Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Warszawski Klub Kolarski

Warszawski Klub Kolarski

Warszawa

Warszawski Klub Kolarski powstał w 2002r.
Od 2005r. nasz klub organizuje Puchar Mazowsza MTB.
Od 2007r. prowadzimy szkolenie młodzieży organizując treningi, zgrupowania i wyjazdy na zawody.
W 2010 roku nasz zawodnik Konrad Gorzelak zdobył mistrzostwo Polski MTB w kategorii juniorów młodszych.
W 2011 roku, z naszej inicjatywy powstała ogólnopolska akcja: Otwarte Treningi MTB - Polska na Rowery.
W 2014 zawodniczka WKK Ola Klimczak wywalczyła tytuł mistrzyni Polski MTB XC juniorek młodszych.
W 2015 roku Klaudia Czabok została wicemistrzynią Polski w juniorkach a Ania Gdańska wicemistrzynią w juniorkach młodszych. Ania dodatkowo wywalczyła brązowy medal górskich mistrzostw Polski nas szosie.
Klub zrzesza 150 zawodników od żaka po mastersa.
WKK jest czołowym klubem MTB szkolącym młodzież w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

maciek.jeziorski

maciek.jeziorski

gornik

gornik


20076 PLN z 20000 PLN

155 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.07.2019.

W drodze na szczyt z WKK

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Tysiące Polaków jeździ na rowerach górskich (MTB). Nasza rodaczka jest byłą mistrzynią Świata i dwukrotną wicemistrzynią olimpijską w MTB. Mimo to nie możemy doczekać się topowych zawodników, którzy przywoziliby medale z imprez rangi mistrzowskich. Aby tak się stało nasza najzdolniejsza młodzież musi rywalizować z najsilniejszymi na świecie: Szwajcarami, Czechami, Niemcami, Duńczykami itd. Dlatego w dniach 11-25 sierpnia chcemy wysłać szóstkę naszych najzdolniejszych zawodników na Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim do włoskiej miejscowości Pila. 

Warszawski Klub Kolarski jest liderem w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży w kolarstwie górskim. Nasi podopieczni co roku zdobywają tytuły mistrzów Polski, medale, puchary na najważniejszych imprezach w kraju. Chcemy z nimi zrobić kolejny krok i podjąć rywalizację na najwyższym europejskim poziomie. 

Na Mistrzostwa Europy do Włoch pojadą najlepiej przygotowani zawodnicy. Na pewno będzie wśród nich Szymon Lachowicz (lider i zwycięzca wszystkich tegorocznych edycji Pucharu Polski MTB), Marianna Żylik, Hania Mazurkiewicz, Maciej Jarosławski, Mikołaj Langer - najlepsi w Polsce zawodnicy w swoim roczniku (2006). Z młodzieżą pojedzie trener, mechanik i fizjoterapeuta. Osoby, które były już w przeszłości na tego typu imprezach i gwarantują profesjonalną opiekę młodym zawodnikom. 

Nasze doświadczenie potwierdza, że start na Mistrzostwach Europy, w gronie najsilniejszych zawodników Starego Kontynentu jest często krokiem milowym w sportowej drodze na szczyt. Młodzież, która uczestniczyła w tej imprezie, zdobywa najważniejsze laury w Polsce i godnie reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. 

To zawodnicy WKK, którzy dziś są w ścisłej czołówce polskiego kolarstwa MTB i peletonu szosowego: Matylda Szczecińska, Konrad Czabok, Miłosz Ośko i Dominik Górak – od kilku dni Mistrz Polski Juniorów w jeździe indywidualnej na czas!

Wyjazd wymaga opłacenia wpisowego, zapewnienia noclegów i wyżywienia dla młodzieży i ich trzech opiekunów przez 2 tygodnie (11-25 sierpnia), transportu 9 osób z Warszawy do Pily i z powrotem. 

Mistrzostwa odbywają się na wysokości 2 tyś. metrów nad poziomem morza. Dlatego przed przystąpieniem do rywalizacji konieczna jest aklimatyzacja do panujących na miejscu warunków.

Chcemy, aby młodzież miała fachową opiekę mechanika i fizjoterapeuty na miejscu czterodniowych zawodów. Każdego dnia rozgrywana jest inna konkurencja (jazda na czas, sztafeta, eliminator i wyścig xc), wymagająca od zawodników idealnego przygotowania kondycyjnego i technicznego. Niezbędna jest perfekcyjna logistyka i opieka nad młodymi zawodnikami i ich rowerami. O sukcesie mogą zadecydować detale takie jak: odpowiednie śniadanie, ciśnienie w oponach czy podany we właściwym miejscu bidon z izotonikiem. Dlatego, bazując na naszym doświadczeniu, wszystko dokładnie zaplanowaliśmy i skalkulowaliśmy.

 

Pomóżmy tym zdolnym, młodym zawodnikom wystartować na Mistrzostwach Europy MTB, aby za kilka lat oglądać ich w relacjach telewizyjnych walczących o najwyższe laury na mistrzostwach świata i Igrzyskach Olimpijskich. 

Zróbmy to razem i wyślijmy naszych najzdolniejszych zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego w dniach 11-25 sierpnia na Mistrzostwa Europy MTB (kolarstwo górskie) do włoskiej Pily.

Wspierając nasz projekt możesz otrzymać od nas m.in:

kombinezon kadry Polski z autografami Mai Włoszczowskiej, Marka Konwy, Bartka Wawaka i Oli Podgórskiej

bidony z autografami m.in. Mai Włoszczowskiej, Marka Konwy czy Zenona Jaskuły, Michała Kwiatkowskiego 

kaski i rękawiczki kolarskie:

spódniczki: 

Za Wasze wsparcie będziemy dziękować na FB, mailowo oraz wysyłając oryginalne przepisy kulinarne polecane przez naszych czołowych zawodników. Bądźcie z nami!

O Warszawskim Klubie Kolarskim więcej można przeczytać na https://www.facebook.com/WarszawskiKlubKolarski/ oraz na stronie www.wkk.waw.pl 

a także możecie śledzić nasze poczynania na https://www.instagram.com/warszawski_klub_kolarski/

W razie pytań piszcie śmiało na kontakt@wkk.waw.pl lub dzwońcie tel. 600452865

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.07.2019 22:10