Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci

Stowarzyszenie Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci

Piotrków Trybunalski

Stowarzyszenie Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci, które stoi formalnie za organizacją Trybunałów Kabaretowych, od 12 lat współtworzy kulturę - zarówno lokalną, jak też o zasięgu ogólnopolskim. Busola realizuje swoją misję poprzez organizację festiwali, spektakli teatralnych, warsztatów twórczych (np.: teatralnych, kabaretowych, tanecznych, wokalnych, plastycznych), koncertów oraz innych wydarzeń artystycznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20287 PLN z 20000 PLN

104 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.10.2014.

Trybunały Kabaretowe 2014

O projekcie

Trybunały Kabaretowe 2014

Śmiech i żarty odmieniamy przez wszystkie przypadki. Jesteśmy pogromcami kiepskiego humoru i narzekania... Przygotowujemy żyzny grunt pod soczyste dowcipy i smakowite skecze. Jesteśmy ojcami chrzestnymi wielu polskich kabaretów i nadal poszukujemy debiutantów, którzy będą rozśmieszać nas do łez! :)

To my organizujemy jeden z najbardziej znanych festiwali na polskiej scenie kabaretowej pod nazwą „Trybunały Kabaretowe” w Piotrkowie Trybunalskim. Stowarzyszenie BUSOLA, które stoi formalnie za organizacją Trybunałów, od 12 lat współtworzy kulturę - zarówno lokalną, jak też o zasięgu ogólnopolskim. W całorocznej działalności za najważniejsze uznaje kształtowanie postawy twórczej oraz wykorzystanie artystycznego potencjału dzieci, młodzieży i dorosłych. BUSOLA realizuje swą misję poprzez organizację festiwali, spektakli teatralnych, warsztatów twórczych (np.: teatralnych, kabaretowych, tanecznych, wokalnych, plastycznych), koncertów oraz innych wydarzeń artystycznych.

Przez wszystkie 11 edycji gościliśmy 25 000 widzów, 250 artystów oraz przeżyliśmy ponad 300 godzin występów!!! 


 
Nasza ekipa:

 

Bartek Gumulec – w czasach niewinnej młodości współtwórca i filar kabaretu NieMy, pomysłodawca i współtwórca Ogólnopolskiego Festiwalu Trybunały Kabaretowe, prezes Stowarzyszenia Busola – głównego organizatora Trybunałów - oraz dyrektor tegoż Festiwalu. Poza tym reżyser teatralny, reżyser koncertów muzycznych, organizator i konferansjer wydarzeń artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Prywatnie mąż Madzi, artystki nie tylko kabaretowej, ojciec Zosi i Julka oraz przyjaciel Basi :)

Elżbieta Łągwa - Szelągowska - współtwórczyni Stowarzyszenia Busola i Festiwalu Trybunały Kabaretowe, pierwsza szefowa zarówno Busoli jak i Trybunałów, obecnie dyrektorka piotrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury – współorganizatora i jednocześnie siedziby Festiwalu.

Iwona Michalska – tytan-ka pracy na rzecz Stowarzyszenia Busola i Festiwalu Trybunały Kabaretowe od zarania jego dziejów, wulkan energii, przebojowa autorka i realizatorka świetnych pomysłów i… wpadek :), wieloletnia skarbniczka Busoli, obecnie jej wiceprezes-ka; jest odpowiedzialna za kontakty ze Sponsorami naszego Festiwalu. Z wykształcenia i zawodu genetyk/ genetyczka roślin, prywatnie żona Artura oraz mama Julki i Lidki.

Magda Gumulec (z domu Kociołek) – artystka kabaretu NieMy, współtwórczyni Festiwalu Trybunały Kabaretowe oraz współorganizatorka każdej jego edycji, aktywna działaczka Stowarzyszenia Busola od początku jego istnienia; reżyserka i instruktorka teatralna, znana i kochana piotrkowska piosenkarka, prywatnie żona Bartka (tego Bartka!), mama Zosi i Julka.

Daniel Schwenk – od kilku lat ofiarny sekretarz Stowarzyszenia Busola, odpowiedzialny za kontakty z Widownią Festiwalową; ostoja spokoju, ładu i cnót wszelkich, zwłaszcza pracowitości i optymizmu.

Sylwia Marcinkowska – mądrze zarządza finansami Busoli i Trybunałów Kabaretowych, wzorzec kompetencji, opanowania i pięknego uśmiechu.

Barbara Drużbicka – redaktorka wypowiedzi własnych i cudzych, pisanych „ku chwale” Festiwalu Trybunały Kabaretowe. Oprócz chętnej acz drobnej pomocy w przygotowaniach do tegoż (na przykład - o zgrozo dla humanistki! - przy sprzedaży biletów), jej główną zasługą jest skuteczne trzymanie kciuków za Artystów, Widzów, Sponsorów i Organizatorów, czyli „za całokształt” Festiwalu Trybunały Kabaretowe. Prywatnie żona Jurka, mama trojga dorosłych dzieci i tyluż małoletnich wnucząt.

Przy organizacji Festiwalu Trybunały Kabaretowe współpracują z nami także: Ela Makagon, Paweł Małolepszy, Marta Margasińska, Beata Królikiewicz oraz grono wiernych Wolontariuszy.

 
Dlaczego crowdfunding?

Mimo naszego ogromnego sukcesu przez wszystkie lata, wpływy z biletów nie wystarczają, aby pokryć wszystkie wydatki związane z organizacją Trybunałów, a Sponsorzy… raz jest ich więcej, raz mniej... Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy, aby sfinansować koszty organizacji tego wyjątkowego Wydarzenia oraz pomysły, które w tym roku wpadły nam do głowy. Oczywiście chcemy też realizować Wasze propozycje, bo robimy to dla Was i z Wami! Zdecydowaliśmy się na finansowanie społecznościowe, bo to dzięki współdziałaniu nas jako organizatorów i Was jako widzów tworzymy przez 12 lat coś tak wyjątkowego! Liczymy na Waszą pomoc! :)

 
Artyści zaproszeni na Trybunały Kabaretowe 2014:

Co mówią o nas Artyści:

Krzysztof Jaślar:

"Jest wiele festiwali kabaretowych. Z nagrodami, konkursem i jurorami. Ale ten w Piotrkowie Trybunalskim ma coś, czym się wyróżnia spośród 20 innych przeglądów. Tym czymś jest powstająca z mozołem konstytucja praw i obowiązków kabaretowych artystów. Wskazane przez Organizatorów "podmioty wykonawcze" przygotowują oceniany przez widzów skecz, zawierający konstytucyjne przesłanie. Jak dotychczas, artykuł konstytucji nie budzący kontrowersji brzmi: "Kabaret nie musi po sobie sprzątać". Jest to wystarczający powód by szczytną ideę dorocznych wpisów do konstytucji - kontynuować. Do zobaczenia w październiku w Piotrkowie. Czekam."

 
Katarzyna Piasecka:
 

"Trybunały Kabaretowe… Polecam! Świetna impreza, którą wspominam często. Intensywność tych wspomnień jest spora nie tylko dlatego, że po jednej z edycji wróciłam do domu ze śliwką pod okiem. Nie, nie! Niepowtarzalna atmosfera, którą wspólnie tworzy publiczność i cudowni organizatorzy, powoduje, że chce się wracać. Nie tylko we wspomnieniach."

 
 
Jarek Marek Sobański (Kabaret Słuchajcie):
 

"Trybunały Kabaretowe to jeden z pierwszych przeglądów na którym z Kabaretem Słuchajcie zdobyliśmy jakąś nagrodę! To jedno z pierwszych miejsc, gdzie stawiałem pierwsze ktoki jako konferansjer, ale nie tylko dlatego uważam tę imprezę za dobrą i ciekawą. Wiecie dlaczego tak uważam? Bo powstała z pasji do kabaretu, a to cholernie ważne. Niech żyją Trybunały, niech żyje kabaret i pasja!"

 

Ile mamy i ile potrzebujemy:

Koszt organizacji Trybunałów to ok. 140 tys. zł z czego 60 tys. zł pokrywa dotacja celowa z budżetu miasta, a reszta to wkład własny (80 tys. zł).

Na wymagane 80 tys. zł składają się:
 • 50 tys. zł - przewidywane wpływy z biletów,
 • 10 tys. zł - przewidywane wpływy od sponsorów,
 • 20 tys. zł - brakujące środki na organizację i inne koszty (crowdfunding)

 

 
Cele Kampanii:

Prosimy Was o wsparcie na poniższe cele. Szalejcie, po prostu, niech nic innego się nie liczy! :)  

 
20 000 złotych (100%) - Próg "Minimum":
 • nocleg, koszty zatrudnienia kabareciarzy oraz Grand Prix w Konkursie dla młodych kabaretów walczących o Wpis do Konstytucji Kabaretowej,
 • sobotni koncert piosenek z repertuaru Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha,
 • inne koszty (koszty, prowizje i opłaty związane z kampanią, koszty związane z przygotowaniem nagród)

 

Co jeśli uda się pozyskać więcej? To proste! Dodamy jeszcze inne atrakcje do Trybunałów! Przed Wami dwa kolejne progi!

 
23 000 złotych (115%) - Próg "To się dzieje naprawdę?!":
 • wskrzeszenie, po kilku latach przerwy, Kina Trybunałowego, które cieszyło się popularnością wśród młodzieży szkolnej i studentów. Tegorocznym hasłem przewodnim będzie "Miłość Ci wszystko wypaczy" ;),
 • projekcje poprzedzą pełne anegdot filmowych opowieści Agnieszki Warchulińskiej, autorki książki pt. "Piotrków Filmowy".
 

30 000 złotych (130%) - Próg "Wiemy, że kochacie kabarety!":

 • zaproszenie Marii Czubaszek na spotkanie z uczestnikami Trybunałów oraz promocja jej najnowszej książki "Boks na Ptaku czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak".

 

A co jeśli pozyskamy jeszcze więcej? Pamiętajcie, że od przybytku głowa nie boli ;) Przedstawimy kolejne atrakcje!

 

Nagrody:

10 zł 

Plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,

 • mail z podziękowaniem,
 • Fejsbukowe, imienne podziękowanie od całego zespołu Trybunałów Kabaretowych,
 • darmowa wejściówka na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila

 ------------------------------------------

 25 zł

Zdjęcie Kabaretu Hrabi z autografem

 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • darmowa wejściówka na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila,
 • mail z podziękowaniem.

 ------------------------------------------

35 zł

Filmowy reportaż z tegorocznej edycji Trybunałów Kabaretowych w wersji online,

 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • darmowa wejściówka na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila,
 • mail z podziękowaniem.

------------------------------------------

50 zł

Folder Trybunałów Kabaretowych z autografami artystów/kabareciarzy

 • filmowy reportaż z tegorocznej edycji Trybunałów Kabaretowych w wersji online,
 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • darmowa wejściówka na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila,
 • mail z podziękowaniem.

------------------------------------------

 75 zł

Płyta DVD z reportażem z tegorocznych Trybunałów Kabaretowych,

 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • wejściówka na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila,
 • mail z podziękowaniem.

 ------------------------------------------

100 zł

Imienne pozdrowienie ze sceny

 • płyta DVD z tegorocznych Trybunałów Kabaretowych,
 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • mail z podziękowaniem,
 • miesięczny karnet na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila.

 ------------------------------------------

200 zł

Płyta DVD z tegorocznych Trybunałów Kabaretowych,

 • imienne pozdrowienie ze sceny,
 • 40% zniżki na bilety na Trybunały Kabaretowe 2015,
 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • miesięczny karnet na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila,
 • mail z podziękowaniem.

 ------------------------------------------

300 zł

Album Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha - Obecny" z autografem,

 • płyta DVD z tegorocznych Trybunałów Kabaretowych,
 • 40% zniżki na bilety na Trybunały Kabaretowe 2015,
 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • miesięczny karnet na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila,
 • mail z podziękowaniem.

 

------------------------------------------

500 zł

CD "Myśliwiecka" Artura Andrusa,

 • DVD Kabaretu Hrabi z autografami,
 • płyta DVD z tegorocznych Trybunałów Kabaretowych,
 • wejściówka na wybrany przez organizatora koncert w ramach Trybunałów,
 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • miesięczny karnet na lekcje salsy w szkole tańca Timbaila,
 • mail z podziękowaniem.

 

------------------------------------------

1000 zł

VIPowskie zaproszenie na niedzielny bankiet Trybunałowy

 • dwupłytowe wydanie DVD "Zamach na MoCarta" z koncertem grupy MoCarta z autografami,
 • darmowa wejściówka na wybrany przez organizatora koncert w ramach Trybunałów,
 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • mail z podziękowaniem.

 

------------------------------------------

4000 zł

VIPowskie zaproszenie na niedzielny bankiet Trybunałowy,

 • zaproszenie na koncert "Kabaretowa Noc pod Gwiadami" w ramach XXXVI Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (Lidzbark Warmiński, sierpień 2015) wraz z noclegiem w Hotelu Krasicki ****,
 • dwupłytowe wydanie DVD z koncertem grupy MoCarta "Zamach na MoCarta" z autografami,
 • darmowa wejściówka na wybrany dzień Trybunałów,
 • plakat promujący Trybunały Kabaretowe 2014 w formacie A2,
 • mail z podziękowaniem.

 

 

 

 

 

Kontakt:

Stowarzyszenie "Busola" dla artystycznie uzdolnionych dzieci
ul. Sienkiewicza 7,
97-300 Piotrków Trybunalski
kom. 692-605-807, 606-749-217 
fax. 044 733-95-04
 
 
Organizatorzy:

 
Partnerzy wydarzenia:
 

Media o Twoim projekcie:

Polak Potrafi... wesprzeć kabaret!

kabaret.tworzymyhistorie.pl | 2014-10-07

Drodzy fani kabaretowi! Jeden z najstarszych przeglądów kabaretowych woła o pomoc. Przez wszystkie 11 edycji gościli 25 000 widzów, 250 artystów oraz przeżyliśmy ponad 300 godzin występów. Dwunasta edycja stoi pod ogromnym znakiem zapytania z powodu wycofania sponsora. Teraz i TY możesz nim zostać!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.10.2014 18:06