Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Asdas SAda

Asdas SAda

Poz

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3770 PLN z 20000 PLN

105 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.01.2012.

Transportoid

O projekcie

Czym jest Transportoid?

Transportoid to rozkład jazdy komunikacji miejskiej na telefony z systemem Android oraz - od niedawna - Windows Phone 7. Obsługuje przeszło 50 polskich miast, działa bez połączenia z internetem, wyposażony jest w wiele unikalnych funkcji niespotykanych w innych programach (np. widżety z odjazdami na ekranie domowym). Więcej przeczytasz na stronie www.transportoid.com

Kto prowadzi projekt?

Pomysłodawcą i autorem aplikacji jest Tomek Zieliński. Drugim członkiem zespołu jest Piotrek Owcarz, który zajmuje się obecnie tworzeniem rozkładów jazdy dla znacznej większości miast obsługiwanych przez program. Wykonujemy całą pracę przy projekcie, okazjonalnie korzystamy z usług zewnętrznych.

Jaki jest obecny status prac?

Transportoid to dojrzały produkt używany codziennie przez dziesiątki tysięcy użytkowników, jednak nigdy nie będzie ukończony. Możesz być pewny, że twój datek zostanie dobrze wykorzystany - mamy jasną wizję dalszego rozwoju projektu i wiele pomysłów na nowe funkcje.

Na co potrzebujemy pieniędzy?

Aby rozwijać program zgodnie z życzeniami użytkowników i własnymi pomysłami, musimy zainwestować w kilka różnych dziedzin. Pośród nich są:
  • Zakup sprzętu - obecnie Transportoid jest tworzony z wykorzystaniem telefonu HTC Desire. Potrzebujemy słuchawki z dwurdzeniowym procesorem - wyszukiwanie połączeń będzie mogło być znacznie szybsze, niż do tej pory; rozwój w tym kierunku wymaga dostępu do prawdziwego sprzętu. Potrzebujemy też tableta - na dużym ekranie Transportoid marnuje sporo miejsca, chcemy dopasować go do takiej formy prezentacji.
  • Rozwój Transportoida na Windows Phone 7 - platforma jest nowa, w Polsce dopiero startuje - chcemy możliwie szybko zaimplementować kluczowe funkcje (np. wyszukiwanie połączeń).
  • Nowe narzędzia do wzbogacania rozkładów o dodatkowe dane - mapa na której można edytować lokalizację przystanków nie pozwala na definiowanie współrzędnych indywidualnych słupków ani lokalizacji biletomatów. Potrzebujemy nowej wersji, która pozwoli na rejestrację takich informacji.
  • Nowa strona WWW - obecna witryna internetowa projektu nie grzeszy urodą. Potrzebujemy nowego szablonu graficznego oraz wersji mobilnej, dostępnej z telefonów komórkowych

Kwota o którą prosimy nie jest mała, gwarantuje jednak, że rozwój Transportoida nie będzie ograniczany brakiem funduszy. Wierzymy, że nasz projekt wart jest wsparcia, dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Pytania i odpowiedzi

Czy wy przypadkiem nie sprzedajecie abonementów na Transportoida? Nie możecie sobie sfinansować wszystkiego z zysków?

Większość zysków z Transportoida inwestujemy w rozwój projektu, ale tych środków nie wystarczy na realizację zaplanowanych celów. Program dostępny jest w wersji darmowej, abonament na funkcje premium kupuje zaledwie 5 procent użytkowników. Chcemy zwiększyć atrakcyjność aplikacji, by zachęcić do kupna większą liczbę użytkowników.

A czy wy przypadkiem nie zwyciężyliście w konkursie Wirtualnej Polski?

Tak, Transportoid jest laureatem Labstara, co było przepustką do rozmów dotyczących inwestycji WP w rozwój projektu. Inwestycja nie doszła do skutku, zgodna na warunki stawiane przez Wirtualną Polskę oznaczałaby obniżenie jakości programu. Transportoid nie ma żadnego inwestora zewnętrznego.

Czy 20% z otrzymanych pieniędzy przeznaczycie na dobroczynność?

Nie. Polska Akcja Humanitarna co miesiąc dostaje 20% przychodów ze sprzedaży Transportoida. To, co dostaniemy od Was, przeznaczymy wyłącznie na rozwój.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.01.2012 00:12