Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

stowarzyszenietolerado

stowarzyszenietolerado

Gdańsk, Polska

Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT (Lesbijek, Gejów, osób Biseksualnych i Transpłciowych) "Tolerado" powstało w 2012 roku i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Głównymi zadaniami stowarzyszenia jest szerzenie tolerancji w społeczeństwie oraz integracja i wsparcie środowiska LGBTQ.
Tolerado jest jedyną organizacją LGBT w północnej Polsce, ma około 100 członków.
Tolerado przeprowadza kilkanaście akcji rocznie, największe to Trójmiejskie Dni Równości zakończone Marszem Równości, oraz Festiwal Tęczowych Rodzin.
W obrębie Tolerado działają również grupy rozwojowe: kobieca, męska, młodzieżowa, piłkarek, osób transpłciowych, tęczowych rodzin, rodziców osób LGBT.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8279 PLN z 6500 PLN

124 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

127%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.02.2017.

III Trójmiejski Marsz Równości

O projekcie

To strona projektu z 2017 roku - zobacz nasz najnowszy projekt - IV Trójmiejski Marsz Równości - https://polakpotrafi.pl/projekt/iv-trojmiejski-marsz-rownosci

 

Cel projektu:

W tym roku, już po raz trzeci jako Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado, organizujemy w maju 2017 r. Trójmiejski Marsz Równości. Poza Marszem, w ramach Trójmiejskich Dni Równości, odbędą się warsztaty, pokazy filmów i inne imprezy.

W tym roku planujemy następujące wydarzenia:

- Żywa Biblioteka; 

- pokaz filmu o tematyce LGBT wraz z dyskusją;

- spacery z przewodnikiem trasą "Szlakiem głosu mniejszości gdańskich";

- Bifor party (przed Marszem);

- warsztaty prowadzone przez Europejskie Forum Chrześcijańskich Organizacji LGBT;

- "Być księdzem i gejem, być pastorką i lesbijką" - debata z udziałem przedstawicieli kościołów chrześcijańskich, w których osoby nieheteroseksualne mogą pełnić funkcje kapłańskie;

- After party (po Marszu);

Marsze i Parady Równości są w Polsce niezwykle potrzebne. W wielu krajach Europy Zachodniej, Parady to po prostu świetna impreza, święto, w którym biorą udział heteronormatywni, lokalni mieszkańcy, a patronaty obejmują prezydenci miast.

W Polsce mamy inne priorytety. Marsze są jedną z niewielu okazji, by zaistnieć w świadomości społecznej na szerszą skalę, by wywołać dyskusję, by po prostu pokazać się i dać się poznać. Wierzymy, że dzięki temu wywalczymy w końcu nasze podstawowe prawa, prawo do zawierania związków partnerskich i małżeńskich oraz prawo do adopcji dzieci na równi z parami heteroseksualnymi. Wierzymy, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie".

                                                                                    grafika Marty Frej

Jest jeszcze drugi równie ważny cel Trójmiejskich Dni Równości i Marszu Równości - dodanie odwagi tym, którzy żyją w szafie (ukrywają swoją orientację seksualną). Nie jesteśmy w stanie policzyć, ile osób wyrażało nam swoją wdzięczność po poprzednich Marszach, twierdząc, że to wydarzenie zmieniło ich życie na lepsze. 

W tym roku Marsz Równości przejdzie pod hasłem "Miłość, nie wojna".

Jak było wcześniej:

Poprzednie dwa Marsze były niewątpliwym sukcesem. Dla naszego Stowarzyszenia była to najlepsza nagroda za włożony w organizację wysiłek.

Zapraszam do obejrzenia videorelacji z I Trójmiejskiego Marszu Równości:

Kilka słów o Tolerado: 

Tolerado to stowarzyszenie działające na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych). Już od ponad czterech lat aktywnie wspieramy osoby nieheteronormatywne z północnej Polski. Organizujemy liczne warsztaty, udzielamy pomocy psychologicznej i prawnej oraz prowadzimy grupy rozwojowe (młodzieżowa, kobieca, męska, piłkarek, tęczowych rodzin, rodziców osób LGBT oraz grupa Wiara i Tęcza). Nasze najważniejsze projekty to Trójmiejskie Dni Równości zakończone Marszem Równości, oraz Festiwal Tęczowych Rodzin. Ponadto przeprowadziliśmy wiele kampanii społecznych szerzących idee równości i akceptacji. Bierzemy udział także w akcjach charytatywnych, wspieramy domy dziecka, schroniska dla zwierząt oraz pomagaliśmy przygotować wyprawki szkolne dla uczniów z biednych rodzin.

Budżet projektu:

Pewną część kosztów związanych z organizacją III Trójmiejskich Dni Równości uda nam się pokryć samodzielnie. Płacimy składki członkowskie, pozyskujemy sponsorów oraz organizujemy imprezy benefitowe. To jednak nadal za mało, aby sfinansować całość kosztów. 

Pieniądze potrzebne są na proste rzeczy:

- zapewnienie wszystkim wydarzeniom odpowiedniej promocji - wydruk ulotek, plakatów, reklama w mediach społecznościowych - 800 zł;

- główny baner z hasłem Marszu - 1500 zł;

- tęczowe flagi i chorągiewki - 600 zł;

- gadżety - 600 zł;

- wynajęcie samochodu z platformą - 1.500 zł;

- wynajęcie agregatu prądotwórczego - 200 zł;

- wynajęcie nagłośnienia - 1.000 zł;

- stworzenie transparentów i dekoracji marszowych - 300 zł.

 

Kolejne cele akcji:

Jeżeli dzięki platformie polakpotrafi.pl zbierzemy więcej niż 6.500 zł, będziemy mogli sprawić, że Trójmiejskie Dni Równości będą jeszcze okazalsze! 

Jeśli uda się uzbierać 9.000 zł, to oprócz wymienionych wyżej wydarzeń okołomarszowych, zorganizujemy również profesjonalne przedstawienie teatralne o tematyce LGBT.

To nie wszystko! Jeśli Wasze zaangażowanie przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania i uda się zebrać 12.000 zł, to zapewnimy: 

- tęczową oprawę ulic Gdańska;

- drugą platformę.

Dlaczego crowdfunding:

Crowdfunding jest wspaniałym narzędziem, by dotrzeć do wszystkich osób, które wspierają ideę równości i chciałyby w prosty sposób podzielić się swoimi finansowymi zasobami :-). Piękne jest to, że angażując wiele osób do wpłacania małych kwot, możemy zmienić otaczającą nas rzeczywistość :-).

Kontakt:

E-mail: tolerado@tolerado.org

Stronka: www.tolerado.org

Strona Marszu: www.marsz3miasto.pl

Wydarzenie Marszu na Facebooku: 

https://www.facebook.com/events/1361951723824954/

Tolerado na Facebooku: https://www.facebook.com/toleradostowarzyszenie/

Tolerado na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjLowqhr2oAHDfogfJOMN0Q

Nagrody: 

Nagrody będziemy wysyłać zaraz po zakończeniu akcji na Polakpotrafi.pl, czyli w kwietniu 2017. Nagrody wymagające odbioru osobistego, będzie można odebrać w dowolnym, uzgodnionym wcześniej, terminie.

 Gadżety

Zestaw 4 tęczowych vlepek

      

       

Tęczowe kolczyki lub tęczowa bransoletka

Voucher o wartości 25 zł na zakupy w wyjątkowym Queer Sex Shop Kinky Winky!

Poszetka firmy Dante Bow Tie

 Mucha firmy Dante Bow Tie

 

Książka "TĘCZOWA KSIĄŻECZKA. PORADNIK DLA NASTOLATKÓW" Juno Dawson/ Wydawnictwo Krytyka Polityczna

Książka "Zakonnice odchodzą po cichu" z autografem autorki Marty Abramowicz/ Wydawnictwo Krytyka Polityczna

Masaż relaksacyjny/ zabieg rehabilitacyjny o wartości 100 zł w gabinecie Bogna Listewnik "Fizjolistek" w Gdańsku

Voucher o wartości 100 zł w salonie fryzjersko-kosmetycznym "Farma Urody" w Gdyni

Profesjonalna sesja zdjęciowa zrealizowana przez Natalię Półjanowską

Miejsce na platformie podczas Marszu!

Konsultacja wraz z dietą na 28 dni u świetnej dietetyczki Pauliny Guziołek

Kolacja z Mister Gay Poland 2016 Andrzejem Bergiem

Płócienna grafika z podobizną KIM LEE 90x59 cm

Sesja coachingowa z dr Anną Strzałkowską (spotkanie lub skype)

 

We can do it!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.02.2017 18:06