Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Usłyszeć Afrykę

Fundacja Usłyszeć Afrykę

Warszawa

www.uslyszecafryke.org

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3035 PLN z 2500 PLN

17 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

121%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2015.

Wakacje bez granic

O projekcie

Klub "Bez Granic" - krótka historia i obecne działania

Klub Międzykulturowy „Bez Granic” istnieje od maja 2014 r. Zlokalizowany jest  na pograniczu dzielnic Wola i Śródmieście. Rok temu na portalu Polak Potrafi przeprowadziliśmy zbiórkę na remont lokalu. Wsparło nas wtedy bardzo wiele osób dzieki czemu stworzylismy dla dzieci świetne miejsce do pracy i zabawy.

W ramach klubu "Bez Granic" prowadzimy różne działania dla dzieci i młodzieży w wieku 9-14 lat. Z codziennego pobytu tutaj po lekcjach korzysta 20 młodych mieszkańców z ul. Miedzianej, Siennej, Żelaznej i Złotej. Klubowi stretworkerzy pracują również z dzieciakami w środowisku ulicy.

Z klubem współpracuje blisko 20-osobowa kadra, którą tworzą: wychowawca, psycholog, socjoterapeuta, korepetytorzy oraz instruktorzy zajęć i warsztatów. Zależy nam, by naszym dzieciakom umożliwiać jak najlepsze warunki do rozwoju  psychospołecznego, wspierać procesy wychowawcze i edukacyjne. W tym celu współpracujemy z rodzicami, szkolnymi wychowawcami i pedagogami, pracownikami socjalnymi i asystentami rodzin. W klubie nasze dzieciaki rozwijają swoje talenty i zainteresowania, uczymy je globalnych zależności, by rozumiały świat, w którym żyją i zmieniały go na lepsze.

Klub funkcjonuje w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci w dobie globalizacji”. Jest współfinansowany przez program Obywatele dla Demokracji prowadzony przez Fundację im. St. Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. Środki pochodzą  z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Niestety dotacja nie pokrywa wszystkich potrzeb naszych podopiecznych. 

Cel projektu:

Trwają wakacje. Chcemy naszym dzieciakom, które pozostają w mieście, umożliwić przeżycie jak najciekawiej i najintensywniej tego czasu. Zebrane pieniądze przeznaczymy na spełnienie wakacyjnych marzeń, o których mówią w filmie. Wspólne wyjścia do kina czy na lody to drobne rzeczy, które bez Waszego wsparcia nie będą mogły się zdarzyć. Jeśl uda nam się zakończyć zbiórkę z sukcesem marzenia dzieciaków spełnimy już w sierpniu. Dzięki Wam pójdziemy na pizzę, lody, watę cukrową, do kina i teatru oraz na konie!! Możecie stać się częścią naszej społeczności - tak niewiele potrzeba!

Kolejne cele akcji:

Jeśli zbierzemy 3 000 zł zabierzemy dzieciaki dodatkowo na wesołe miasteczko.

Jeśli zbierzemy 4 000 zł zabierzemy dzieciaki dodatkowo na wesołe miasteczko i na gokarty.

Jeśli zbierzemy 5 000 zł zabierzemy dzieciaki dodatkowo na wesołe miasteczko i na gokarty oraz przez cały sierpień zapewnimy im smaczne i zdrowe podwieczorki.

Jeśli zbierzemy 13 000 zł dodatkowo zrealizujemy marzenie 11-letniej Dominiki i pojedziemy na weekend na Mazury!!

Więcej o nas: 

Jeśli chcesz zobaczyć nas z bliska zapraszamy na stronę: www.klubbezgranic.org lub na Miedzianą 7 do naszego klubu.

Zachęcamy również do obejrzenia:

- reportażu nakręconego o nas przez TVP 2 - link

- naszego filmu - link

odwiedź nas też na 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2015 15:03