Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tchoukball Ursus Rybnik

Tchoukball Ursus Rybnik

Rybnik, Polska

Drużyna młodych ogarniętych pasją zawodników z Rybnika grających w tchoukball . Dzięki ciężkiej pracy trenera Artura Stelmaczonka i zawodników bardzo szybko zaznaczyła swoją obecność na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Aktualni mistrzowie Polski w odmianie halowej jak i na piasku.
Dziesiąta drużyna Europy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2884 PLN z 8000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

36%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2016.

Tchoukball Ursus Rybnik na Mistrzostwach Europy.

O projekcie

Cel jest prosty:

Reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w tchoukballu organizowanych przez Międzynarodową Federację Tchoukballu (FITB).

Mistrzostwa odbędą sie 2-7 sierpnia 2016 roku w Jiczynie w Czeskiej Republice.

Koszt uczestnictwa w 6-dniowym turnieju wynosi 335 euro/osoba (wpisowe, zakwaterowanie, wyżywienie). Nasza drużyna Tchoukball Ursus Rybnik wspiera kadrę żeńską i męską 15 osobami, więc potrzebujemy 5050 euro na udział w mistrzostwach Europy. 

Wspaniały hokeista Mariusz Czerkawski  powiedział : „Sukces Zbigniewa Bródki pokazuje, jak wiele sportowiec w Polsce musi poświęcić, aby spełnić marzenia.” - Ten cytat dobrze wpisuje się w obecną sytuację naszej drużyny. Nawet jeśli zbudujemy i doskonale wytrenujemy wspaniałych żądnych zwycięstw zawodników, to i tak nie pojedziemy na Mistrzostwa Europy bez odpowiednich środków. 

 

Tchoukball Ursus Rybnik

 

Ursusa tworzą młodzi ludzie, skupiamy się na wzajemnej współpracy , której bazą jest uznawanie wspólnych wartości, wzajemny szacunek i zaufanie. Dzięki solidnej i ciężkiej pracy na treningach możemy z dumą prezentować się nie tylko w swoim otoczeniu, ale także na arenie międzynarodowej.

Organizujemy otwarte treningi,  turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe. Prowadzimy warsztaty, a przede wszystkim kochamy grać w tchoukball. 

 

Tchoukball Ursus Rybnik składa się z dwóch drużyn gimnazjalnych, jednej licealnej i jednej studenckiej, która stanowi trzon reprezentacji Polski.

Kto za tym stoi? 

Trenerem drużyny jest Artur Stelmaczonek, nauczyciel wychowania fizycznego. Człowiek z pasją, zaangażowaniem i konsekwentnym działaniu. Osoba, która spina i motywuje każdego zawodnika do działania. Najskuteczniejszy zawodnik reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy w 2014 roku. 

Dzięki niemu drużyna osiagneła wiele sukcesów w Polsce i zagranicą. 

  • V miejsce na Halver Open 2012
  • I miejsce w Noworocznym Turnieju Tchoukballa, Rybnik 2013
  • V miejsce Prague Open 2013 w Pradze
  • II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Czech w tchoukballu plażowym - Jiczyn 2013
  • II miejsce Surprise Cup, Praga 2013
  • II miejsce Prague Open 2014 w Pradze
  • I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski w tchoukballu plażowym -Rybnik 2014
  • III miejsce na Otwartych Mistrzostwach Czech w tchoukballu plażowym -Jezioro Machovo 2014
  • II miejsce Prague Open 2015 w Pradze
  • I miejsce w Mistrzostwach Rybnika w tchoukballu halowym - Rybnik 2015r
  • V miejsce na Europa Tchoukball Silver Cup w Turynie
  • Siedmiu zawodników Ursusa reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy 2014 w Radevormvald w Niemczech, gdzie Polska uplasowała się na 9 miejscu.
  • I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski w tchoukballu plażowym -Rybnik 2015      
  • II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Czech w tchoukballu plażowym -Jezioro Machovo 2015
  • Mistrz Polski w tchoukballu halowym 2016r.
  • Dziesiąta drużyna Europy - European Winners Cup Rybnik 2016r.

 

 Zawodnicy...

Hubert Cieśliński, kapitan drużyny, ostoja spokoju. Na boisku bardzo "kąśliwy" prawoskrzydłowy. 

Kinga i Nadia Grychtoł, najlepsze defensywne zawodniczki Polski. O nich bez wątpienia można powiedzieć: sukces składa się ze 100% ciężkiej pracy na treningach i 100% wrodzonego talentu. To będą ich pierwsze Mistrzostwa Europy. 

 Piotr Reclik, zawsze zaangażowany na 300%, świetnie radzi sobie na pozycji lewo jak i prawoskrzydłowego. Trener żeńskiej reprezentacji Polski w tchoukballu.

 

 

Agnieszka Mirek, serce naszego zespołu. Rewelacyjna w defensywie, niesamowita intuicja do rozgrywania piłki. Swoją grą całkowicie zasłużyła sobie na reprezentowanie naszego kraju.

 

 

..... i wielu innych. Razem nas jest piętnastu i wszyscy bęziemy walczyć o najlepsze miejsce na Mistrzostwach Europy.

 

Tchoukball

Pod skomplikowaną nazwą tchoukball kryją się nieco mniej skomplikowane reguły gry oraz niezbyt zawiły przepis na rozgrywki. Dwie 7-osobowe drużyny, dwie małe, pochyłe bramki, przypominające trampoliny, piłka wymiarów przybliżonych do piłki szczypiornistów oraz wszechobecny duch fair-play!

Tchoukball to dyscyplina sportowa, której priorytetem jest eliminacja jakiejkolwiek agresji na boisku, zatem promowanie jej to propagowanie określonych, pozytywnych postaw społecznych. Ale również zwyżka kultury osobistej.

 

Jedziemy na Mistrzostwa Europy!!!

Na co wydamy zebrane środki?

Udział w Mistrzostwach organizowanych przez Międzynarodową Federację Tchoukballu (FITB)  dla 15 rybnickich zawodników, jest spełnieniem sportowych marzeń i szansą na otwarcie się przed nami kolejnych drzwi do wielkich rozgrywek. 

Fundusze, które uzyskamy, zamierzamy przeznaczyć na pokrycie kosztów transportu oraz części opłat za udzial w turnieju.

Jeżeli projekt Polak Potrafi przyniesie nam więcej niż zakładamy, za nadwyżkę zakupimy bramki i piłki do gry w tchoukball. Modernizacja naszego sprzętu jest dla nas istotna, ponieważ teraz ćwiczymy tylko na sprzęcie do treningów (bramki kat. B). Zakup lepszych bramek podniesie efektywność naszej gry.

Zapraszamy na  fanpage Ursusa!!!

https://www.facebook.com/TchoukballUrsusRybnik/

Pytania kieruj na:

tchoukursusrybnik@gmail.com

Czekamy na Wasze wsparcie!!!!

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2016 22:10