Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

GrandmasterFlash

GrandmasterFlash

Warszawa

W ciągu ośmiu lat istnienia, drużyna Grandmaster Flash rozwinęła się z grupy znajomych, rzucających dyskiem w jedną z najlepszych ekip w regionie. Graliśmy na wielu europejskich turniejach trawiastych, na piasku i w hali. Oprócz tego, że na co dzień gramy w dywizji koedukacyjnej, nasi zawodnicy i zawodniczki są ważnymi ogniwami najlepszych polskich drużyn męskich i kobiecych oraz reprezentacji narodowych.

W 2010 roku, jako pierwsza w historii polska drużyna, zagraliśmy na Klubowych Mistrzostwach Świata w czeskiej Pradze, zajmując 32. miejsce na 40 zespołów. W 2014 roku przypadł nam ponownie zaszczyt reprezentowania Polski na WUCC2014 we włoskim Lecco, gdzie mamy apetyt pobić poprzedni wynik!

Poza treningami aktywnie angażujemy się w rozwój polskiej sceny Ultimate poprzez organizację warsztatów, obozów treningowych, Warszawskiej Ligi Ultimate czy największego turnieju plażowego w tej części Europy \\\"Sandslash Dębki\\\".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5506 PLN z 5000 PLN

58 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.08.2014.

Grandmaster Flash na Klubowych Mistrzostwach Świata

O projekcie

 CEL PROJEKTU

Celem projektu jest realizacja naszych marzeń sportowych - wyjazad na Klubowe Mistrzostwa Świata w Ultimate Frisbee. Jesteśmy obecnym Mistrzem Polsk i chcemy pokazać, że w Polsce też gramy na wysokim poziomie. 

O ULTIMATE

Zasady gry w Ultimate nie są skomplikowane. Dwie siedmioosobowe drużyny stają naprzeciw siebie na prostokątnym boisku długości takiej, jak do piłki nożnej, ale nieco węższym. Na obu końcach boiska znajdują się strefy punktowe. Udane podanie do zawodnika w takiej strefie to punkt dla danej drużyny. Z dyskiem nie można biegać – osoba w posiadaniu może jedynie obracać się (piwotować) na jednej nodze, zanim rzuci dysk do innego zawodnika. Strata następuje, gdy dysk zostanie przechwycony przez gracza drużyny przeciwnej, upadnie na ziemię albo wyleci na aut. Wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej punktów.

Ultimate to wyjątkowa dyscyplina, ale wcale nie ze względu na używany w niej plastikowy talerz. Tym, co odróżnia nasz sport od innych gier zespołowych jest idea Ducha Gry (ang. Spirit of the Game), oparta na zasadach fair play i odpowiedzialności. W meczu Ultimate nie zobaczymy sędziów – to sami zawodnicy zgłaszają przewinienia i rozwiązują sporne sytuacje. W przypadku, gdy dwie strony nie mogą dojść do porozumienia, zagranie jest cofane i gra jest wznawiana od ostatniego bezspornego momentu. Wątpliwości zazwyczaj rozwiązywane są szybko i sprawnie, a agresja spowodowana różnicą zdań jest czymś zupełnie niespotykanym. Dzięki temu Ultimate to sportowa rywalizacja w najczystszej postaci. To działa – nawet na najwyższym światowym poziomie.

O NAS – TROCHĘ HISTORII…

Nasza drużyna powstała wiosną 2006 roku. Zaczynaliśmy jako grupa przyjaciół z liceum, ale już po półtora roku było nas kilkanaście osób chcących wspólnie trenować, rozwijać się i osiągać sukcesy. 

W sezonie 2008 dzięki wsparciu i wiedzy Piotrka - dużo bardziej doświadczonego kolegi zza oceanu, który przyjechał na semestr do Polski – zrobiliśmy ogromny postęp i staliśmy się znaczącą siłą na regionalnej scenie ultimate.

Zdobycie Pucharu Polski w 2009 roku dało nam awans do Klubowych Mistrzostwach Świata w Pradze. Był to pierwszy w historii występ drużyny z Polski na turnieju tej rangi, a dla nas samych niesamowicie cenne doświadczenie. Wiedzieliśmy też, że przed nami jeszcze bardzo dużo pracy.

W ciągu kolejnych czterech lat wspólnego grania umocniliśmy swoją pozycję w Polsce i w tej części Europy. Dziś, bogatsi o kolejny krajowy tytuł i o doświadczenia z licznych turniejów za granicą, mamy możliwość ponownie zmierzyć się ze światową czołówką na Klubowych Mistrzostw Świata we Włoszech.

Zajdziecie nas na 
https://www.facebook.com/gmfultimate

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Ultimate to nasza pasja i wkładamy w nią całą naszą energię. Od niemal pięciu lat nieprzerwanie utrzymujemy się w polskiej czołówce – ze wszystkich krajowych turniejów mistrzowskich wracamy z medalami. Regularnie uczestniczymy też w międzynarodowych imprezach najwyższej rangi - zarówno w barwach Grandmaster Flash, jak i w drużynach męskich i żeńskich oraz w kadrze Polski. 

Nasi zawodnicy angażują się w rozwój warszawskiej i polskiej sceny Ultimate. Regularnie urządzamy warsztaty dla początkujących w Warszawie i w innych miastach oraz bierzemy udział w imprezach promujących ultimate. W Grandmaster Flash grają selekcjonerzy reprezentacji Polski, a także organizatorzy Warszawskiej Ligi Ultimate oraz największego plażowego turnieju w Polsce – Sandslash Dębki – który co rok przyciąga drużyny z całej Europy.

Na co przeznaczymy pieniądze?

Udział w WUCC wiąże się z wysoką opłatą drużynową i opłatami zawodniczymi  – około tysiąc euro od osoby. Wyjazd całej drużyny, wraz z turniejem przygotowawczym i strojami to 80 tysięcy złotych. Uzyskane środki przeznaczymy na pokrycie choć części tych kosztów. Zadłużamy się i pracujemy na dwa etaty żeby móc pojechać na turniej naszego życia :).

Jeśli uda nam się uzbierać wiecej niż 100 %, pieniądze przeznaczymy również na wyjazd. Jak widzicie, koszty sa bardzo wysokie... 

Nasze sukcesy

Zobaczcie jak wygrywamy Halowe Mistrzostwo Polski 2012:
autro: Elroy Jetson 


Mistrzowie Warszawy 2014

Mistrzowie Polski 2013

Halowi Mistrzowie Polski 2012 & 2013

Wicemistrzowie Polski 2010 & 2011

Halowi Wicemistrzowie Polski 2011 & 2014

Mistrzowie Warszawy 2011 & 2012

Halowi Mistrzowie Warszawy Mixed 2010, 2011, 2012, 2013

World Ultimate Club Championships 2014

WUCC, czyli Klubowe Mistrzostwa Świata Ultimate (ang. World Ultimate Club Championships) to zawody odbywające się co cztery lata, na których spotykają się najlepsze kluby ze wszystkich kontynentów. Poprzednia edycja, zorganizowana w Pradze, była największym turniejem ultimate w ówczesnej historii. Tegoroczna impreza w Lecco, na której pojawi się ponad 160 drużyn reprezentujących 40 państw świata, znów pobije ten rekord.

-------------------------------------------------------

Bardzo dziękujemy wszytkim, którzy zdecydują się wesprzeć nasz wyjazd. Obiecujemy, że na turnieju damy z siebie wszystko :) . Do zobaczenia na boiskach!

Drużyna Grandmaster Flash

https://www.facebook.com/gmfultimate
ultimate frisbee w Polsce: www.frisbee.pl

Media o Twoim projekcie:

Drużyna Grandmaster Flash na Klubowych Mistrzostwach Świata

www.freestyle.pl | 2014-07-04

Grandmaster Flash – obecni mistrzowie Warszawy i Polski w Ultimate Frisbee będą reprezentować Polskę na Klubowych Mistrzostwach Świata w sierpniu we Włoszech. Teraz zbierają pieniądze na wyjazd na portalu PolakPotrafi.

Mistrzowie Polski z Warszawy zbierają pieniądze w internecie na wyjazd na mistrzostwa świata

www.warszawa.sport.pl | 2014-06-27

- Widzieliśmy, że to fajnie działa w Polsce, inne dyscypliny sportowe też zbierają w taki sposób pieniądze. Udział w mistrzostwach świata to spory wydatek, więc sami też postanowiliśmy spróbować zebrać pieniądze na platformie crowdfundingowej Polak Potrafi - opowiada Wiktoria Maruszczak z drużyny Grandmaster Flash.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.08.2014 18:06