Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kasia Kadlubowska

Kasia Kadlubowska

Gdańsk

KASIA KADŁUBOWSKA – Perkusistka, performerka, marimbafonistka, singer song writer. Niezwykle barwna osobowość artystyczna, balansująca między sztukami performatywnymi, konceptualizmem, minimalizmem, muzyką współczesną, elektroniczną i eksperymentalną. Jej niekonwencjonalne i otwarte myślenie o perkusji, pełna wdzięku prezencja sceniczna są źródłem inspiracji dla wielu kompoztorów oraz zachwycają publiczność na całym świecie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8251 PLN z 7700 PLN

63 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.02.2014.

TRANSIENT -minimaliści - DEBIUTANCKA PŁYTA

O projekcie

TRANSIENT to płyta jakiej jeszcze nie ma na polskim rynku!

Zaskoczy Cię niecodziennym brzmieniem Marimby i Wibrafonu - dwóch instrumentów perkusyjnych o charakterze melodycznym. Pierwsze słyszysz? I oto chodzi. Nadstaw uszu i daj się oczarować tym niecodziennym brzmieniom.

Steve Reich, Philip Glass i La Monte Young - nic Ci to nie mówi?

NIE SZKODZI! 

Chcemy Ci pokazać jak niesamowita potrafi być muzyka klasyczna. Ba! Współczesna!

Ten materiał był nagrywany z myślą o Was! Wybraliśmy najciekawsze utwory należące do nurtu MINIMAL MUSIC który jest notabene ojcem nurtów elektronicznych, transowych i ambientowych. Chcemy dotrzeć z tym materiałem do jak najszerszej publiczności, bo zarówno ten nurt jak i nasze instrumentarium jest niezwykle inspirujące i wciągające.

 

Co tu dużo mówić? Zachęcamy do posłuchania:

Więcej o nas i o naszej płycie:

Transient to płyta nagrana przez dwójkę gdańskich muzyków: wibrafonisty jazzowego Dominika Bukowskiego i klasycznej marimbafonistki Kasi Kadłubowskiej. Duet zadebiutował w 2008 roku z projektem Duality. Muzycy od początku współpracy stawiali na interakcję ze światłem, słowem i elektroniką. Tak powstał w 2012 roku projekt ku pamięci Czesława Miłosza pt. Gry Miłosne. Płyta Transient jest owocem tego projektu.

Muzyka klasyczna i współczesna nie wyklucza jazzu i improwizacji. Wszelkie próby połączenia tych dwóch światów są odbierane sceptycznie, staramy się przeniknąć je w możliwie najsubtelniejszy sposób, nie profanując świętości jednego i drugiego nurtu. 

Bez eksperymentów nie byłoby tradycji, dlatego w naszym repertuarze można znaleźć subtelne wpływy muzyki elektronicznej a na naszych koncertach stawiamy na interakcję z innymi mediami. Nieodłącznym elementem naszych występów stały się wizualizacje, projekcje, oraz starannie dobrane instalacje świetlne. Naszą inspiracją są nieodłącznie proza i poezja polskich autorów.

 

MARIMBA I WIBRAFON

to instrumenty perkusyjne melodyczne - czyli o określonej wysokości dźwięku - co pozwala na granie na nich melodii i harmonii.

Marimba ma pięć oktaw i jej sztabki są budowane ze szlachetnego drewna palisandru lub róży honduraskiej, natomiast wibrafon ma metalowe sztabki i charakterystyczny pedał, który wydłuża dźwięk w pięknym rezonansie. 

MINIMAL MUSIC 

to jeden z najpiękniejszych nurtów muzyki XX wieku, który wciąż zadziwia i inspiruje swoją prostotą. Subtelna, hipnotyczna a zarazem wewnętrznie pulsująca i energetyczna muzyka jest mieszanką stylu afrykańskiego, indonezyjskiego gamelanu, muzyki współczesnej, improwizacji, muzyki psychodelicznej i transowej. Uwięziona w partyturach i minimalistycznych środkach została przyjęta do kanonu muzyki współczesnej. Rozwinęła się w Ameryce w latach 60' a jej główni przedstawiciele to Philip Glass (znany również jako kompozytor muzyki filmowej), Steve Reich, Terry Riley i La Monte Young.

 

PO CO NAM TYLE PIENIĘDZY ?

Zrealizowaliśmy profesjonalne nagranie z udziałem wytwórni fonograficznej DUX - zależy nam, żeby nasz materiał został przez nich wydany.

Jest to najlepsza wytwórnia na polskim rynku zajmująca się profesjonalnie promocją i dystrybucją muzyki klasycznej.

 

WIELKIE DZIĘKI za zainteresowanie i wsparcie !

Bez was - wspaniałych słuchaczy i publiczności, nasza praca nie miałaby sensu 

Kasia i Dominik

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.02.2014 18:06