Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mirosław Bołdys

Mirosław Bołdys

Żory, Polska

Z zawodu inżynier budownictwa z zamiłowania od najmłodszych lat pasjonat kolarstwa. Od 5 lat czyli od kiedy jestem związany z kolarskim klubem RAFAKO ORBEA MTB Team czynnie uczestniczę w licznych amatorskich imprezach MTB jak i kolarstwa szosowego w Polsce. Dodatkowo hobbystycznie jestem administratorem portalu www.SportCalendar.pl poświęconego najpopularniejszym wydarzeniom sportowym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

177 PLN z 10000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 07.08.2017 22:10

Uchwyt rowerowego numeru startowego

O projekcie

OPIS PROJEKTU

Celem projektu jest wdrożenie do masowej produkcji Jedynego Na Świecie tego typu rowerowego uchwytu numeru startowego.

Na całym świecie podczas zawodów rowerowych standardowo numery startowe montowane są do kierownicy rowerowej za pomocą opasek zaciskowych lub za pomocą sznurówek.

Takie rozwiązania mają szereg wad:

  • są jednorazowe i za każdym razem należy zakładać nowe opaski zaciskowe
  • podczas deszczu często sznurówki się rozwiązują, w tedy można łatwo zgubić lub zniszczyć numerek
  • by zdemontować numerek potrzebne są dodatkowe narzędzia
  • gdy nie posiadamy narzędzi do demontażu numerka, często rower transportowany jest na dachu samochodu z numerkiem który łatwo może się zerwać

Wszystkie te wady można wyeliminować stosując przedstawiony w projekcie uchwyt !

Jeśli go zastosujesz to na zawsze zapomnisz o kłopotliwym i frustrującym sposobie montażu za pomocą opasek lub sznurówek !

Jeśli go zastosujesz to Twój numer będziesz mógł zdemontować bez stosowania dodatkowych narzędzi !

Jeśli startujesz w wielu edycjach i posiadasz więcej numerów startowych to będziesz mógł je sprawnie montować za pomocą jednego uchwytu !

 

OŚ CZASU

O MNIE

Z zawodu jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania od najmłodszych lat pasjonatem kolarstwa. W 2012 roku wraz z grupą kolegów założyliśmy stowarzyszenie pod nazwą KKS Rafako Mtb Team, początkowym założeniem były 2 ewentualnie 3 starty w sezonie w którymś z organizowanych cykli wyścigów MTB.  Po pierwszych startach założenia się zmieniły, wyścigi sprawiały nam tyle przyjemności że do dnia dzisiejszego regularnie startujemy co roku średnio 13 wyścigów na każdego zawodnika. Drużyna z roku na rok się rozwija, obecnie startujemy pod nazwą RAFAKO ORBEA MTB Team. W tym roku trzeci raz z rzędu wywalczyliśmy Mistrzostwo Polski drużyn związanych z branżą energetyczną, oraz zajmujemy 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Muszkieterów w cyklu Bike Maraton.

Dodatkowo hobbystycznie jestem twórcą i administratorem portalu SportCalendar poświęconego najpopularniejszym wydarzeniom sportowym.

 

SKĄD POMYSŁ

Sam pomysł był wynikiem bezowocnych poszukiwań takiego uchwytu który mógł by zastąpić obecnie powszechnie stosowane rozwiązania. Z obserwacji i poszukiwań wynikło że np. zawodowi kolarze szosowi mają specjalne uchwyty, że biegacze również posiadają dedykowane uchwyty a kolarze MTB nie, że są skazani na opaski zaciskowe które tak naprawdę zostały stworzone do czego innego.

Wtedy obudziła się we mnie myśl inżynierska że skoro nie ma takiego uchwytu to może spróbuje go zaprojektować i tak oto powstały pierwsze szkice wizji.

Na podstawie szkiców szybko powstał pierwszy prototyp który testowałem i dopracowywałem przez cała zimę podczas treningów do nowego sezonu. Po pięciu miesiącach testów i poprawek uchwyt jest już na tyle dopracowany że każdy doceni jego zalety.

BUDŻED PROJEKTU

100 % zakładanej kwoty w Polak Potrafi - budżet zostanie wykorzystany na dopracowanie części graficznej czyli: loga i nazwy produktu, projektu opakowania. Ponadto zostaną wykonane wszystkie formalne sprawy związane z jak najszybszym wprowadzeniem produktu na rynek. Część tej kwoty zostanie przekazane na Europejski Wzór Użytkowy na wybrane kraje.

200 % zakładanej kwoty w Polak Potrafi - budżet zostanie wykorzystany na uzyskanie Europejskiego Wzoru Użytkowego na większość krajów europejskich w których popularne jest kolarstwo MTB jak i amatorskie kolarstwo szosowe.

300 % zakładanej kwoty w Polak Potrafi - jako że jest to produkt niespotykany na skalę światową, budżet zostanie wykorzystany na wprowadzenie produktu dla użytkowników na innych kontynentach.

KONTAKT

e-mail:

mirekb4@op.pl

telefon:

+48 664 807 808

Facebook

FB rowerowy uchwyt