Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Bodek

Michał Bodek

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23550 PLN z 20000 PLN

77 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2017.

TOUR DE WARSAW 2017

O projekcie

TOUR DE WARSAW 2017

 

Organizatorzy: Cyklista w Warszawie i Cyclowawa

Cel projektu:

Tour de Warsaw to amatorski maraton rowerowy dookoła Warszawy organizowany od 2014 roku przez Cyklistę w Warszawie (a następnie utworzone w tym celu Stowarzyszenie CycloWawa - KRS nr 0000553439). Tym, co odróżnia TdW od innych maratonów rowerowych jest formuła drużynowa - zawodnicy startują w 6-8 osobowych zespołach, wspólnie pokonując trasę liczącą 200 albo 300 km.

Dotychczas odbyło się 5 edycji imprezy: jedna w 2014 r. (jednocześnie na dystansach 200 i 300 km), trzy w 2015 r. (kolejno: 200 km, 300 km, 200 km) oraz tylko jedna w 2016 roku (200 km), choć ambitny plan na ubiegły rok zakładał organizację jeszcze dwóch edycji.

Pomimo to, można stwierdzić, że wydarzenia cieszyły się dużą popularnością, każdorazowo gromadząc na linii startu kilkaset osób - zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W 2017 roku chcemy się skupić na organizacji jednej dużej imprezy, podczas której zawodnicy będą rywalizowali na trasach liczących 200 bądź 300 km.

Celem projektu jest zgromadzenie funduszy, które pozwolą na organizację Tour de Warsaw w czerwcu 2017 roku.

Budżet projektu:

Główny nacisk kładziemy na możliwość wsparcia imprezy kwotami 450-600 zł lub 600-800 zł, które jednocześnie zapewnią wspierającym status uczestników imprezy i prawo startu na wybranym przez nich dystansie jako drużyna (w zależności od kwoty wpłaty - odpowiednio 200 km bądź 300 km).

Fundatorzy mogą również wesprzeć projekt, otrzymując w zamian nagrody rzeczowe związane z Tour de Warsaw:

  • przygotowany specjalnie na okazję TDW 2017 kubek;

  • przygotowaną specjalnie na okazję TDW 2017 koszulkę t-shirt.

  • Skarpetki TDW

Status Sponsora Głównego wydarzenia zapewnia fundatorowi umieszczenie jego logo oraz nazwy na wszelkich materiałach promocyjnych imprezy - zarówno w formie fizycznej (bannery, numery startowe na koszulki, flagi, plakaty), jak i w internecie (bannery, wpisy promujące imprezę, “oznaczanie” w postach zamieszczanych na Facebooku). W celu ustalenia szczegółów współpracy zapraszamy do kontaktu email - tourdewarsaw@gmail.com .

Zebrane fundusze pozwolą na:

  • wynajęcie i przygotowanie miasteczka zawodów;

  • zapewnienie uczestnikom maratonu rzeczy niezbędnych do udziału w maratonie (pakiety startowe), jak i najprawdopodobniej drobnych upominków po ukończeniu zawodów;

  • organizację bufetów w punktach kontrolnych na trasie wyścigu (1 bufet dla dystansu 200 km i 2 bufety dla dystansu 300 km), a także przed i po nim - w miasteczku zawodów;

  • śledzenie na żywo pozycji drużyn na trasie (“GPS-tracking”);

  • organizację imprezy podsumowującej wydarzenie, tzw. afterparty;

  • koszty związane z prowadzeniem Stowarzyszenia “Cyclowawa” w okresie przygotowania wydarzenia.

 

Kolejne cele akcji:

Dodatkowe środki zebrane w trakcie akcji, które nie zostaną wykorzystane podczas tegorocznej edycji, zostaną przeznaczone na organizację Tour de Warsaw w 2018 roku, a także na utrzymanie Stowarzyszenia Cyclowawa w przyszłości (koszty księgowości, koszty prowadzenia rachunku bankowego).

 

Dlaczego crowdfunding:

Crowdfunding nie jest w przypadku Tour de Warsaw żadnym novum - każda z edycji Tour de Warsaw odbyła się dzięki wsparciu pasjonatów kolarstwa, bo i dla nich jest ono organizowane.

W odróżnieniu od poprzednich edycji, zorganizowanie TdW w czerwcu 2017 r. będzie uwarunkowane uzyskaniem odpowiednich funduszy od samych zainteresowanych. Pozwoli to zapewnić odpowiedni standard imprezy, jak i uniknąć sytuacji z przeszłości, gdy kolejne edycje odbywały się bez zbierania odpowiednio wysokiej kwoty przedpłat od uczestników, przez co konieczne było późniejsze “łatanie” budżetu imprezy.

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółów dotyczących projektu, szczegółów wydarzenia. Zapraszamy do zadawania pytań za pośrednictwem Fanpage - https://www.facebook.com/tourdewarsaw/

W celu nawiązania współpracy. Zapraszamy do kontaktu email - tourdewarsaw@gmail.com

 

LINKI:

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/tourdewarsaw/

Strony organizatow:

https://www.facebook.com/cyclowawa/

https://www.facebook.com/CyklistaWWarszawie/

Ważne dokumenty dla uczestników Tour de Warsaw:

https://drive.google.com/open?id=0B-enbkQPujxqT2lhbUV2T1Y1Y1k  

 

Termin realizacji nagród rzeczowych:

Nagrody rzeczowe zostaną przekazane fundatorom w dniu zawodów albo w czasie afterparty. W przypadku, gdy nie będą mieli możliwości odebrać nagród w tych dniach, będą mieli możliwość ich odbioru we wskazanym przez organizatora miejscu w Warszawie lub zostaną przesłane pocztą.

 

Zapraszamy do wsparcia naszego projektu

Cyklista w Warszawie & Cyclowawa 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2017 12:12