Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Luna Plus

Fundacja Luna Plus

Warszawa, Polska

Fundacja Luna Plus specjalizuje się w projektach kinowych (m.in. 50-lecie Kina Luna w Warszawie, Poniedziałki z Teatrem TV w Kinie Luna, Wyznania Lunatyka - cykl spotkań z reżyserami), projektach operowych wspierających młodych twórców ( m,in. doceniona przez krytyków i znawców opery Scena Młodych w Warszawskiej Operze Kameralnej), a także w prezentowaniu kultury zagranicznej nieznanej polskiej publiczności (m.in. prezentacja uznanego przez krytyków na całym świecie spektaklu „The Tiger Lillies perform Hamlet“ Teatru Republique z Kopenhagi podczas XIX Festiwalu Szekspirowskiego
w Gdańsku).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10000 PLN z 10000 PLN

33 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2016.

UKRAINA! Festiwal Filmowy

O projekcie

Cześć! Привіт!

Organizujemy pierwszy w Warszawie  Festiwal Filmów Ukraińskich UKRAINA! w dniach 20-23 października w Kinie Iluzjon. Oprócz pokazów najważniejszych filmów z Ukrainy z ostatnich lat, w programie mamy spotkania, konkurs na najlepszy film festiwalu oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez Kuchnię Konfliktu. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania się z ukraińską kulturą oraz bliższe poznanie naszego sąsiada.

 

Partnerów i świetnych ludzi zaangażowanych w projekt jest sporo, ale budżet mamy mały (wystarczył na pokrycie podstawowych kosztów: licencji filmów, kosztów technicznych, tłumaczeń filmów, promocji), a zależy nam na tym, żeby w w festiwalu wzięli udział utalentowani ukraińscy twórcy, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc.

 

CEL PROJEKTU

Chcemy zaprosić na festiwal utalentowanych ukraińskich reżyserów filmowych młodego pokolenia, zorganizować ich spotkania w kinie z widzami i zaprosić wszystkich na koncert ukraińskiego zespółu THE HYPNOTUNEZ jako imprezę wieńczącą festiwal. Chcemy stworzyć wydarzenie artystyczne o randze międzynarodowej, a festiwal bez twórców  to jak urodziny bez jubilata. Chcemy, żeby te 4 dni były świętem kultury ukraińskiej w Warszawie.

 

Aby tak się stało, musimy zebrać fundusze na pokrycie kosztów pobytu ukraińskich reżyserów w Warszawie i zorganizowanie koncertu THE HYPNOTUNEZ. Mamy nadzieję, że pomożecie, będą wielkie podziękowania i nagrody!

 

NA FESTIWAL ZAPRASZA ANDRZEJ SEWERYN

 

TERMIN:

Czasu mamy bardzo mało, festiwal rusza 20 października, ale mamy nadzieję, że nam pomożecie i spotkamy się w kinie i na koncercie!

 

KOGO CHCEMY ZAPROSIĆ

 

ZESPÓŁ

THE HYPNOTUNEZ  to prawdziwe uderzenie dźwięku i pozytywnej energii prosto z Ukrainy,  koncertowa „petarda”, doskonałe połączenie swingu, jazzu oraz innych gatunków tanecznych w klimatach retro, z dziką punk rockową werwą i spontanicznością. Klasyczne instrumentarium big bandowe, takie jak choćby kontrabas, puzon czy trąbka w mariażu z „brudnnym undergroundowym brzmieniem, od razu porywa widownię do tańca. W stylu Ukraińców można usłyszeć też pozytywne odniesienia do najlepszych wzorców gatunku, jak choćby Gogol Bordello czy Manu Chao.

 

 

 

 

 

 

REŻYSERZY:

Chcemy zaprosić na festiwal Ostapa Kostiuka, Viktorię Trofimenko i Tarasa Tkatchenko, utalentowanych ukraińskich reżyserów młodego pokolenia. To w końcu dzięki nim możemy zorganizować festiwal filmów ukraińskich!

 

Zobaczcie zwiastuny ich filmów, które zobaczycie na festiwalu:

Ostap Kostiuk, reżyser filmu "Żywy ogień"

 

 

Viktoria Trofimenko, reżyserka filmu "Bracia. Ostatnia spowiedż"

 

 

Taras Tkaczenko, reżyser filmu "Gniazdo turkawki"

 

 

 

INFO O CAŁYM FESTIWALU (SPOILERY)

UKRAINA! Festiwal Filmów Ukraińskich (20-23 października, Kino Iluzjon) to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie. Oprócz pokazów najważniejszych filmów z Ukrainy ostatnich lat, w programie spotkania z gośćmi, konkurs na najlepszy film festiwalu oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez Kuchnię Konfliktu. Wszystkie projekcje filmowe odbędą się w Kinie Iluzjon w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania się z ukraińską kulturą oraz bliższe poznanie naszego sąsiada.

Podczas festiwalu UKRAINA! w kinie Iluzjon zostaną zaprezentowane najciekawsze filmy ukraińskie ostatnich lat, m.in. „Żywy ogień“ Ostapa Kostiuka, „Bracia. Ostatnia spowiedź“ Wiktorii Trofimenko oraz „Przewodnik“ Ołesia Sanina, a także „Cienie zapomnianych przodków“ Sergieja Paradżanowa z 1964 roku. Festiwal UKRAINA! pokaże nie tylko różnorodność tematyczną i gatunkową ukraińskiej kinematografii, wciąż bardzo mało znanej w Polsce, będzie przede wszystkim miejscem spotkania Polaków i Ukraińców.

Jeden wieczór festiwalu poświęcony będzie Ołehowi Sencowi, ukraińskiemu reżyserowi, który po sprzeciwie wobec rosyjskiej aneksji Krymu, został aresztowany w swoim domu w maju 2014 roku, przewieziony do Rosji i po ponad roku spędzonym w areszcie, oskarżony o terroryzm i skazany na 20 lat więzienia. Ołeh Sencow, który zdobył uznanie za debiut fabularny „Gracz“ na Festiwalu Filmowym w Rotterdamie w 2012 roku, jest wspierany przez środowisko filmowców, które walczy o jego uwolnienie. Film Ołeha Sencowa „Gracz” będzie można obejrzeć podczas festiwalu UKRAINA!

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą miłośników kultury ukraińskiej. Jesteśmy Polakami i Ukraińcami, idealistami i kinomanami.

W Fundacji specjalizujemy się  się w projektach wspierających młodych twórców ( m,in. doceniona przez krytyków i znawców opery Scena Młodych w Warszawskiej Operze Kameralnej), a także w prezentowaniu kultury zagranicznej nieznanej polskiej publiczności (m.in. prezentacja uznanego przez krytyków na całym świecie spektaklu „The Tiger Lillies perform Hamlet“ Teatru Republique z Kopenhagi podczas XIX Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku).

A UKRAINA! Festiwal Filmowy tworzą:

Pomysłodawczyni festiwalu, organizatorka Beata Bierońska

Programerka, organizatorka Martyna Lach

Nad PR czuwa Aśka Sawicka

Marketingien zajmuje się Dominika Druch

Grafikę ogarnia Radek

Tłumaczeniami zajmuje się Diana Pushkar

Pomocy we współorganizacji udziela Dmytro Furchak

Techniką opiekuje się Ania Brzezińska

Social media, strona internetowa Klementyna Bohdanowicz

Wolontariuszami opiekuje się Marita Bierońska

Organizator: Fundacja Luna Plus

Współorganizatorzy: Filmoteka Narodowa, Kino Iluzjon, Stowarzyszenie Studentów Ukraińskich w Polsce

Patronat honorowy: Ambasada  Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej

Patronat: Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza

Partnerzy: Związek Ukraińców w Polsce, Ukraina 25.pl, Polska Akademia Filmowa, Europejska Akademia Filmowa, Kuchnia Konfliktu, Misiowe Poranki, Fundacja Ukraińskie Centrum Informacji, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą, Fundacja Nasz Wybór, Ukraiński Dom w Warszawie

Patroni medialni: Planete+, Krytyka Polityczna, Empik, Wschodnik.pl, 5kilokultury, Aktivist, Kino, Milvai, Reader’s Digest, Kontynent Warszawa, etnosystem.pl, korporacja ha!art, HIRO, Co Jest Grane 24.pl, TOK FM

 

DOŁĄCZCIE DO NAS NA FB:

POZDROWIENIA OD ZESPOŁU THE HYPNOTUNEZ!

 

 

  I KILKA KLIPÓW THE HYPNOTUNEZ:

 

Media o Twoim projekcie:

Program na UKRAINE

cinema.pl | 2016-10-06

Przedstawiamy program Festiwalu Filmów Ukraińskich UKRAINA! Festiwal odbędzie się w dniach 20 – 23 października w Kinie Iluzjon w Warszawie i jest to pierwsza tego typu impreza odbywająca się w stolicy. W programie znajdą się najciekawsze produkcje filmowe ostatnich lat, które poruszyły Ukraińców lub zaistniały na festiwalach filmowych na świecie. A także warsztaty kuchni ukraińskiej i spotkanie dla dzieci przygotowane przez lubianych i nagradzanych animatorów z Misiowych Poranków. Trwa również zbiórka pieniędzy na koncert zespołu The Hypnotunez na portalu polakpotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2016 22:10