Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Darek Strychalski

Darek Strychalski

Łapy

Niepełnosprawny biegacz z Łap. Treningowo pokonuje nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Bieganie jest jego pasją, największą przyjemnością i oknem na świat. Jego wielkim marzeniem jest udział w słynnym ultramaratonie LA ULTRA - THE HIGH w Himalajach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8156 PLN z 55000 PLN

91 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2017.

ultramaratON w chmurach

O projekcie

Darek Strychalski

Niepełnosprawny biegacz, który swoimi wyczynami motywuje tysiące ludzi na całym świecie. Mimo że niedowidzi na jedno oko, ma przykurcz prawej ręki i niedowład prawej nogi, nie przestaje walczyć o spełnianie marzeń. O Darku powstał wielokrotnie nagradzany film dokumentalny "Zwycięzca":Dwa lata po pierwszym starcie w Badwater, w lipcu 2014 r. Darek z Waszą pomocą (fundusze na realizację projektu również były zbierane za pośrednictwem portalu Polak Potrafi) w końcu dotarł na metę tego słynnego 217-kilometrowego biegu u progu Doliny Śmierci w USA:Po powrocie z Ameryki Darek postanowił wykorzystać swoje doświadczenie i popularność, by pomagać innym. Założył fundację „Zwycięzca”, pomagającą niepełnosprawnym sportowcom. W ramach działalności Fundacji Darek pomógł m.in. Asi Serdyńskiej, podopiecznej z Poznania, zmagającej się z zanikiem mięśni. O jego „Biegu dla Asi” z Łap do Poznania powstał reportaż TVP:W 2017 r. Darek znów pragnie ruszyć ku przygodzie – tym razem na „Dach Świata”, w Himalaje, by wziąć udział w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie 111-kilometrowym LA ULTRA - THE HIGH.

Opis projektu

Nazywam się Darek Strychalski. W wieku 8 lat zostałem potrącony przez ciężarówkę, w wyniku czego doznałem niedowładu prawostronnego. Przeszedłem kilka operacji, początkowo nie mogłem chodzić, ale po wielu latach rehabilitacji odzyskałem częściową sprawność, a pewnego dnia – pomimo ruchowych ograniczeń – zacząłem biegać. I tak od 15 lat regularnie biorę udział w maratonach, a od jakiegoś czasu również ultramaratonach – biegach na bardzo długich, czasem nawet kilkusetkilometrowych, dystansach. (fot. Jakub Górajek) Do tej pory ukończyłem około 20 ultramaratonów, w tym Spartathlon, Badwater, Ultrabalaton i Bieg Rzeźnika. Przebiegłem też kiedyś treningowo dystans z Łap do Aten oraz charytatywnie – z Łap do Poznania. W 2015 r. po raz pierwszy wystartowałem w biegu LA ULTRA w Himalajach, gdzie biegnie się na wysokości do 5400mnpm, a tlenu w powietrzu jest o 50% mniej. Niestety, już na początku biegu odezwała się stara kontuzja łydki i musiałem zejść z trasy. Po roku wróciłem w najwyższe góry świata, ale i tym razem to one były górą. Na 65 km, po badaniu lekarskim, stwierdzono u mnie drastyczny spadek poziomu tlenu we krwi i zakazano mi dalszego biegu. Od tamtej pory ukończenie LA ULTRA – THE HIGH to moje największe marzenie. Mój powrót w Himalaje ma szansę się spełnić, jednak potrzebuję do tego Waszego wsparcia. (fot. Anna Kamińska) Największym wyzwaniem finansowym jest koszt przelotu z Polski do Indii i z powrotem dla mnie oraz trzyosobowej ekipy (w sumie ok. 20 tys. zł). Kolejnym dużym wydatkiem jest opłata startowa (6500 zł) oraz wynajęcie samochodu wraz z kierowcą, niezbędnych do poruszania się na miejscu i trenowania na odpowiednich wysokościach (do 5400 m n.p.m.) – w Ladakh autem poruszać się mogą tylko lokalni kierowcy. Do tego dochodzą koszty hostelu w Leh, ubezpieczenia i innych niezbędnych elementów logistycznych wyprawy.

Z mojego trzeciego startu w LA UTRA powstanie film, który – mam nadzieję – będzie dla wszystkich wspaniałą pamiątką i motywacją do przełamywania własnych ograniczeń. Koszt produkcji został oszacowany na 20 tys. zł. W sumie, przy najbardziej oszczędnym podejściu, budżet przekracza 50 tys. zł. Zdaję sobie sprawę, że to ogromna kwota, ale wiem też, że spełnienie największego marzenia jest bezcenne... (fot. Anna Kamińska) Moje przygotowania do startu w LA ULTRA – THE HIGH możecie śledzić na profilu facebookowym i stronie internetowej Fundacji, gdzie staram się umieszczać jak najwięcej aktualności i ciekawostek z mojego biegowego życia. Dziękuję wszystkim, którzy będą trzymać za mnie kciuki oraz wesprą mnie w spełnieniu mojego marzenia!

Z wdzięcznością,
Darek

PS Dziękuję również Krzyśkowi Zaniewskiemu CHRISACTIVE za przygotowanie filmiku oraz Przyjaciołom za przygotowanie wspaniałych upominków na potrzeby projektu!

Nagrody

Wspólnie z Przyjaciółmi przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne nagrody w zamian za wsparcie projektu „ultramaratON w chmurach”. Wpłacając określoną kwotę, możecie wybrać m.in. pocztówkę z Himalajów, grę KINGRUNNER. Wygraj maraton!, płytę DVD z filmem z LA ULTRA z imiennymi podziękowaniami, e-book z wyprawy, pakiety startowe na najpiękniejsze polskie biegi, a nawet... wykupić sobie okładkę ze wspólnym zdjęciem z Darkiem w magazynie ULTRA. Te i wszystkie pozostałe upominki znajdziecie w panelu po prawej stronie ekranu. Pamiętajcie, że możecie wybrać kilka nagród jednocześnie!

Ekipa wspierająca


Ania Kamińska – Przyjaciółka Darka i dobry duch Fundacji. Ania towarzyszyła Darkowi na trasie LA ULTRA w zeszłym roku, więc jej doświadczenie będzie bezcenne w realizacji projektu. Poza tym najlepiej z całej czwórki mówi po angielsku, a to w Indiach niezaprzeczalna zaleta!

 


Krzysztof Zaniewski – Filmowiec, biegacz, miłośnik przyrody, ratownik medyczny. Krzysztof będzie towarzyszył Darkowi przez cały pobyt w Himalajach i rejestrował jego przygotowania do biegu oraz sam start. W Himalajach ma nadzieję ująć monumentalną naturę i nieludzki wysiłek na jej tle.

 


Mikołaj Kowalski-Barysznikow – Przyjaciel Darka i jeden z członków ekipy wspierającej z Badwater. Jego doświadczenie z kopania Darka w tyłek w chwilach kryzysu może się okazać kluczowe dla realizacji projektu. Ma lęk wysokości, ale nie odczuwa go w górach.

  

WY – PRZYJACIELE DARKA

Bez Waszego wsparcia Darek nie pojedzie w Himalaje, nie przebiegnie LA ULTRA i nie zrealizuje projektu „ultramaratON w chmurach". Tylko z Waszą pomocą jego marzenie może się spełnić. Dlatego to WY jesteście najważniejszymi ogniwami Ekipy Wspierającej. Dzięki crowdfundingowi (publicznej zbiórce) możecie wesprzeć Darka, nie ruszając się z domu. Wystarczy, że wpłacicie określoną kwotę na jego projekt, wybierając jedną (lub więcej) z nagród, które znajdziecie po prawej stronie ekranu. Team Spirit! 

 

Kontakt

Zapraszamy do odwiedzania i kontaktowania się z nami na profilu Fundacji „Zwycięzca” na facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaZwyciezca oraz zaglądania na naszą stronę internetową www.zwyciezca.org.pl.

 

PARTNERZY PROJEKTU

 

 


 

 

Media o Twoim projekcie:

Niepełnosprawny Polak chce przebiec ultramaraton w Himalajach. „Ultrauparciuch” ma do pokonania 111 km

www.national-geographic.pl | 2017-03-09

Gdy miał osiem lat potrąciła go ciężarów. Dziś Dariusz Strychalski, niepełnosprawny biegacz z Łap, chce przekraczać granice swoich możliwości. Za cel postawił sobie ukończenie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie: La Ultra – The High w Himalajach. Każdy z nas może pomóc w spełnieniu jego marzenia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2017 23:11