Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bea. B.

Bea. B.

Jaworzno, Polska

Nazywam się Beata Banasik i mam 26 lat. Pochodzę z Jaworzna. Po ukończeniu liceum dwujęzycznego w Katowicach, wyjechałam do Francji gdzie ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Sztuk Widowiskowych w Arras a następnie Konserwatorium Teatralne w Strasburgu.
Od siedmiu lat pracuję jako artysta-wykonawca polskiej oraz zagranicznej piosenki artystycznej. Wygrywałam liczne festiwale związane z tym właśnie nurtem muzycznym: SFP, PPA, OFPA, Festiwal im. A. Osieckiej. Współpracuję z 'Chórem Kobiet' dyrygowanym przez Martę Górnicką w Warszawie. Miałam szansę zaśpiewać m.in. na scenie Teatru Słowackiego w Krakowie, Teatru Muzycznego Roma czy w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Od dwóch lat, komponuję i piszę teksty piosenek.
Mocne strony: muzyka, teatr, j. francuski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15215 PLN z 14160 PLN

92 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.01.2016.

TyJaMy-Czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych

O projekcie

JUZ NIEBAWEM, JUZ POMALU, JUZ TROSZECZKE, Tuz Tuz...

 

NOWINKA, kto nie słyszał- zachęcam!:)

 

 

 

Bardzo krótko o mnie: BETI CHCE WYDAĆ PŁYTĘ

      -----------> Oto Beti, liderka zespołu Bea. B. 

Beti spogląda teraz na Was kokieteryjnie i napisze coś o sobie w kilku chociaż zdaniach. Od wielu lat Beti pracuje jako artystka- wykonawca gatunku Piosenki Artystycznej. Studiowała we Francji: najpierw na Wydziale Sztuk Widowiskowych przez pięć lat, zaraz potem przez dwa lata w Konserwatorium Teatralnym w Strasburgu. Stąd też najpewniej wiele osób woła na nią dzisiaj: Francuzeczka. W tym samym czasie, kiedy tylko mogła, Francuzeczka Beti jeździła po Polsce i odwiedzała różne festiwale związane z Poezją Śpiewaną bądź Piosenką Aktorską i tak udało się jej zdobyć:

-Grand Prix – OFPA 2010, Rybnik.
-II nagroda na SFP 2010, Kraków.
-III nagroda na Spotkaniach Zamkowych 'Śpiewajmy Poezję' 2011, Olsztyn.
-Wyróżnienie na 'Pamiętajmy o Osieckiej' 2011, Sopot/Warszawa
-Finał PPA 2012, Wrocław.

      Z cyklu: dawno, dawno temu..... polecam zrobić stop-klatkę na 2min47sek, gdzie mieści się kwintesencja niepoczytalności scenicznej Banasik :D

a więcej na www.beatabanasik.pl

          Mniej więcej trzy lata temu, Beti postanowiła pisać piosenki. Bardzo chciała i chce nadal wydać swoją pierwszą, autorską płytę ponieważ uważa, że najważniejsze to robić 'swoje'. Bardzo lubi śpiewać piosenki z repertuaru Demarczyk, Piaf, Brela itd... ale bardzo chciałaby również podzielić się z Wami swoją autorską twórczością. Skończyła pisać materiał na płytę w marcu tego roku. Po drodze kilka osób radziło jej, żeby pokazać widzom chociaż część piosenek, jakiś zalążek... jakąś, jak to się mówi- zajawkę, ale Beti się uparła i zdecydowała poczekać na odpowiedni moment. 

Taki oto moment nadszedł na wiosnę...

Zachęcam wszystkich do obejrzenia zamieszczonych na stronie 'polaka co potrafi' filmików i zdjęć z koncertów, prób i życia.

 

  

  

             Na początku miało być nas troje: kontrabas, perkusja, fortepian. Chodziło mi o akustyczno-kameralne grania w klimatycznych miejscach. Dużym wyzwaniem dla mnie było/jest, poza śpiewaniem własnych numerów, jednoczesne granie na pianinie i śpiewanie. Po pewnym czasie postanowiłam wzbogacić aranżacje o brzmienie gitary. 'No tak, ale jakieś sola też by się przydały, może saksofon...?.' Na saksofonie nie poprzestałam, dołączyły jeszcze trąbka, puzon, tuba. Ostatecznie jest nas w zespole- póki co- dziewięcioro: 

sekcja rytmiczna: 

Jacek Długosz- gitara * Wojtek Szwugier- bas * Michał Pamuła- perkusja * Paweł Kukla- piano

sekcja dęta: 

Bartosz Banasik- saksofon * Piotr Krawczyk- puzon/tuba * Jarosław Spałek- trąbki

         

kierownik i królowa: 

Edith Wilk- chórek * Beata Banasik- wokal/piano: 

               

            Z niektórymi znam się od dawna... od urodzenia na przykład znam mojego brata Banana-saksofonistę, już nieco krócej ale równie intensywnie znamy się z Królową Edith. Później poznawaliśmy się stopniowo z Jacą-gitarzystą, Wojtusiem- basistą. Z Michaelem, Pietrkiem, Jarem i Pawłem spotkaliśmy się pierwszy raz na próbach. Tu ktoś polecił, tu z kimś pogadałam, kogoś znałam, z kimś już wcześniej miałam przyjemność występować. Młodzi, zdolni, charyzmatyczni, zdeterminowani, chętni do współpracy, zabawni (...) - oto Bea.B. 

TyJaMy-czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych

         Słowa jednej z pierwszych piosenek wzięły się z odkopanych, listownych korespondencji. Bo o Tobie, bo o Mnie, bo o Nas... Tytuł znalazł się jakby sam.                

       Siedziałam i pisałam, pisałam i grałam, grałam i siedziałam i tak przez kilka lat pozostając wierną Piosence Artystycznej. Treść piosenek pozostaje treścią uniwersalną, każdy może się w nich odnaleźć. Piszę o rzeczach teoretycznie prostych, o słowach, których jednak boimy się wypowiadać. Piszę po prostu o miłości, takiej czy innej. Piszę o sytuacjach, w których każdy z nas czasem się znajduje. Piszę w sposób prosty i dosłowny o tym jak jest, jak bywa. 

        Aranżacje są wynikiem naszej wspólnej pracy. Każdy w zespole ma coś do powiedzenia, każdy proponuje, każdy ma prawo być sobą. 'Kocham Cię przez przypadek' to piosenka, którą napisałam jako ostatnią. Pod spodem fragment z naszej premiery: 

        Tacy byliśmy piękni po premierowym koncercie

        (Małopolski Ogród Sztuki. Kraków. 17.10.2015)


CEL: NAGRANIE PIERWSZEJ, AUTORSKIEJ PŁYTY

WSTĘPNA WYCENA NAGRAŃ: 

             Chcielibyśmy stworzyć sobie idealne warunki do nagrań, dlatego właśnie skierowaliśmy naszą uwagę na studio nagrań Recpublica w Lubrzy. Z doświadczenia wiem, że najlepiej pracuje się z ludźmi, z którymi można razem jeść śniadania, myć zęby i rozmawiać na wszelkie tematy (niepolityczne). To miejsce da nam takie właśnie możliwości: na dole studio nagrań, na górze pokoje, kto ma przerwę- niech się prześpi, kto nagrywa- schodzi na dół i nagrywa. Chcemy spakować graty, wsiąść w dwa samochody, wyjechać i przez kilka chwil być we wspólnej energii, odłączyć wszystkie telefony, słuchać się wzajemnie i mieć jeden cel: razem tworzyć.  

  • 1190 zł- cena wynajmu studia/doba (3 x 1190 = 3570 zł)
  • 60zł- realizator/1h (24 x 60 = 1440 zł)
  • 200 zł - wynajem fortepianu/doba (3 x 200 = 600 zł)
  • 250 zł- stroiciel/jednorazowo 
  • 90 zł- nocleg/1 os./1 noc (10 osób x 2 noce x 90 zł = 1800 zł)
  • 5000 zł- miks i mastering
  • 1500 zł- oprawa graficzna (książeczka płyty, okładka) 

W sumie: 14 160 zł

A jeśli uzbieramy więcej....

  • 1500 zł- projekt kostiumu dla zespołu (potrzebny na koncerty i promocyjny klip)
  • 3000 zł- promocyjny klip do jednego z wybranych numerów

 

 

BEZ WAS NAM SIĘ NIE UDA!

 

         Bez Waszego wsparcia finansowego nie uda nam się nagrać tej płyty. Tak jak na promocyjnym filmiku: tworzymy tę płytę z myślą o Was. Powstanie dzięki Wam. Dla Was. Wierzymy, że zachcecie być współautorami naszych nagrań!

Dlaczego? 

Bo Warto! :) 

       Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z projektem 'TyJaMy', poniżej podaję dane kontaktowe, chętnie odpowiem na wszystkie pytania i postaram się rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości.

                Jesteście nam potrzebni. W zamian za Waszą pomoc oferujemy pakiet różnych, fajnych niespodzianek. W dniu premiery płyty, każdej osobie wspierającej nas wyślemy jeden egzemplarz.  

 

 

co Wy na to? 

 

KONTAKT

tel. 690 424 623

e-mail: beata.banasik89@gmail.com

web: www.beatabanasik.pl

fb: https://www.facebook.com/Bea-B-642573205766587/?fref=ts

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.01.2016 22:10