Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

kaczmarczyk.impresario

kaczmarczyk.impresario

Kraków, Polska

Paweł Kaczmarczyk
ur. 8. lutego 1984 roku w Krakowie - polski pianista, aranżer, kompozytor i sideman.

"Słuchając, jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa."Howard Reich - CHICAGO TRIBUNE

Trzeci album artysty "Complexity in Simplicity" wydany dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery. Płyta została uznana "Albumem Roku", a Paweł Kaczmarczyk "Pianistą Roku" (JAZZ FORUM).

Laureat nagrody „Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej” w kategorii „Artysta Roku 2009” oraz zdobywca "Oskarów Jazzowych" - Grand Prix Jazz Melomani w kategoriach: Nowa Nadzieja, Artysta Roku, Album Roku. Był dwukrotnie nominowany do nagrody "FRYDERYK" w kategoriach: Jazzowy Muzyk Roku, Fonograficzny Debiut Roku.

Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA, Indiach, Afryce, Azji i Półwyspie Arabskim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20781 PLN z 20000 PLN

41 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2016.

Vars&Kaper Deconstruction

O projekcie

"Być może jazzu już nie ma i pozostała po prostu muzyka improwizowana, inspirowana wpływami naszych czasów i historii? Być może tam trzeba szukać Świętego Grala kreacji? Gdzieś pomiędzy tym, co nas stworzyło i tym, co tworzymy?"

Kochani, tym razem wraz z moim zespołem Audiofeeling Trio, wziąłem na warsztat  zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddałem je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Ten nowy, niebanalny szlif to spotkanie dwóch stylistyk i zderzenie metody komponowania na żywo z klasycznym dla złotej epoki Hollywood językiem.

Mam nadzieje, ze będzie to dla Was nowe zaskakujące brzmienie i wspomnienie dawnych, pięknych melodii w niebanalnej, hipnotycznej aurze

VARS&KAPER - DeconstructiON to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera, często interpretowanych przez takich gigantów, jak John Coltrane czy Miles Davis, z muzyką tu i teraz. To nie tylko wpadające w ucho piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części wspólnej pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio. Miejsce, gdzie współczesny groove i motoryka trio fortepianowego nie walczą ze sobą o lepsze jutro, ale tworzą naturalny pomost między tym, co stare i tym, co współczesne. Jak Ying i Yang. Wielka równowaga Mocy.

Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Ich kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat 30. do 60. Choć przyczynili się bezspornie do rozwoju amerykańskiego filmu, nazwiska te w samej Polsce nie są szerzej znane. Także fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z trudem wymieniają nazwisko autora tych przedwojennych hitów: Henryka Warsa. Kaper na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii. Jako pierwszy Polak, w 1953 roku zdobył Nagrodę Akademii za najlepszą muzykę w filmie „Lili”.

Celem projektu jest popularyzacja zapomnianych  utworów naszych wielkich kompozytorów Henryka Warsa i Bronisława Kapera ale także pokazanie ich w nowych, niebanalnych aranżacjach i  umiejętnie polączonych z elektroniką i scrach'ami Mr.Krime legendy polskiej sceny DJ - skiej.

 

Mamy już wydawcę, dystrybutorów, menadżerów, którzy zajmą się organizacją koncertów i promocją. Mamy projekt vizualny koncertów - wybitnego VJ-  Huberta Kaszyckiego, który będzie odpowiedzialny za scenografię i wizualizację.

Brakuje nam "tylko" Was i Waszego wsparcia. Jeśli chcecie być współtwórcami tego projektu - SERDECZNIE ZAPRASZAMY-  to dla Was tworzymy i tylko dzięki Wam ten projekt może zaistnieć!

Z naszej strony możemy zapewnić, że damy z siebie 100%!!!

Premiera projektu  odbędzie się na Festiwalu Muzyki Filmowej w Centrum Kongresowym Ice Arena 26.05.2016 r.

Pierwsze wizualizacje / Stage Plan:

Paweł Kaczmarczyk - fortepian

Maciej Adamczak - kontrabas

Dawid Fortuna - perkusja


Celem projektu jest zebranie środków, które zostaną przeznaczone na pokrycie wynajęcia studia nagraniowego, gwarantującego światowe brzmienie płyty, mix, mastering i wydanie/wytłoczenie płyty CD.

Jeśli zebrane środki przekroczą 20 000,00 zł,  pozwoli nam to wyprodukować dodatkowo klip video, koszt w przedziale 5 000,00 do 8 000,00 zł

Odwiedzimy wszystkie najważniejsze ośrodki muzyczne w Polsce a także Europie. 

26.05.2016 - Kraków DJ-VJ, Festiwal Muzyki Filmowej

29.05.2016 - Gdańsk DJ-VJ, Teatr Szekspirowski

04.06.2016 - Wrocław DJ-VJ, Narodowe Forum Muzyki

05.06.2016 - Toruń, Dwór Artusa

12.06.2016 - Warszawa DJ-VJ, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

15.06.2016 - Koszyce (Słowacja)

18.11.2016 - Przemyśl, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek

Jeśli zebrane środki przekroczą 20 000,00 zł,  pozwoli nam to zwiększyć nakład albumu i wyprodukować dla Państwa wideoklip.

Kompozycje:

1. "PO MLECZNEJ DRODZE" (Henry Vars) - "Wielka Droga" 1946
2. "INVITATION" (Bronislau Kaper) - "Invitation", 1952
3. "ACH ŚPIJ KOCHANIE" (Henry Vars) - "Paweł i Gaweł", 1938
4. "JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE" (Henry Vars) - " Zapomniana melodia", 1938
5. "WHILE MY LADY SLEEPS" (Bronislau Kaper) - "Chocolate Soldier", (1941)
6. "NINON" (Bronislau Kaper) - "Zdobyć Cię Muszę" 1933
7. "ALL GOD'S CHILLUN GOT RHYTHM" (Bronislau Kaper) - "A Day at the Races",1937
8. "FOLLOW ME" (Bronislau Kaper) - "Mutiny On Bounty", 1962
9. "PANIE JANIE" (Henry Vars) - "Zapomniana melodia, 1938

www.pawelkaczmarczyk.com

facebook.com/Pawel-Kaczmarczyk-Music-10150151196775217

facebook.com/DirectionsInMusicNights/

e-mail: kaczmarczyk.impresario@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.05.2016 21:09