Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Viweb.pl

Viweb.pl

Kielce, Polska

Jesteśmy małą grupką osób, które chcą zacząć dzielić się swoją widzą w dziedzinie programowania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

215 PLN z 30000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2018.

Viweb.pl - nowoczesna platforma szkoleniowa

O projekcie

Celem projektu Viweb.pl jest stworzenie nowoczesnej platformy szkoleniowej, która ma ułatwić pracę nad umiejętnościami przyszłych programistów. Budowa i funkcjonalności panelu szkoleniowego zostały przystosowane tak, by wspólna praca i nauka sprawiały jak najwięcej przyjemności. Materiały, które znajdziesz w panelu zostały przygotowane z wykorzystaniem dotychczasowych umiejętności i kilkuletniemu doświadczeniu w branży. Projekt ten planujemy już od kilku miesięcy i każdą decyzję przemyśleliśmy kilka razy. Cały system, materiały oraz wszystko co znajdziesz w projekcie tworzymy sami, bez pomocy zewnętrznych firm.

 

Aktualnie nad projektem pracują trzy osoby. Marlena, która zajmuje się grafiką i zawartością merytoryczną naszych tekstów. Michał, który odpowiada za warstwę front-end całego projektu i wsparcie logistyczne. Michał wspiera nas też swoim doświadczeniem, które zdobył na stanowisku front-end developera. Jestem jeszcze ja - czyli Karol, pomysłodawca całego projektu. W zasadzie zajmuję się całą resztą zadań, przede wszystkim funkcjonalnością projektu oraz przygotowaniem materiałów. Do projektu wnoszę swoje kilkuletnie doświadczenie jako back-end developer.

 

Od ponad roku udzielam korepetycji online. Głównym pytaniem, które sobie stawialiśmy było to, w jaki sposób ułatwić i usprawnić naukę programowania dla osób dopiero wchodzących w ten świat. Wykorzystując doświadczenie z prowadzonych lekcji, doszliśmy razem do pewnych wniosków. Najlepiej będzie połączyć trzy metody nauki: materiały wideo, materiały tekstowe oraz korepetycje online. Materiały wideo będą charakteryzować się sporą ilością przekazanej wiedzy teoretycznej w oparciu o zadania praktyczne. Aby szlifować umiejętności, i to w dowolnym miejscu gdzie masz dostęp do internetu, przydadzą się materiały tekstowe. Biblioteka materiałów, bo tak ją nazwaliśmy, będzie wypchana sporą ilością teorii, tłumaczonej w jak najprzystępniejszy sposób. Do każdej części materiału teoretycznego przygotujemy specjalne zadania praktyczne, które pomogą Ci ćwiczyć nad nowymi umiejętnościami. Trzecią metodą i wydaje nam się najważniejszą, są korepetycje online. O zaletach tej metody nie będę się tutaj rozpisywał, bo jest ich całkiem sporo. Najważniejszą jest to, że rozmawiając z nauczycielem możesz w każdej chwili prosić go o pomoc, nawet wtedy, gdy powód wydaje ci się głupi czy błahy. Według nas najlepsze efekty będzie widać w przypadku połączenia wszystkich trzech metod nauki.

 

Warsztaty szkoleniowe czyli wspólne spotkania, na przykład w salach konferencyjnych, gdzie kilka-kilkanaście osób uczymy programowania. Nasze warsztaty mogą troszkę odbiegać od innych, przede wszystkim jakością. Podczas przerabiania kolejnych warstw teorii i praktyki danego języka programowania będziemy robić przerwy, w trakcie których każda osoba będzie mogła zadawać pytania czy prosić o dokładniejsze przerobienie materiału, którego mogła nie zrozumieć. Głównym celem warsztatów jest to, aby osoby przychodzące na nie wychodziły z nową widzą i umiejętnościami. Przewidujemy również specjalny typ warsztatu, na którym będziemy opowiadać o wszystkich gałęziach programowania. Zaprezentujemy i opowiemy również o topowych językach programowania tak, aby pomóc osobom chcącym zostać programistami wybrać odpowiednią ścieżkę rozwoju.

 

Ze względu na to, że wszystko to co opisujemy robimy sami potrzebujemy czasu do realizacji. Po przemyśleniu i planowaniu wszystkiego, doszliśmy do wniosku, że na realizacje potrzebujemy 2-3 miesiące. Czas ten pozwoli nam na dopracowanie panelu i doszlifowanie materiałów. W zakładce z planami poniżej znajdziesz dokładnie to, z czym startujemy i co planujemy rozwijać po starcie.

 

Jesteśmy w trakcie przygotowywania i uruchamiania bloga, na którym będziesz mógł/a monitorować postepy projektu. Będziemy tam opisywać każdy aspekt prac nad panelem, materiałami czy warsztatami. Chcemy, abyś wiedział/a że nie spoczywamy na laurach tylko cieżko pracujemy nad tym, aby wszystko było gotowe na czas.

 

Na początek startujemy z tymi językami programowania i framework'ami które doskonale znamy.

Front-end: HTML, CSS, JavaScript, Bootstrap, JQuery.

Back-end: PHP, MySql, Node.js.

Framework: Laravel.

Dodatki: Github.

W czasie, który sobie określiliśmy, jesteśmy w stanie przygotować materiały z powyższych zagadnień. Jednak na tym nie skończy się nasza praca. Zaraz po wystartowaniu platformy zabierzemy się do przygotowywania materiałów z Symfony, Angular, Codeigniter i wiele innych. Nie chcemy pracować tylko nad językami programowania webowego.  Planujemy znaleźć i zatrudnić osoby które tak jak my będą chciały dzielić się wiedzą z takich języków jak Java, Python czy C++.

 

Aby materiały były najlepszej jakości a warsztaty przeprowadzane na najwyższym poziomie potrzebujemy odpowiednich licencji, sprzętu i materiałów szkoleniowych dla was. W trakcie warsztatów będziecie otrzymywać od nas specjalne drukowane materiały, które możecie zabierać ze sobą. Aby móc w ogóle zacząć nagrywać materiały potrzebujemy odpowiednich licencji do programów które umożliwią nam dostarczanie materiałów w najwyższej jakości. Najważniejszym celem jest przygotowanie odpowiednio wygłuszonych i wyposażonych w odpowiedni sprzęt stanowisk dla korepetytorów tak, aby nic nie przeszkadzało Tobie ani nauczycielowi w pracy nad doskonaleniem Twoich umiejętności.

 

Jedną z dodatkowych funkcjonalności panelu będzie forum. Tutaj zbudujemy społeczność osób skupionych na doskonaleniu swoich umiejętności. Będzie to miejsce, gdzie możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, pracami, czy poszukać kogoś do wspólnego projektu.

 

Jeżli masz do nas jakieś pytania zapraszamy Cię do kontaktu. Najlepiej skontaktować się z nami drogą mailową poprzez nasz główny adres: office@viweb.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2018 22:10