Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Syrena

Teatr Syrena

Warszawa

Teatr Syrena to stołeczny teatr muzyczny, istniejący od 1945 roku. Swą artystyczną karierę związały z nim takie sławy jak Irena Kwiatkowska, Hanka Bielicka, Adolf Dymsza czy Violetta Villas.
Tu debiutowali Piotr Fronczewski i Zdzisław Maklakiewicz. Oprócz spektakli musicalowych, przedstawień muzycznych oraz koncertów, Syrena prowadzi szeroką działalność z zakresu edukacji kulturalnej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9202 PLN z 25000 PLN

51 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

36%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.09.2019.

Pomóż nam zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci!

O projekcie

 

 

Co roku w warsztatach Teatru Syrena uczestniczyło 70 dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Ósma edycja warsztatów nie dostała dofinansowania MKiDN. Sprawmy razem, by w zajęciach mogły wziąć udział wszystkie dzieci.

 

Od 2012 roku w siedmiu edycjach warsztatów teatralnych w Teatrze Syrena wzięło udział łącznie 1350 dzieci. Dla wielu z nich to początek przygody z teatrem (zobacz, co Lenka mówi o  tym w filmie). Co roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w warsztatach uczestniczyło 70 dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Nie wyobrażamy sobie, żeby w tym roku ich zabrakło. Potrzebujemy waszego wsparcia, ponieważ po raz pierwszy nie przyznano nam dotacji na organizację zajęć. Potrzebujemy dodatkowych 25 000 złotych, by tegoroczne warsztaty mogły objąć i te dzieci. Za zebrane pieniądze kupimy materiały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów, opłacimy dodatkowych prowadzących i dedykowanych opiekunów.

 

Jak wyglądają warsztaty?
Zajęcia będą się odbywały w 3 kategoriach wiekowych, 8 grupach zajęciowych:
1)    Uczymy się Teatru - warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5 - 7 lat
2)    Tworzymy Teatr - warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 8 -10 lat
3)    Jesteśmy Teatrem - warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 8 -12 lat
W każdej z grup będą miejsca dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej.  Cykl spotkań w ramach warsztatów „Uczymy się Teatru” i „Tworzymy Teatr” składa się z sześciu 4-godzinnych zajęć, podczas których dzieci poprzez zabawę poznają magiczny świat teatru. Każde ze spotkań dzieli się na dwie części: spotkanie z opiekunem grupy - aktorem teatru Syrena, który pracuje z dziećmi nad warsztatem aktorskim na podstawie wybranych wierszy i prozy dostosowanej do wieku uczestników oraz gościem specjalnym z dziedziny teatru (w tym roku zaprosimy między innymi tancerkę Polskiego Baletu Narodowego, lalkarkę i kostiumografa). Warsztaty „Jesteśmy Teatrem” to cztery 4-godzinne zajęcia, siłami uczestników i profesjonalistów powstanie  przedstawienie.

 

 

W trakcie zajęć dzieci zwiedzą zakamarki Teatru Syrena, poznają jego historię, odwiedzą pracownie, w których powstają dekoracje, kostiumy i scenografia, zobaczą garderoby, pracownię charakteryzatorów. Dzieci będą miały też okazję poznać tajniki makijażu teatralnego oraz dowiedzą się, w jaki sposób i przy użyciu jakich materiałów, powstają sceniczne blizny. Podczas warsztatów uczestnicy będą również pracować nad kostiumem, który później zostanie wykorzystany w pokazach finałowych w każdej z grup.
Dokładny program warsztatów znajduje się na naszej stronie internetowej:
https://www.teatrsyrena.pl/warsztaty.html

 

 

Kto weźmie udział w bezpłatnych warsztatach?
Do dzieci w trudnej sytuacji życiowej dotrzemy za pośrednictwem Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz domów dziecka, z którymi współpracowaliśmy przy poprzednich warsztatach. Do wychowanków tych placówek skierujemy konkurs, w którym nagrodą będzie bezpłatny udział w zajęciach. Zadaniem konkursowym będzie stworzenie awersu biletu teatralnego (ozdobnej strony), który swoją tematyką nawiązywać będzie do jednej z bajek z repertuaru Teatru Syrena („Kot w butach”, „Królowa Śniegu”, „Dzieci z Bullerbyn”).
Regulamin konkursu:                                      
https://www.teatrsyrena.pl/aktualnosci/konkurs-warsztaty-teatralne.html?fbclid=IwAR1DcCM2NtqRnFxIqt-D9PEk8nRrLsYp3cTPpkQJmVnfwvYOo7oisJZjKg0

 

Dziękujemy za wsparcie!

 

 

Na co wydamy pieniądze ze zbiórki?

 

Strona Teatru Syrena: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=teatr+syrena

 

Nasz fanpage: https://www.facebook.com/teatrsyrena/

 

Jeśli chcesz się z nami skontaktować pisz na adres: zbiorka@teatrsyrena.pl

 

 

Nagrody
Nagrody materialne wyślemy do 30 dni po zakończeniu zbiórki (+ czas wysyłki).

 

Płyta z przebojową muzyką ze spektaklu „Hallo Szpicbródka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. To wyjątkowa okazja, żeby jej posłuchać, bo spektakl grany będzie jeszcze tylko kilka razy w przyszłym sezonie.

 

 

3 zdjęcia z wybranego spektaklu z aktualnego repertuaru Teatru Syrena (format10x15) z podziękowaniem. Wybierz spektakl z listy na naszej stronie, a my wyślemy zdjęcia. https://www.teatrsyrena.pl/spektakle.html?idk=0

 

Zdjęcie zespołu „Rodziny Addamsów” z autografami - wyjątkowe zdjęcie podpisane przez członków rodziny Addamsów (format15x21).

 fot. Kasia Chmura

 

Dwuosobowe zaproszenie na spektakl finałowy grupy warsztatowej „Jesteśmy Teatrem” - 15 grudnia (duża scena Teatru Syrena). To będzie niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć wyniki pracy dzieci.

 

 

Warsztaty teatralne będą się odbywały w 3 kategoriach wiekowych, 8 grupach zajęciowych. Wybierz odpowiednie warsztaty dla swojego dziecka z naszej strony internetowej: https://www.teatrsyrena.pl/warsztaty.html

 

Wyjątkowa wycieczka po Teatrze Syrena dla Ciebie i Twoich dwóch przyjaciół. Zapraszamy na wyprawę do wnętrza teatru. Zwiedzisz go od kulis, posłuchasz opowieści o dawnych i obecnych gwiazdach Syreny: Irenie Kwiatkowskiej, Adolfie Dymszy czy Violetcie Villas. Na trasie zwiedzania znajdą się m.in. scena, magazyn kostiumów, rekwizytornia i pracownia charakteryzatorska. Termin wycieczki do ustalenia z naszym teatralnym przewodnikiem. Grupa liczyć będzie maksymalnie 9 osób.

 

Personalizowane podziękowanie od aktorów - nagramy film, w którym aktorzy Teatru Syrena osobiście podziękują Ci za pomoc. Dostaniesz film na podany adres email. Jeśli wyrazisz zgodę, film zostanie opublikowany na naszym Facebooku.

 

Podwójne zaproszenie na próbę generalną musicalu „Rock of Ages” (11 września) - to jedyna okazja, żeby przekonać się jak wygląda próba generalna niedostępna dla publiczności.

 

Podówjne zaproszenie na pokaz przedpremierowy „Rock of Ages” (12 września) - to niezwykła szansa, żeby zobaczyć spektakl jeszcze przed premierą.

 

 

Loża dla 4 osób z cateringiem na wybrany spektakl repertuarowy Teatru Syrena - dokładny opis: https://www.teatrsyrena.pl/loza.html Prosimy o uzgodnienie terminu z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Loża będzie udostępniania w miarę wolnych miejsc. Oferta nie dotyczy spektakli premierowych, gościnnych i specjalnych.

 

Aktorzy zrobią sobie z Tobą selfie na scenie Teatru Syrena po wybranym spektaklu. Prosimy o zgłaszanie chęci wykonania zdjęcia, co najmniej na dzień przed planowanym spektaklem.

 

Torba płócienna ze spektaklu „Czarownice z Eastwick"

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Południe z Animuszem: warsztaty w Teatrze Syrena

www.rdc.pl | 2019-08-19

Ósma edycja warsztatów teatralnych w Teatrze Syrena, w których do tej pory wzięło udział łącznie 1350 dzieci, w tym 70 dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Opowiedziały o tym: Beatrycze Łukaszewska – aktorka Teatru Syrena i Zuzanna Miladinović – koordynatorka zbiórki na warsztaty teatralne.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.09.2019 22:10