Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ligeza.krzysiek

ligeza.krzysiek

Wrocław, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3042 PLN z 1300 PLN

55 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

234%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.02.2018.

Turniej Pełnokontaktowych Walk Rycerskich

O projekcie

 

Pomóż polskiemu rycerstwu po raz kolejny stanąć do walki!

 

Polska Liga Walk Rycerskich to rozgrywki złożone z turniejów pełnokontaktowych walk rycerskich organizowanych od września do marca. Wyłaniają ligowego mistrza Polski oraz pozwalają na wybranie Rycerskiej Kadry Polski, która reprezentuje nasz kraj w walkach na mistrzostwach międzynarodowych.

 

Nasz projekt ma na celu wspomóc organizację IV turnieju PLWR w ramach sezonu 2017/2018.

 

Po raz pierwszy w historii naszego sportu miastem gospodarzy będzie Wrocław. Stolica Dolnego Śląska ze swoją ponad tysiącletnią historią oraz piękną panoramą będzie gościć 17 lutego 2018 roku 13 drużyn, w tym gości z Czech, Ukrainy i Słowacji, które zmierzą się w formule walk grupowych 5 vs 5.

 

Polem bitwy dla rycerzy stanie się płyta główna Hali Stulecia. Jest to historyczna budowla i zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, rozpoznawalny w kraju i za granicą. Była już miejscem prestiżowych wydarzeń sportowych takich jak Mistrzostwa Europy w koszykówce „EUROBASKET”, TAURON Basket Liga oraz Międzynarodowe Gale Boksu. Ze względu na swój klimat, często staje się przestrzenią kulturalną, goszcząc np. widowiska operowe (Carmen, Skrzypek na dachu),  musicale (King of POP) czy koncerty światowych sław ( Joe Cocker, Deep Purple, Leonard Cohen)

 

W organizacji turnieju bardzo nas wspiera Urząd Miasta Wrocław, jednak potrzeby przerosły nasz budżet, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Progi w naszym projekcie są następujące:

 

1300 zł - zatrudniamy sędziów! Jedna z podstawowych potrzeb naszego turnieju.

2600 zł - wykupujemy ubezpieczenie, żeby w razie wypadku móc natychmiast pomóc poszkodowanemu i spać spokojnie.

5600 zł - kupujemy płyty OSB, które są niezbędne do zabezpieczenia podłogi dla walczących. Potrzebujemy 100 mkw płyty do ułożenia podłoża o wymairach 10x10 metrów.

6300 zł - fundujecie naszym zwycięzcom piękne medale! 
7000 zł - obwieszamy Wrocław plakatami, żeby jak najwięcej ludzi mogło skorzytać z wydarzenia.
9800 zł - po wyczerpującym turnieju będziemy mogli nakarmić naszych dzielnych rycerzy czymś pysznym!
10 100zł - wykupujemy licencję ZAiKS, żeby zapewnić walkom jeszcze bardziej epicką otoczkę.

Termin realizacji nagród - do końca marca najpóźniej, w zależności od rodzaju nagrody.

 

Dlaczego warto wspomóc nasz projekt?

 

Sport rycerski jest w Polsce młodą inicjatywą z osiągnięciami w skali światowej. Obecnie globalnie działają 2 międzynarodowe federacje rycerskie: IMCF – International Medieval Combat Federation oraz HMBIA – Historical Medieval Battle International Association (Bitwa Narodów).

 

Co roku obydwie federacje organizują mistrzostwa świata na których ścierają się zawodnicy z kilkudziesięciu państw. Oprócz Francji, Rosji czy Anglii znajdziemy również takie kraje jak Japonia, Nowa Zelandia, USA czy Argentyna. Polska znajduje się w ścisłej czołówce i często ściera się z Rosją lub Ukrainą o miejsce na podium.

 

Dotychczasowe największe sukcesy Rycerskiej Kadry Polski:

-                4 złote medale w kategorii miecza i tarczy podczas Mistrzostw Świata IMCF (2014, 2015, 2016, 2017),

-                3 złote medale w kategorii miecza długiego podczas Mistrzostw Świata IMCF (2014, 2015, 2017),

-                2 srebrne i 1 złoty medal w kategorii 5vs5 podczas Mistrzostw Świata IMCF (2014, 2015 – złoto, 2017),

-                2 srebrne medale w kategoriach miecza i tarczy oraz miecza i puklerza podczas Bitwy Narodów 2017,

-                srebrny oraz brązowy medal w kategorii Triatlonu podczas Bitwy Narodów (2012, 2013).

Te osiągnięcia zawdzięczamy przede wszystkim możliwości stałego doskonalenia poziomu umiejętności zawodników oraz sprawdzania ich postępów podczas turniejów ligowych.

 

Nasze turnieje to nie tylko mocne wrażenia. To także dawka "żywej" historii w atrakcyjnej formie, która bez wątpienia wzbudzi ciekawość i zainteresowanie  kulturą średniowiecza. Przez swój charakter, osadzony w rycerskich czasach, sport ten promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także postawy patriotyczne, poszanowanie tradycji i historii oraz wartości takie jak honor, poczucie obowiązku czy odwaga.

 

Wspierając organizację turnieju, wspierasz organizację Rycerskiej Kadry Polski!

 

Dodatkowo, tworząc to wydarzenie przyświeca nami idea pro publico bono. Nie biletujemy imprezy, aby jak najwięcej ludzi mogło przyjść zobaczyć nasze walki i nie tylko. Staramy się o bezpłatne warsztaty dla uczestników, poczęstunek oraz szukamy osób z pasją, które chciałyby się pochwalić swoją działalnością i zainspirować widzów turnieju.

 

Co ważne, gdy my będziemy walczyć na płycie głównej Hali Stulecia, dookoła, w kuluarach mają miejsce Targi Zdrowych Inspiracji. Jest to trzydniowa impreza na temat szeroko pojętego zdrowia fizycznego, duchowego oraz wynalazków i inwencji na rzecz ekologii i zdrowego trybu życia. Planowane są stałe wystawy połączone z warsztatami oraz wykładami. Tutaj wejście będzie również bezpłatne.

 

Trochę więcej o naszej pasji.

 

Sportowe Walki Rycerskie to sport walki, który od pięciu lat zachwyca publiczność na całym świecie. Nawiązuje on do tradycji rycerskich pojedynków – fechtunku średniowieczną bronią białą.

 

Do walki stają zawodnicy-rycerze w zbrojach stanowiących wierne kopie tych średniowiecznych, z bronią, która od tej sprzed kilku wieków różni się tylko tym, że jest stępiona. Stalowe zbroje ważą 25-35kg, dlatego by w nich walczyć, trzeba pracować na treningach nad siłą, kondycją i wytrzymałością. Prócz tego ważną rolę odgrywają treningi techniczne, czyli szlifowanie umiejętności posługiwania się mieczem, toporem, tasakiem, halabardą czy młotem rycerskim.

 

Kto wygrywa? W walkach 1vs1 to rycerz który więcej razy trafi swojego przeciwnika w określonym regulaminem czasie, w walkach 5 vs 5 czy 16 vs 16 to drużyna, która będzie na tyle skuteczna by powalić wszystkich rycerzy drużyny przeciwnej na ziemię.

 

Walka jest zupełnie realna, ciosy wyprowadzane pełną siłą, nie ma tu żadnego aktorstwa czy udawania. Zwycięża lepszy!

 

Polska jest pionierem w tej nowej dyscyplinie i aktywnie działa na rzecz jej rozwoju. Pragniemy wynieść sportowe walki rycerskie na poziom tradycyjnych dalekowschodnich dyscyplin (karate,sumo), by pokazać, że dawne europejskie sztuki walki są równie atrakcyjne i mają ogromny potencjał.

 

Teraz również Wy możecie pomóc osiągnąć ten cel. Razem powtórzmy i twórzmy historię!

 

Poprzednie projekty na PolakPotrafi:
https://polakpotrafi.pl/projekt/rycerskie-mistrzostwa-swiata-2017?utm_source=search
https://polakpotrafi.pl/projekt/rycerska-kadra?utm_source=search
https://polakpotrafi.pl/projekt/rycerska-kadra-polski-2016?utm_source=search

 

Nasze wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/150861798902164/?active_tab=about

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.02.2018 22:10