Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

caritaselk

caritaselk

Ełk

Od ponad 22 lat działamy w sektorze pozarządowym. Prowadzimy działalność opiekuńczą, podejmujemy działania na rzecz potrzebujących, w tym rodziny, dzieci. W ramach naszej działalności prowadzimy m.in. 9 domów dziecka, 3 punkty przedszkolne w Augustowie, Ełku, Giżycku oraz 3 świetlice środowiskowe dla dzieci z rodzin ubogich w Ełku, Piszu i Orłowie. Co roku organizujemy kolonie dla dzieci z Polski oraz Białorusi. Prowadzimy również Warsztaty Terapii Zajęciowej. Starszym oraz chorym pomagamy w zakupie sprzętu medycznego i leków. Prowadzimy 2 Stacje Opieki w Puńsku i Białej Piskiej, świadczące usługi rehabilitacyjne. W Domu im. św. Ojca Pio w Ełku obejmujemy wsparciem bezdomnych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

896 PLN z 10000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2015.

Uśmiech dziecka

O projekcie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą pracowników Caritas Diecezji Ełckiej, za którą stoją setki wolontariuszy Ełckiego Centrum Wolontariatu Caritas oraz Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas. To dzięki nam i przede wszystkim wolontariuszom możliwa jest pomoc dla dzieci z rodzin ubogich, które mieszkają na terenie naszej diecezji. Gdyby nie zaangażowanie młodych ludzi nie byłoby możliwe zorganizowanie tak dużej imprezy, jaką jest Ogólnopolski Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka.

 

Na co zbieramy:

Organizacja wesołego miasteczka (dmuchańce, karuzele…).

Gdzie:

Ełk, plac Jana Pawła II – X Ogólnopolski Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka.

Kiedy:

30 maja 2015

Dla kogo

Mieszkańcy diecezji ełckiej (powiaty ełcki, olecki, gołdapski, giżycki, piski, augustowski, węgorzewski, sejneński, suwalski) – dzieci i młodzież, ok. 20 tys. osób.

O Festynie słów kilka

2005 rok, to wtedy w głowie naszego Dyrektora zrodził się pomysł, by zorganizować ogólnopolski Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka. Skąd ten pomysł? Jednym z celów statutowych Caritas Diecezji Ełckiej jest podejmowanie działań na rzecz rodziny, dzieci, młodzieży. Jesteśmy świadomi tego, że prowadząc działalność charytatywną nie jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb naszych podopiecznych. Nie mniej jednak dokładamy wszystkich starań, by nie pozostali sami, bez wsparcia. Dużo uwagi przywiązujemy do najmłodszych mieszkańców diecezji. Dlatego też ks. Dariusz, po wizycie w jednej ze świetlic oraz rozmowie z jej podopiecznymi, wpadł na pomysł zorganizowania imprezy, dużej imprezy dla dzieci i młodzieży. Imprezy tworzonej z myślą o nich i dla nich. Tak zrodził się pomysł świętowania Dnia Dziecka w ramach jednej z największych imprez plenerowych  w Polsce. Każdego roku korzysta z niej blisko 20 tys. osób, wśród których są nawet goście z Białorusi, Litwy, Obwodu Kaliningradzkiego.

A co na Festynie?

Festyn to dzieci, młodzież i jeszcze raz dzieci i młodzież. Z myślą o nich przygotowujemy liczne atrakcje, w tym m.in. pokazy straży pożarnej, policji, bezpłatną grochówkę, występy przedszkolaków, kącik malucha, itp. Liczne atrakcje sprawiają, że na twarzach naszych podopiecznych pojawiają się promienne uśmiechy i to jest to!!!

Czego jeszcze potrzebujemy?

Dużym powodzeniem w ramach Festynu cieszy się wesołe miasteczko obejmujące m.in. dmuchańce, karuzele, zjeżdżalnie itp. Dlatego też nie może zabraknąć jego i w tym roku. W związku z tym zwracamy się do was z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na wypożyczenie wesołego miasteczka. 

 

Poniżej przedstawiamy relacje z poprzednich festynów.

Materiały dzieki uprzejmości i za zgodą Radia 5

 

 

Dlaczego oczekujemy na Twoje wsparcie?

Wszystkie działania przez nas organizowane oparte są na pomocy i zaangażowaniu innych osób. Bez nich, bez ich dobrej woli nie bylibyśmy w stanie zrealizować żadnej ideii. Jednak nie możemy załamać rąk i powiedzieć, że się nie da. Twoje wspracie jest niezbędne do tego, by sprawić radość na twarzach tysięcy dzieci. Nie ma innej możliwości pozyskania środków finansowych na organizację wesołego miasteczka dla tak dużej liczby osób. Głównie ze względu na ponadregionalny charakter imprezy.

Co zrobimy, jak nazbieramy więcej?

Nadwyżka środków zgromadzonych na portalu zostanie przeznaczona także na dzieci, a dokładnie na dodatkowe zajęcia w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez ełcką Caritas w Ełku, Orłowie oraz Piszu. Wśród zajęć, które będziemy chcieli przeprowadzić wymienić można patchwrokowe albumy rodzinne. Tak  więc wszystkie środki trafią do dzieci.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2015 15:03