Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Węgiel International Student Film Festival

Węgiel International Student Film Festival

Katowice, Polska

Węgiel International Student Film Festival to wydarzenie niezwykłe, organizowane z ogromną pasją przez studentów II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i TV im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 14-15 kwietnia.

kontakt: wegielstudentfilmfestival@gmail.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3427 PLN z 3000 PLN

105 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

114%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2016.

Węgiel - studencki festiwal filmowy

O projekcie

Chcemy razem z Tobą zorganizować 13. edycję Węgiel International Studentent Festival, która odbędzie się w Katowicach 14-15 kwietnia 2016 roku. Miejscem festiwalowych pokazów będzie Kino Kosmos.

Węgiel International Student Film Festival to wydarzenie niezwykłe, organizowane z ogromną pasją przez studentów II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Każdego roku gośćmi festiwalu są osobistości związane z polskim kinem. W tym roku będą to prof. Bogdan Dziworski, Mateusz Damięcki, Grzegorz Jaroszuk oraz Zofia Jaroszuk.

Na nasz festiwal składają się m.in.:

KONKURS FILMÓW FABULARNYCH: Konkurs etiud i filmów studenckich.
KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH: Konkurs etiud i filmów studenckich.
DNI OTWARTE Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ
WARSZTATY FILMOWE m.in. dotyczące crowdfundingu

 

autorka plakatu: Martyna Kowalczuk

Główną  ideą  naszego  festiwalu  jest  prezentacja  twórczości  studentów wyższych  szkół filmowych  oraz  wymiana  międzynarodowych  doświadczeń. Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do obserwacji techniki  i  rzemiosła  kolegów.  Daje  możliwość wymiany zdań  na temat prezentowanych  poglądów  i  strony artystycznej filmów.  Pozwala zostać docenionym  przez  profesjonalne jury i  liczną publiczność.

Festiwal zostanie zorganizowany na zasadzie konkursu, w którym swoje dokonania będą mogli zaprezentować studenci szkół filmowych. Działania te pozwolą przyciągnąć uwagę szerszej publiczności i zaprezentować jej osiągnięcia młodego kina, tworzonego przez studentów zarówno polskich jak i zagranicznych. Ponadto festiwal stanie się platformą do wymiany myśli twórczych, techniki, rzemiosła młodych artystów oraz do nawiązania współpracy pomiędzy wyższymi uczelniami filmowymi.

          Zależy nam na:

  • zaprezentowaniu filmów młodych twórców, zarówno polskich jak i zagranicznych szerszej publiczności,
  • promocji szkół oraz środowisk artystycznych działających na terenie śląska,
  • stworzeniu platformy do wymiany doświadczeń, myśli, techniki, rzemiosła młodych artystów,
  • organizacji warsztatów dotyczących produkcji filmowej prowadzonych przez
    profesjonalnych twórców światowej kinematografii,
  • promocji młodych artystów.

Festiwal jest co roku organizowany przez studentów II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.
Przez to, że przedsięwzięcie corocznie realizuje inna grupa ludzi, festiwal jest pełen energii i nowych pomysłów (jednym z nich jest właśnie przeprowadzenie crowdfundingu).

Koordynatorami projektu są Anna Latos oraz Michał Hudzikowski, pracownicy Wydziału Radia i Telewizji UŚ, których możecie zobaczyć w filmie zamieszczonym u góry.

 

Jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia celu. Do zamknięcia budżetu brakuje już tylko 3000 zł - tyle dzieli nas od profesjonalnego przygotowania tegorocznej edycji festiwalu.

Festiwal skierowany jest do wszystkich miłośników młodego kina, a uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach bezpłatne. Stawiamy nie tylko na atrakcyjny repertuar, ale także na edukację w zakresie sztuki filmowej. W tym roku naszym uczestnikom chcielibyśmy zaproponować interesujące warsztaty z produkcji filmowej adresowane zarówno do studentów szkół filmowych jak i uczniów, których pasją jest film. Uzyskane środki pozwolą nam zorganizować profesjonalne warsztaty, a przede wszystkim umożliwią zaproszenie osób aktywnie działających w branży. Dzięki dodatkowym środkom zapewnimy profesjonalne warunki twórcom i naszym gościom oraz niepowtarzalną atmosferę, dzięki której uczestnicy będą do nas wracać.

 

Postanowiliśmy wyjść z ideą wydarzenia do osób, które chciałyby włączyć się do organizacji studenckiego festiwalu filmowego. Zdecydowaliśmy się na tę formę pozyskania środków, ponieważ jako młodzi ludzie jesteśmy przekonani o sile internetu jako narzędzia w realizacji marzeń. W ten sposób mamy nadzieję dotrzeć do społeczności kinomanów i zarazić ich naszym pomysłem, przy okazji dziękując za pomoc i zaangażowanie gryfnymi nagrodami :)

Spot jednej z ostatnich edycji:

 

e-mail: wegielstudentfilmfestival@gmail.com

strona internetowa

Koordynator festiwalu: Michał Hudzikowski

  • tel. +32 258 24 20 wew. 125
  • E-mail: wff@us.edu.pl

 

Mieszkańców Śląska zapraszamy po odbiór nagród do Kina Kosmos w czasie trwania festiwalu. Osobom spoza Śląska oraz tym, którym nie uda się dotrzeć w kwietniu do Katowic, nagrody wyślemy pocztą.

Media o Twoim projekcie:

POMÓŻ ZORGANIZOWAĆ WĘGIEL ISF

www.polishdocs.pl | 2016-03-24

Kolejna edycja Węgiel International Student Festival odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia. Jeśli chcesz przyczynić się do organizacji wydarzenia, wesprzyj Festiwal finansowo na platformie PolakPotrafi.pl.

Akcja crowdfundingowa dotycząca Węgiel International Student Film Festival

www.us.edu.pl | 2016-03-08

Filmy studenckie z całego świata, warsztaty poświęcone branży filmowej i osobistości polskiego kina – to wszystko dla uczestników kolejnej edycji Węgiel International Student Film Festival przygotowują organizatorzy – studenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Aby móc zrealizować festiwal na najwyższym poziomie, w tym roku po raz pierwszy zainicjowali akcję crowdfundingową na portalu Polak Potrafi. Do zamknięcia budżetu festiwalu studentom brakuje 3000 zł. Tegoroczną edycję może wspomóc każdy, uzyskane środki pozwolą na organizację profesjonalnych warsztatów oraz zaproszenie osób aktywnie działających w branży filmowej.

Węgiel International Student Film Festival

www.silesiakultura.pl | 2016-03-08

Filmy studenckie z całego świata, warsztaty poświęcone branży filmowej i osobistości polskiego kina. 14 i 15 kwietnia w katowickim Kinie Kosmos po raz trzynasty odbędzie się Węgiel International Student Film Festival organizowany przez studentów Organizacji rganizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Stwórzmy razem Węgiel International Student Film Festival 2016 | PolakPotrafi.pl

mariacka.eu | 2016-03-07

Chcemy razem z Tobą zorganizować 13. edycję Węgiel International Studentent Festival, która odbędzie się w Katowicach 14-15 kwietnia 2016 roku. Miejscem festiwalowych pokazów będzie Kino Kosmos.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2016 21:09