Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Sułowski

Adam Sułowski

Warszawa

Jak byłem młody to byłem karateką. Później chciałem zostać piłkarzem, ale przez 7 lat grałem w tenisa stołowego. Później dorosłem do sztang i ciężarów. Miałem krótki epizod z pływaniem, ale grałem w squasha. Gdy zaczęły mnie boleć kolana stwierdziłem, że przebiegnę maraton. Po maratonie zrobiłem triathlon na dystansie IronMan 3,8km pływania+180km jazdy na rowerze+42,2km biegu. Jak dobiegłem do mety to chciałem pobiec jeszcze trochę. Dostałem się na UltraMana w którym startuje tylko 35 uczestników z całego świata na specjalne zaproszenie Organizatora na podstawie nadesłanego CV. Teraz jestem TU!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15542 PLN z 15000 PLN

239 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2014.

Ultra(Vege)Man Triathlon

O projekcie

Mecenat nad projektem

Pomóż mi sfinansować mój projekt odwołujący się do tego jakże długo nie przetartego szlaku w Polskim sporcie. Prawie dwadzieścia lat temu pierwszy Polak wziął udział w triathlonie o magicznej nazwie UltraMan. Osoba, która tego dokonała to legenda polskiego triathlonu, Jerzy Górski.

UltraMan Triathlon to zawody podczas których zawodnik w sumie ma do pokonania 10km pływania, 421km jedzie na rowerze, a na koniec biegnie podwójny maraton. Limit czasowy na pokonanie dystansu łącznie 515km to 36h.

 

W zawodach obowiązuje limit startujących. To wszystko z racji trudności i ogromnego wysiłku ponoszonego przez zawodników. Tym sposobem prawo i możliwość wystartowania w UltraManie ma jedynie 35 uczestników z całego świata na specjalnie zaproszenie Organizatora. Zainteresowani udziałem wysyłają do Organizatora swoje CV sportowe, a tam następuje selekcja osób pod względem ich dokonań sportowych. Po dwóch dekadach otrzymałem jako drugi Polak w historii szansę startu w tych zawodach. Są to zawody niezwykle elitarne i zarazem bardzo ciężkie.

MOJE CELE 

 • 6-8 2014 września ukończyć zawody Ultraman w Walii
 •  Maj 2015 uzyskać kwalifikację do zawodów UltraMan tym razem w Hiszpanii
 • Rok 2016 dostać się na Mistrzostwa Świata w UltraManie na Hawajach
 • Startować jak najczęsciej w zawodach uczących pokory :-)

Jestem dobrze przygotowany na te zawody. Trenowałem na poziomie od 12 do 25h tygodniowo. Na więcej nie starczyło mi czasu, a chęci i power był! W najcięższym momencie przemierzałem około 15km wodzie, jeździłem na rowerze około 400km i biegałem 80km w ciągu tygodnia. Obecnie świetnie znoszę treningi rowerowe na dystansie 200km, czy biegania nawet 42km dziennie. Pod koniec lipca wystartuje Mistrzostwach Polski w pływaniu na 10km, a później zaliczę start kontrolny na dystansie Halfironman 1,9km pływania + 90km jazdy na rowerze + 21km biegu.

 

Nazywam się Adam Sułowski i mam 28lat. Nie jestem żadnym ekspertem ani nawet mędrcem. Jestem praktykiem, ale na bazie tego co wyczytam w książkach i sam doświadczę. Jestem trenerem i instruktorem sportowym, i o zgrozo... magistrem marketingowym

Lubię wyzwania i ekscytuje mnie duży wysiłek fizyczny. ULTRAMAN to zawody, który zainspirowały mnie do prawdziwego działania, pracy nad sobą, robienia rzeczy nierealnych. Sam trening do tych zawodów nauczył mnie już, że liczy się charakter, który można kształtować i dążenie do celu. To tak po krótce bo przez ostatni rok nauczyłem tak dużo, że mógłbym napisać o tym co  najmniej książkę, 3 poradniki, 5 fraszek i 10 wierszy.

Jestem organizatorem odjechanego eventu sportowego, który nazywa się Hunt Run Polowanie na BiegaczyTrasę buduję sam wraz z moimi dobrymi kolegami - inżynierami samozwańcami. Zwijanie i rozwijanie taśmy na odcinku 10km sprawia mi wielką przyjemność chociaż raz zdarzyło się, że musiałem uciekać przed dzikiem na drzewo! Na moją imprezę przyjeżdzają świetni ludzie i dobrze się przy tym bawią. To chyba dlatego, że na mecie w ramach posiłku regeneracyjnego są hamburgery.. Zobacz co tam się dzieje! :-)

 

Wyjazd z kraju z moją ekipą zaplanowanowałem na 1go września 2014 samochodem. W ciągu dwóch dni wraz z ekipą, która będzie mi towarzyszyła w wozie technicznym podaczas zawodów powinien dotrzeć na miejsce zawodów. Moją ekipę stanowią:

 • "Kucharka", czyli moja dziewczyna Natalia - dzięki przygotowywanemu przez nią wege jedzeniu moje mięśnie będą się przeładowywały się szybciej zdrową i pozytywną energią. Nie będę musiał musiał się martwić o jedną z najistotniejszych kwestii, czyli odżywiania - podczas, przed i po wyścigu.
 • Inżynier/Pilot Rajdowy - mój kolega Przemek złota rączka. Przykręci śrubkę w rowerze gdy będzie taka potrzeba, napisze softa, i świetnie poprowadzi wóz techniczny - bo jest licencjonowanym pilotem Rajdowym. Dzięki niemu o trasę i sprzęt nie muszę się martwić
 • EveryThing Manager z główną rolą Fotograf/Kamerzysta dzięki jego obecności będę miał dla Ciebie mnóstwo pamiątek, a dodatkowo jego obecność będzie stanowiła wsparcie dla reszty zespołu.
 • Przydałaby się jeszcze dodatkowo dobra dusza/zając na bieg/kolejny Everything Manager. (zabierzemy takowego gościa jeśli uda się zebrać 18tys. zł)

Spróbuję powalczyć o czas poniżej 28h, ale samo ukończenie tych zawodów będzie już ogromnym sukcesem. Zwłaszcza, że teren po który przyjdzie mi się ścigać obfituje w liczne podjazdy i podbiegi na poziomie nachylenia 25%. Każdy kto kończy te zawody uznawany jest za co najmniej za wybitnego sportowca

 • 15tys zł pomagając mi zebrać tę kwotę zagwarantujesz mi i mojemu Teamowi wyjazd do Walii na zawody. Będziemy kimać w namiotach, a nie w Hotelu ze SPA i odnową biologiczną.
 • 20tys. zł to zagwarantujesz mi zakup dodatkowego sprzętu - nowej pianki, tuning roweru dzięki któremu będę się ścigał z innymi zawodnikami na światowym poziomie. Dodatkowo wyposażę mój team w jednolite stroje.
 • 30 tys. zł zakupię nowy kosmiczny rower czasowy na którym zaoszczędzę mnóstwo sił przed samym biegiem i pojadę szybciej. 
 • 33tys. zł i więcej opłacę wpisowe na zawody Ultraman w Hiszpani i zacznę się do nich przygotowywać jeszcze bardziej profesjonalnie. Na zawody w Hiszpani pojadę, pobiegnę i popłynę spartańską szkoła Piotra Kuryło, czyli z wózkiem.  

W razie, gdy nikt nie wykupi nagrody którą jest statuetka za ukończony wyścig to przekażę ją ciekawej fundacji lub oddam ją na cele charytatywne. Może dla instytucji będzie miała większą wartość niż kurząc się u mnie na ścianie. Jednocześnie uda mi się Twoją dobrą energię przekazać jeszcze dalej. HEJ!

Poniżej na zdjęciu możesz zobaczyć moją oficjalną koszulkę treningową. Jeśli jesteś zainteresowany koszulką Team'ową o podobnym wyglądzie to znajdziesz takową w nagrodach. Napis, który znajdzie się na koszulce Team'owej:

ULTRA(STRĄK)MAN TEAM
Swim 10km Bike 421km Run 84km
www.StrakMan.com

 

Adam w mediach

Media o Twoim projekcie:

UltraMan Triathlon czyli 10km pływania – 421km rowerowania i 84km biegania

www.maratonypolskie.pl | 2014-07-31

UltraMan to elitarne zawody, które odbywają się raz do roku i startuje w nich jedynie 35 zawodników z całego świata. W zawodach mogą wziąć udział jedynie uczestnicy ze specjalnym zaproszeniem od Organizatora. Żeby zdobyć zaproszenie należy wysłać swoje sportowe CV i list motywacyjny. Obowiązuje selekcja i Organizator wysyła zaproszenia do najmocniejszych zawodników, którzy potencjalnie będą w stanie ukończyć te zmagania. Adam będzie pierwszym Polakiem na zawodach UltraMan w Walii i drugim w całej historii tych zawodów na całym świecie. Minęły już prawie dwie dekady odkąd po raz ostatni nasz rodak gościł na tej imprezie.

Szef Hunt Run - Polowania na biegaczy w UltraMan Triathlon! „To wyróżnienie”

www.festiwalbiegowy.pl | 2014-07-31

UltraMan Triathlon czyli 10km pływania – 421km rowerowania i 84km biegania. Ale nie tylko dystans czyni te zawody elitarnymi. Bo odbywaja się one tylko raz do roku i startuje w nich jedynie 35 zawodników z całego świata. W tym roku wśród uczestników będzie także Polak – Adam Sulowski, triathlonista i ultramaratończyk, organizator Hunt Run – Polowania na Biegaczy w JuraParku Bałtów.

Weganin zbiera fundusze na start w najtrudniejszych zawodach - Ultraman

www.viva.org.pl | 2014-07-28

Czy Polak odżywiający roślinami pokona jeden z najtrudniejszych wyścigów wytrzymałościowych? Czy sport na ultra dystansie i dieta wegańska w dzisiejszych czasach są wyznacznikiem bycia z kosmosu? Według jednego z naszych rodaków, który będzie pierwszym Polakiem na zawodach UltraMan w Walii i drugim w całej historii tych zawodów, dieta wegańska to nic nadzwyczajnego. Dieta wegańska jest wręcz jego przewagą nad innymi startującymi w tych zawodach zawodnikami z całego świata.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2014 18:06