sceny Młodych w Muzeum Powstania Warszawskiego. 22 stycznia 2016 r. w dniu 95-tych urodzin K.K. Baczyńskiego zagramy koncert do słów jego poematu "Wesele poety".

Jeśli chcesz nas wesprzeć, ale nie wiesz jak - skontaktuj się z nami! Anna Zalewska-Powalisz tel. 796 848 555.

“Wesele poety” to koncert Poznańskiej Sceny Młodych przygotowany w 2014 r. z okazji 70-­tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Poemat Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zabiera słuchaczy w niezwykłą podróż po świecie wyobraźni. 

Naszym wielkim marzeniem jest zagranie koncertu "Wesele poety" w Warszawie.

 

Muzyka do “Wesela Poety” powstała w latach 80-­tych ubiegłego stulecia, napisana  dla Anny Zalewskiej-Powalisz, obecnej dyrektor Poznańskiej Sceny Młodych i reżyserki koncertu. Od tamtego czasu suita byla wielokrotnie wykonywana i opracowywana stając się bardzo osobistą wypowiedzią artystki, która dziś dzieli się nią ze swoimi podopiecznymi.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Po długich staraniach udało nam się uzyskać zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zagrać w niezwykłej przestrzeni Sali pod Liberatroem. Już dziś zapraszamy na nasz koncert zaplanowany na 22 stycznia 2016. Wstęp wolny.

Na co potrzebne są pieniądze?

Potrzebujemy wsparcia na pokrycie technicznych kosztów naszego występu. Potrzebujemy sceny, oświetlenia, nagłośnienia. A wymagania mamy niemałe - w niektórych pieśniach śpiewa jednoczenśnie 16 wokalistów, a zespół muzyczny liczy 6 osób. Naszym koncertom towarzyszą też wizualizacje - musimy więc wynająć odpowiedni sprzęt do projekcji.

Poznańska Scena Młodych

Poznańska Scena Młodych to projekt edukacyjny Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania kierowany przez Annę Zalewską-Powalisz w ramach którego w Piwnicy Artystycznej przy Zespole Szkół Komunikacji działa “otwarta szkoła talentów”. Kierownikiem muzycznym Sceny jest Krzysztof Powalisz - muzyk, nauczyciel, jazzman. Podstawą naszych działań są regularne lekcje śpiewu oraz praca nad koncertem finałowym. Do tej pory Poznańska Scena Młodych przygotowała 6 koncertów, w których wzięły udział dziesiątki młodych ludzi, nie tylko z Poznania.

W podziękowaniu za wsparcie

Dla wspierających przygotowaliśmy ciekawe nagrody i upominki - od skromnego podziękowania czy kartki pocztowej z Warszawy przez płyty z nagraniem naszego koncertu w Radiu Merkury Poznań, aż po zaproszenie na specjalny kameralny koncert w Piwnicy Artystycznej, w której odbywamy większość naszych prób. 

Za 25 zł - kartka z Warszawy

Za 50 zł - płyta CD z nagraniem koncertu w Radiu Merkury Poznań

Za 75 zł - torba z fajnym nadrukiem od Janka Szopy

Za 110 zł - reprint pierwszego wydania "Wesela poety"

Oryginalny maszynopis z dopiskami Baczyńskiego pochodzi ze strony polona.pl

Za 120 zł - płyta z autografem Adama Struga ("Adieu" lub "Mysz")

Za 250 zł - miejsca honorowe na koncercie w Warszawie

Za 300 zł - podwójne zaproszenia na specjalny koncert w Poznaniu - koncert odbędzie się 5 lutego o g. 19:00

Zachęcamy też firmy i instytucje do wspierania naszego projektu - Państwa logo umieścimy w naszych materiałach, wyświetlimy na ekranie po koncercie i dołożymy wszelkich starań, aby usłyszał o Państwu szeroki świat. W sprawach związanych ze sponsoringiem prosimy kontaktować się z Anną Zalewską-Powalisz e-mail: orliczko@gmail.com.

10 000 i więcej!

Dziesięć tysięcy złotych to minimum jakie musimy uzyskać aby zapewnić przyzwoite warunki techniczne naszego występu. Jeśli uzbieramy więcej - będziemy mogli wypłacić skromne honoraria wszystkim młodym artystom biorącym udział w koncercie.

Skontaktuj się z nami

Odwiedź nas na Facebookufb.com/PoznanskaScenaMlodych

Jeśli chcesz jakoś pomóc np. zaoferować nagrody do projektu napisz do Witka: witold.zalewski@gmail.com

zdjęcia: Piotr Baczewski, zdjęcia MPW:wikia.com CC:BY Boston8

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.01.2016 21:09