Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Warszawski Klub Kolarski

Warszawski Klub Kolarski

Warszawa

Warszawski Klub Kolarski powstał w 2002r.
Od 2005r. nasz klub organizuje Puchar Mazowsza MTB.
Od 2007r. prowadzimy szkolenie młodzieży organizując treningi, zgrupowania i wyjazdy na zawody.
W 2010 roku nasz zawodnik Konrad Gorzelak zdobył mistrzostwo Polski MTB w kategorii juniorów młodszych.
W 2011 roku, z naszej inicjatywy powstała ogólnopolska akcja: Otwarte Treningi MTB - Polska na Rowery.
W 2014 zawodniczka WKK Ola Klimczak wywalczyła tytuł mistrzyni Polski MTB XC juniorek młodszych.
W 2015 roku Klaudia Czabok została wicemistrzynią Polski w juniorkach a Ania Gdańska wicemistrzynią w juniorkach młodszych. Ania dodatkowo wywalczyła brązowy medal górskich mistrzostw Polski nas szosie.
Klub zrzesza 150 zawodników od żaka po mastersa.
WKK jest czołowym klubem MTB szkolącym młodzież w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

41666 PLN z 40000 PLN

226 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.06.2017.

#Trasa dla Mistrzów#

O projekcie

CEL PROJEKTU

Zbudowanie i przygotowanie infrastruktury pod profesjonalną trasę XC na Mistrzostwa Polski, które będą miały miejsce w dniach 14 -16.07.2017 r. Chcemy, aby nowa trasa służyła zarówno sportowcom, jak i osobom jeżdżącym rekreacyjnie. Naszym celem jest, aby w przyszłości odbywały się na niej najwyższej rangi zawody rowerowe z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Jednocześnie by była dostępna dla każdego przez cały rok, tak by mógł sprawdzić się na niej każdy miłośnik MTB.

Niech to wyjątkowe miejsce na mapie rowerowej Warszawy nabierze należnego charakteru. Stwórzmy to miejsce dla nas samych, dla szerokiej społeczności rowerowej! Niech to będzie nasze wspólne dzieło!

MIEJSCE PROJEKTU

Wzgórze Trzech Szczytów, potocznie zwane Kazurką, położone w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK w Warszawskiej dzielnicy Ursynów. Kazurka, wznosząca się na 134 metry n.p.m, znajduje się w bliskiej granicy Lasu Kabackiego, a zarazem niedaleko metra. Jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą Warszawy. Chcemy zmodernizować i udoskonalić to miejsce, stworzyć profesjonalne warunki zarówno do organizacji zawodów jak i treningów. Dysponujemy planami, pomysłami oraz osobami, które na co dzień zajmują się układaniem tras pod zawody rowerowe, jak i biorą udział w ich fizycznym przygotowaniu. Są to między innymi: Jan Kiliński - budowniczy tras i projektant rowerów oraz Piotr Krajewski - Mistrz Polski w Dirt Jumpingu, instruktor, sędzia sportowy. Można powiedzieć, iż połowa sukcesu za nami (czyli mamy kompetentnych LUDZI), do reszty potrzebujemy Waszego wsparcia.

Stwórzmy trasę, z której wszyscy będziemy korzystać. I ci bardziej zaawansowani i ci początkujący pasjonaci MTB. Zróbmy to dla naszej społeczności rowerowej, która z roku na rok staje się coraz liczniejsza. Bądźcie częścią tego dzieła!

Elementy trasy Mistrzostw Polski Cross Country na Kopcu Trzech Szczytów zgodnie z numeracją znajdującą się na schemacie:

                                                      

1. Wykorzystanie istniejącej ścieżki z hopkami. Lekka modyfikacja fragmentu trasy poprzez wzbogacenie jej dodatkowymi kamieniami.
 

W przyszłości otoczenie tej ścieżki kosodrzewiną Pinus Mugo w celu stworzenia górskiego charakteru miejsca.
 
2. Poprzeczne belki na zjeździe na wprost
 
                                                            
3. Drop / Uskok

                                                      
4. Belki poprzeczne na zakręcie
 
                                                        
5. Wykorzystanie istniejącego toru Pump Track
 
                                                      
6. Rock Garden / Sekcja kamienna
 
                                                        
7. Mały drop / uskok
 
                                                       
8. Wykorzystanie istniejącego toru do  FourCrossu / 4X
 
                                                        
9. Podwójny drop / uskok
 
                                                
10. Pojedyncze belki i kamienie

                                                         

11. Ścieżka z łagodnym podjazdem i zakrętami
 
                                                
12. Rock Garden / Sekcja kamienna
 
W przyszłości otoczenie tej  ścieżki kosodrzewiną Pinus Mugo w celu stworzenia górskiego charakteru miejsca

 NAGRODY 

Baner, który wywiesimy specjalnie dla Ciebie podczas trwania Mistrzostw Polski w najciekawszych miejscach trasy, gdzie gromadzi się najwięcej kibiców.
Najwyższej jakości koszulka kolarska Mai Włoszczowskiej z autografem.  
  Trening rowerowy z Maciejem "Jeziorem" Jeziorskim. Gratka, nie tylko dla kobiet ;)
Bidony WKK (na życzenie wybrany zawodnik WKK może złożyć na nim swój autograf 🙂  

 

t-shirt                                                   

 

Oraz wiele, wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z drabinką nagród. Znajdziecie tam wiele ciekawych opcji wsparcia naszego projektu.

KIM JESTEŚMY

Warszawski Klub Kolarski (WKK) to czołowy klub MTB w Polsce specjalizujący się w szkoleniu młodzieży w kolarstwie górskim. WKK zrzesza blisko 150 zawodników: od żaków po mastersów. Współpracuje blisko z rodzicami, organizuje treningi i lokalne zawody kolarskie dla młodzieży. Klub posiada wielu sympatyków, fanów i kibiców. Gromadzi wokół siebie społeczność warszawskich kolarzy. Więcej na nasz temat można przeczytać na stronie wkk.waw.pl oraz na profilu WKK na FB.

Błażej Maresz - twórca i prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego, trener medalistów i mistrzów Polski MTB.

Piotr "Kraja" Krajewski - czołowy zawodnik polskiej sceny Dirt jump, należący do fabrycznego Teamu Dartmoor. Kazurka to jego drugi dom, gdzie ćwiczy imponujące triki i udoskonala kolejne trasy.
Aleksander Wieczorkiewicz - niezwykle doświadczony zawodnik i trener górskiego kolarstwa grawitacyjnego. Medalista Mistrzostw Polski DH.
Jan „Elvis” Kiliński - prekursor polskiego Dirt jumpingu. Budowniczy tras do kolarstwa górskiego. Projektant i tester sprzętu rowerowego.
   

Filmik został stworzony przez We Got This Media

NA CO PRZEZNACZYMY ZEBRANE PIENIĄDZE?

Otrzymane pieniądze przeznaczymy na budowę na górce Kazurce trasy rowerowej xc ze sztucznymi przeszkodami i utwardzanymi ścieżkami. Chcemy, aby na trasie pojawiły się dwa duże rockgardeny (jeden na wschodnim, drugi  na zachodnim stoku górki), trzy dropy (w tym jeden podwójny) i poprzeczne belki. Dodatkowo planujemy zbudować/ulepszyć istniejącą linię zjazdową na południowym stoku (chcemy aby powstały tam dwie równoległe ścieżki z kamieniami i hopkami). Ponadto zamierzamy wybudować przynajmniej jeden dłuższy wijący się podjazd utwardzany.

Wszystkie te pomysły konsultowaliśmy z kilkoma wykonawcami, których prosiliśmy o wycenę. Wybraliśmy Dirt It More za względu na ich wiedzę, doświadczenie, przystępność i cenę jaką zaoferowali. Wierzymy, że chłopaki stworzą dla miłośników xc wyjątkowo udaną trasę. Będziemy na miejscu pomagać im naszymi zasobami ludzkimi 😊 

 

CO ZROBIMY Z DODATKOWYMI FUNDUSZAMI?

 

Na tej trasie można dokonać jeszcze wielu modyfikacji i ulepszeń. Na pewno z dodatkowych funduszy będziemy chcieli wybudować dodatkową ścieżkę prowadzącą zygzakami na jeden ze szczytów oraz urozmaicić podjazdy kamieniami i belkami.  Ponadto zamierzamy wybudować przynajmniej jeden dłuższy wijący się podjazd utwardzany. 

 

DLACZEGO CROWDFUNDING?

 

Wierzymy, że wielu osobom z Warszawy i nie tylko (miłośników MTB mamy wielu w całej Polsce) zależy na tym aby w stolicy powstała trasa xc, z której wszyscy będziemy mogli codziennie skorzystać. Trasa, na której co roku będzie można organizować zawody najwyższe rangą. Trasa, na które trenować będą kolejne pokolenia dzieci i młodzieży fascynującej się kolarstwem górskim.

 

KONTAKT

 

Więcej o Warszawskim Klubie Kolarskim przeczytacie na profilu facebook.com/WarszawskiKlubKolarski oraz na stronie wkk.waw.pl

 

TERMIN REALIZACJI

 

Z pierwszymi pracami ruszymy już w maju. Z grubszymi inwestycjami takimi jak np. rockgardeny, jak tylko uzbieramy choćby połowę tego co zaplanowaliśmy. Liczymy, że będzie to początek czerwca. Do lipca musimy pokazać wszystkim pełną trasę, która w połowie miesiąca wyłoni mistrzów naszego kraju. Tak więc czasu mamy bardzo niewiele.

 

Nagrody roześlemy po sezonie, czyli w miesiącach wrzesień – październik. 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.06.2017 22:10